Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 324. saate bakın

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Evet bu akşamki modeller berbat çıktı. soğukları yine mart ayına ertelemişler

Asıl önemli modeller 11 şubat sabah 12 şubat sabah ve 15 Şubat akşam modelleri bu 3 model en az her senaryoda -4 gösterirse emin olun Şubat sonu mart başı show var lakin birtanesi sıkıntıya girsin özellikle 15 şubat akkşam modelleri o zaman ne yazık ki dostlar kış seneye kadar sarkar.

O kadar kararsızım ki hala içimden birşey kar sıkıntı diyor ama sinerji yaratmak için EFSANE DİYORUM.

• Of be 324. saat ve sonrası güzel geliyor.. :) mustafa dediğin çıktı gibi

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

Einmal editiert, zuletzt von CrossBench ()

• Of be 324. saat ve sonrası güzel geliyor.. :) mustafa dediğin çıktı gibi :)

Neredeyse tüm ülkeyi kaplayacak bir -8 alanı.... Bu efsane deği de ne :) ben dedim efsane çıkar diye :) Mehmet dostuma da buradan söyleyeyim Samsun'a -10 girdi hayırlı olsun :)

• 324. saati neye göre baz alıyorsun gfs ecmwf cfs hangisi?

324. saat olası ihtimalin yüzde 12.5 idir.

bana sorucak olursanız 11 12 15 şubat verileri bize ya karı getirecek yada götürecek.

Dediğin doğru tutma olasılığı düşük ama bakmışın 324. saat ve sonrası tarihler için -10lar girecek sonraki güncellemelerde bunuda bilemeyiz. :)

Albert Einstein

• Sistemler 240'tan sonra girecek zaten. O zaman hiç modelleri takip etmeyelim mi? Neyden bahsediyorsunuz? GFS ısrarla gösterirse vardır bir bildiği. Bu nedenle modelleri takip etmek gerekir ister 240 olsun ister 384. Aynı zamanda öğle modelinden çok daha iyi bir model bence

• Sisteme ayın 20sinden önce efsane demesek çok güzel olacak aslında yoksa büyük hüsranlara uğrayabiliriz. bazı kişilerin yorumlarına gerçekten gülüyorum ama ve bunlar bazı forum sitelerinde bilir kişiler:)

Amerikanın doğusuna yağan kar yağışlarının 20sinden sonra istanbulda olacağını ciddi anlamda söyleyen arkadaşlar amerikadaki bu sistemi 300h'de görmeye başladılar ve bir anda çıkan bir sistem değil temelini sağlam hazırlayarak gelen bir sistemdi ki bizim beklediğimiz sistemler karasal polar ataklarla sibiryanın üstümüze indireceği ve basıç artışının olup yağış sıklığının fazla olması gereken sistemdir.

Efsane çıkmazmı çıkar ama 1 bucuk metre karda yağmaz kendımızı kandırmayalım:)

• Modellerde kötü olan bişey yok bence ecmwf yi ve üstadı beklemelıyız h.sonu zaten bugun eger bu sıstemler gelecekse ki gelecek inşallah yarının modelleri büyük rol oynuycak

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.