Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • A be ağalar.... Bu kaç ==> 2
    Eğer 2 dediyseniz kör değilsiniz demektir. Modelin 19 ve 20 şubatta verdiği kar yağışını görmüyor musunuz? Şu kıytırık model bile bize yığınla kar bırakır..

• GFS' ye ayrintili biçimde baktim bence saçmalamislar çûnkù sistem çok agir ilerliyor ve nedense marmara ve karadenizden geçmesi neredeyse 3 gûnù buluyor :S

• Yav sistem gelmiyecek diye bir şey yok . Gümbür gümbür geliyorlar. Sorun da yok ufak bi problem var soğuma artsın yoksa -4'de de -6'da da kar oluyor zaten . Kısaca sorun yok soğuma artmalı . :D

sibirya kökenli sistemlerde 850 hpa daki ısının yüksek olmasının çok fazla öneni olmaz...-4 de olsa kar yağar.sibirya sistemlerinde yer seviyesi yeterince soğur.. kar da olur donda olur okullarda tatil olur :4722

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• A be ağalar.... Bu kaç ==> 2
    Eğer 2 dediyseniz kör değilsiniz demektir. Modelin 19 ve 20 şubatta verdiği kar yağışını görmüyor musunuz? Şu kıytırık model bile bize yığınla kar bırakır..

Mustafa harika ben asıl sistemi 25'inden sonra bekliyorum Mustafa :)

Op trakya Çanakkale ve iç egede kar var. :D Fevkalede

Asıl fevkaledenin fevkisi

Asıl fevkaledenin fevkisinin fevkisi bundan sonar yağış iyi duruyor Avrupa'da Yb var asıl kış kapanırkan kopacaz uzamanlar sizce öyle değil mi?? :hfyeni (18): :hfyeni (18):

• Dünden beri diyagramlarda hendek kazmaya çalışıyorum dostlar. Bu akşam diyagramlarında hendek biraz daha derin görünebilir :D siz de bi el atın da hemen bitirelim şu işi :D

• Dünden beri diyagramlarda hendek kazmaya çalışıyorum dostlar. Bu akşam diyagramlarında hendek biraz daha derin görünebilir :D siz de bi el atın da hemen bitirelim şu işi :D

Emredersin reis.Mustafa ayın 25'inden sonra cümbüş gelebilir mi güzel dureyo?? :hfyeni (18):

• Wether 3 modellerinde 3 günden sonrasına itibar etmeyelim ...yaz da gösterse kışda gösterse tutarsızdır...ancak şubat 15 den sonra soğuk havaların geleceği ve ardarda marta kadar devam edeceğinin kokusu bütün modellere yansımaya başlamış bulunmaktadır gaza nız mübarek olsun karseverler :hfyeni (25): :hfyeni (25):

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

• Emredersin reis.Mustafa ayın 25'inden sonra cümbüş gelebilir mi güzel dureyo?? :hfyeni (18):

Daha erken ama eğer beklenen olursa koskocaman 2 haftayı 2 veya sadece 1 sistem etkisinde geçiririz ;) Yani sistemler uzun süreli olur. Ayın 16'sında bir başlar pir başlar. Sonra Sibirya da soğuk çekirdek bindirmeye başlar :D Ne zaman bindirirse bindirsin, ister 25'inde ister 22'sinde, bindirdikten sonra çok önemi yok :D

• Ser5757 wettera gûven olmaz dogru diyorsun ama karadeniz genelini hep yagmur vermis :(

canını hiç sıkma :) . sibirya gelipde karadenize ne zaman kar yağmamış birader relaks olalım ... :hfyeni (25):yara yara geloooooooo

• Daha erken ama eğer beklenen olursa koskocaman 2 haftayı 2 veya sadece 1 sistem etkisinde geçiririz ;) Yani sistemler uzun süreli olur. Ayın 16'sında bir başlar pir başlar. Sonra Sibirya da soğuk çekirdek bindirmeye başlar :D Ne zaman bindirirse bindirsin, ister 25'inde ister 22'sinde, bindirdikten sonra çok önemi yok :D

Bize Ab otursun aşırı yağış soğukla çakışsın omega blocking olsun ohhh yemede yanında yat. :hfyeni (18): :hfyeni (18):