Kış gidiyor...Ilık hava geliyor...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Perşembem gününden itibaren havalar batıdan itibaren ısınmaya başlıyor.Ve en erken ayın 20'sine kadar duaracağa benziyor.Sıcaklıklar artıcak.Kuzey ve orta Avrupa donmaya başlarken bize yalancı bahar geliyor. Modellerden bakıan ben açıklamalar yapacağım..

Ayın 13'ü gece
    :

Soğuklar Bkanlarda ve orta avrupada etkili olurken bizi kuzeyden teğet geçiyor.

Ayın 16'sı gece:

Orta Avrupa soğuklar varken Biz de yalancı bahar var yani kıyılar 10-11 dereceler iç kesimler 6-7 drece doğuda kafkasya soğukları var.

ayın 18'i:

Avrupa da soğuklar var ama yurda çok girmiyor.Anca trakayda sulu kar yapacak soğuk var.

Ayın 22'si:

En gıcık olduğum manzara.Biz de bahar varken Avrupanın büyük bölümü donuyor.

Bakalım ayın 25'i 26'sı kış gelebilir.

Yağışlar bol ılık bir dönem.O haritadaki soğuklar Pek geleceğe benzemiyor. :frown:

Bu da yağış haritası

Yağışlar bol Maşallah.. :biggrin:

Peki uzman arkadaşlar ne zaman kış tekarar gelecek. :confused:

• Off modeller çok yağış göstermiş ama soğuklar yeterli değil inşallah ayın 17'si itibariyle 10-15 günlüksoğuk haa dalgasına gireriz inşallah o zaman kara batarız.:)

• Çok uzun vade. Bu uzun vadede modellere pek güvenileceğini sanmıyorum. Ayın 15'inden sonraki modeller 20-25 ocak arası gelebilecek sert bir sistem için belirleyici olacaktır :)

• Çok uzun vade. Bu uzun vadede modellere pek güvenileceğini sanmıyorum. Ayın 15'inden sonraki modeller 20-25 ocak arası gelebilecek sert bir sistem için belirleyici olacaktır :)

katılıyorum her ne kadar ayın 25ine kadar şuan birşey gözükmesede ayın 15 ihtibariyle herşey daha net görünmeye başlayacaktır.

• Sadece modellere bakarsanız tabi birşey göremezsiniz .
    Herşey model değil uzun vadede Ao ve Nao yu takip etmeniz gerekir ...

Gerisi boş konuşmaktan öteye gitmez ;)

• bügün tüm sabah ve öğle kar yağışı ara ara yoğun kar yağışı vardı ve ve ve 33 cm deli dehşet oldu ama kar kepek olduğu için üflediğin zaman bile uçuyor ve sıkıştırılamıyor;bugun %0 dı ama ne biçim yağdı be sabah namazında dışarı bakcaktım ama kar yoktur diye bakmadım meğersem varmış sabah karla uyundım ortalama 20 cm ellenmeyen yerlerde 33 cm WUW afyon/çay :D[hr]
    buna bakmayı denedin mi oğuz? .http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?&ech=384&mode=1

AF-YOK

Einmal editiert, zuletzt von KarTutkusu03 ()

• Çok şeyler değişecektir. Kış şimdi başladı.Uzun süredir inceleme yapamıyordum.
    Tahminimce en yakın sistem 7-10 gün arasında gelecektir. Şiddetini kestirmek zor. Deniz suyuda soğumaya başladı.
    Bekleyip görelim.

• Yine yüksek basınç bizi bırakmayacak. 4 gün soguk 10 gün sıcak.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]