8 Şubat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hep Marmara değerlendiriliyor da diğer bölgelerde nasıl olacak acaba ?

• SON DAKİKA: Kırım-Ukrayna-Rusya alanı içinde ki koridor açıldı. Polar atak dediğimiz peş peşe soğuk hava dalgasının gelme şansı vardır.Duyurulur

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Modellerde 1985 şartları oluşuyor.Polar koridor kapanıyor.12 şubattan sonra Sibirya yüksek basıncı devreye giriyor.Eğilim bu yönde.Bugün sistemci abimizin acı gününden dolayı yazasım yok.Yarın görüşmek üzere.

• Semih hocam bu izlanda yine coşmaya başladı artı avrupadaki ab lerde başlı başına sıkıntı 7 şubat sonrasu kötüye gidecek gibi duruyor bana göre trakya dışında bir şey olmaz ama senin tecruben var sana güveniyoruz

• Aydosa çıktım çıkmaz olaydım arkadaşlar bugun 3-3.30 sularında pendiğe indim sıcaklık 7 derece civarındaydı ve daha sonra aydosa doğru yola çıktım ve birden şiddetli bir yağmur başladı ilk önce 380 400 meterede kky ve sulukar başladı dahada yükseldikçe tam kara dönüşmeye başladı 420 metrede bir video çektim ama bir türlü sayfaya atamıyorum videoyu işin ilginç tarafı daha eskiden kalma karlar duruyordu epey kar vardı yerlerde ve sonra 581 metrelik zirvede ise inanılmaz bir rüzgarla tipi vardı bırakın foto video çekmeyi nefes bile zor alıyodum bir yandanda sis inanın bana zirve çıktığımızda yeni beyazlamaya başlamıştı rüzgar güneybatıdan 58 km hızla esmekteydi zirvede sıcaklık ise -0.9 iydi 7-8 de bile bu kadar tipi felan görmemiştim mükemmel bir gün oldu benim için yine harika kar gördüm bence istanbulun en şanslı yerindeyim 281 metreye yağmasa bile yürüyerek 45 dakkada zirvede... :)

• Aydosa çıktım çıkmaz olaydım arkadaşlar bugun 3-3.30 sularında pendiğe indim sıcaklık 7 derece civarındaydı ve daha sonra aydosa doğru yola çıktım ve birden şiddetli bir yağmur başladı ilk önce 380 400 meterede kky ve sulukar başladı dahada yükseldikçe tam kara dönüşmeye başladı 420 metrede bir video çektim ama bir türlü sayfaya atamıyorum videoyu işin ilginç tarafı daha eskiden kalma karlar duruyordu epey kar vardı yerlerde ve sonra 581 metrelik zirvede ise inanılmaz bir rüzgarla tipi vardı bırakın foto video çekmeyi nefes bile zor alıyodum bir yandanda sis inanın bana zirve çıktığımızda yeni beyazlamaya başlamıştı rüzgar güneybatıdan 58 km hızla esmekteydi zirvede sıcaklık ise -0.9 iydi 7-8 de bile bu kadar tipi felan görmemiştim mükemmel bir gün oldu benim için yine harika kar gördüm bence istanbulun en şanslı yerindeyim 281 metreye yağmasa bile yürüyerek 45 dakkada zirvede... :)

Videonuzu bir upload sitesine yükleyiniz ardından sitemizden bir yetkili kişiye yollayınız biz ekleriz. :)

• Videonuzu bir upload sitesine yükleyiniz ardından sitemizden bir yetkili kişiye yollayınız biz ekleriz. :)

Video bu arkadaşlar; 420 metrden çektim telefonun megapikseli çok düşük olduğu için yağan karın çoğunluğu görünmüyor foto makinamla çıkamadım ama 16-20.saniyede etkisi belli oluyor.ancak zirvede bunun 2 misli rüzgar ve tipi vardı ancak bırak orada resim ve video çekmeyi ellerimizi dışarı dahi çıkaramadı rüzgarın hızın 60 km yakındı lodosdan biran önce aşağı indik donduk zirve ise bembeyazdı birkaç resimde vardı onlarıda atmaya çalışacam ...!