Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Verilerde değişim yok.Model kötü vs.geçin bunları yara yara geliyo dediysek yara yara geliyo.Problem çıktığında söylerim zaten.Herşey yolunda ve yerli yerinde.Siz -10 gördünüzmü tamam geliyo diyosunuz öyle bişey yok.Önemli olan basınç konumları benim için.Bir güncelleme sonra -10 yerine artı 10 oldumu sistem öldü bitti diyenler var.Bir sistemin ölmesi için o sisteme 3 gün kalması lazım.Vakitsiz öten horozun başını keserler misali acele etmeyin.

• Verilerde değişim yok.Model kötü vs.geçin bunları yara yara geliyo dediysek yara yara geliyo.Problem çıktığında söylerim zaten.Herşey yolunda ve yerli yerinde.Siz -10 gördünüzmü tamam geliyo diyosunuz öyle bişey yok.Önemli olan basınç konumları benim için.Bir güncelleme sonra -10 yerine artı 10 oldumu sistem öldü bitti diyenler var.Bir sistemin ölmesi için o sisteme 3 gün kalması lazım.Vakitsiz öten horozun başını keserler misali acele etmeyin.

:) hay agzın bal yesın üstad diyoruzda anlamıyolarki :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

Doğru söze söylenecek bir şey yok.Çok doğru yazmışsınız :)

• Ecmwf'nin 21 şubat teorisine baktım, son derece sakil, son derece talihsiz ve de son derece fiyasko bir teoridir. Tarih bu akameti platinyum harflerle yazacak, bunun sonucunda Ecmwf kaçacak delik arayacak lakin bulamayacak, kaçarken sıkışacak, en yakın cami duvarına işeyecek ve netice itibariyle eceli gelip ölecektir.

Şu bilinmelidirki Avrupa Birliği'nin içinde bulunduğu derin ekonomik kriz, istisnasız tüm kurum ve kuruluşları etkilemiştir. Bu iktisadi bozulma kendini bilimsel anlamdada hissettirmiş avrupa uzay araştırmaları 5 ay'dır gram gelişme gösterememiştir.

Esa'daki bu gerileme, model cihazlarının gelişimini durdurmuş ve son 6 ayda, Gfs'in B şubesinden teori veriler alan ecmwf çaresizce Gfs'in deney kadavrası olmuş, Gfs kendini geliştirsin diye onlara rezerv model pozisyonunda olmayı kabul etmiştir.

Böylece Gfs'in acaba olabilir mi? diye şüphede kaldığı teorileri Ecmwf yayınlar hale gelmiş, olmazsada kabak Ecmwf'nin başına patlar bir pozisyona bürünmüştür şerait. Bu sıkıntılı süreçte ürpere ürpere model güncelleyen ecmwf, son çalıştırmasıyla kendini köşeye sıkıştırmış netice olarak yıllardır Gfs ile 1 ve 2'lik savaşı veren model bu krizden sonra 3. sırayada düşmüştür.

İngiliz Ukmo'su orta vadede bunları geçmiştir. Kısa vadede Alman Gme'si halen liderdir. Zaten 72 saatlik çalıştırma üretiyor uyanıklar :) :) :)

Ve ve ve Varan 0-1-2-3-4-5-6-7-8-9(kısaca rakamlar :) :) ) ecmwf'nin bugün sultanahmet'in duvarına işediği tespit edilmiş olup, gerekli ecel işlemleri uygulanmaya koyulmuştur. :) :) :) :)

Rahatladınız mı dostlar? nasıl komplo teorileri ürettim gördünüz mü? :) :) :)

günde 4 kere farklı konuşanlar var,alınmayın arkadaşlar ama durum böyle :hfyeni (18): :D

Einmal editiert, zuletzt von karmania ()