Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Efsane sistem 2014'e gerek yok siz diyordunuz daha dün Mart ayında sistem var diye ;) Birde sizden ricam o verdiğiniz tarih 2 Mart heh onun modelini alabilir miyim fark etmez model hangi model olursa olsun , ( 850hpa Temp. mümkünse :) )

PA(Acıbadem/İSTRakım45M) görmedin herhalde neyse cevap verir misin lütfen ?

• Efsane sistem 2014'e gerek yok siz diyordunuz daha dün Mart ayında sistem var diye ;) Birde sizden ricam o verdiğiniz tarih 2 Mart heh onun modelini alabilir miyim fark etmez model hangi model olursa olsun , ( 850hpa Temp. mümkünse :) )

Yok ben sana onun modelini atmıyım ama sen o tarihte ne kadar zor bir ihtimal olsa bile 850 hpa -10 girerse şaşırma tamam mı ;)

• Arkadaşlar beni ılıkçı yapıyorsunuz ama ben çok isterim çok imkansız bir ihtimal olsada bu lafları bana teker teker yedirin İstanbulu Kar alsın götürsün ama olmayınca olmuyor yapacak birşey yok. Yinede Allah bilir tabiki.

• Bekliyoruz modelleri.:)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Pardon neden atmıyorsun ? ( Çünkü modeli yok yani bilimsel kaynak yok yani uydurma tahmin ... )

Sana model atmak zorundamyım ? Sen modellere göre kar yağacak diyorsun -5ler üstümüzde diyorsun atıyorum.
    ama olmassa modelin seni yanıltması oluyor. Bende bunu kabul etmiyorum ve bilimsel bir veriyi seninle paylaşmak zorunda değilim paylaşsam bile emin ol sadece bakar kalırsın;)

• Arkadaşlar beni ılıkçı yapıyorsunuz ama ben çok isterim çok imkansız bir ihtimal olsada bu lafları bana teker teker yedirin İstanbulu Kar alsın götürsün ama olmayınca olmuyor yapacak birşey yok. Yinede Allah bilir tabiki.

Yav kabul et işte uyduruyorsun 2 Mart felan hikaye ... Modeli olmayan bir şeyi nasıl tahmin ediyorsun ? At diyorum atmayayım diyorsun neden ? Model yok . Senin yaptıklarına tahmin değil UYDURMA DENİR . Ayrıca kendinle çelişiyorsun hem 2 Mart sisteminde İst. kar alıcak diyorsun şimdi de kar yok diyorsun . Çevir kazı yanmasın !...

• Yav kabul et işte uyduruyorsun 2 Mart felan hikaye ... Modeli olmayan bir şeyi nasıl tahmin ediyorsun ? At diyorum atmayayım diyorsun neden ? Model yok . Senin yaptıklarına tahmin değil UYDURMA DENİR . Ayrıca kendinle çelişiyorsun hem 2 Mart sisteminde İst. kar alıcak diyorsun şimdi de kar yok diyorsun . Çevir kazı yanmasın !...

Sen önce okuma duyunu bir düzelt Şubat ayında bitmiştir diyorum. Do you understand? belki böyle daha rahat anlaşırız seninle . 2 Mart ayında soğuklar ve kar geldiğinde bence foruma girme ben senin yerinde olsam girip karşımdaki insana uydurdun tuttu demeye utanırım çünkü;)

• Sen önce okuma duyunu bir düzelt Şubat ayında bitmiştir diyorum. Do you understand? belki böyle daha rahat anlaşırız seninle . 2 Mart ayında soğuklar ve kar geldiğinde bence foruma girme ben senin yerinde olsam girip karşımdaki insana uydurdun tuttu demeye utanırım çünkü;)

Modellerle tahmin = Düzgün tahmin
    Modelsiz tahmin = UYDURMA ;)

• Her insanın bilimsel verileri yorumlaması farklıdır. Ben ne şekilde yorumladığımı seninle paylaşmak zorunda değilim.
    Şubat ayında kar yok . Mart başı sistem var bitmiştir daha seninle gerçekten tartışmak istemiyorum luzümsüz çünkü.

• Carl2 bırak su ılıkcıları kendi hallerine onlar ne düşünürse düşünsün ama ılıkçılara tek lafım soğuklar geliyor dikkat edin g*tünüz soguktan donmasın. Afedersiniz bıraz ayıp oldu.

Einmal editiert, zuletzt von KocaeliKar ()

• Her insanın bilimsel verileri yorumlaması farklıdır. Ben ne şekilde yorumladığımı seninle paylaşmak zorunda değilim.
    Şubat ayında kar yok . Mart başı sistem var bitmiştir daha seninle gerçekten tartışmak istemiyorum luzümsüz çünkü.

2 Martın bilimsel verisi olsa yorumlardın. Ayrıca , hiç de girmekten utanmam dedim bi daha diyorum :

Modellerle hazırladığım bir tahminle başarısız olmayı , modelsiz bir şekilde uydurup başarılı olmaya TERCİH EDERİM.

• Carl2 bırak su ılıkcıları kendi hallerine onlar ne düşünürse düşünsün ama ılıkçılara tek lafım soğuklar geliyor dikkat edin g*tünüz soguktan donmasın. Afedersiniz bıraz ayıp oldu.

O son dediğini demeseydin keşke inşallah banlanmazsın :D . Tartışmadan kaçıyorlar aslında tartışmak kötü bir şey değildir ama haksız olduğunu biliyor ona da yazık olmayan modeli savunuyor felan :hfyeni (18): :hfyeni (18):