20-21 Aralık olası sistemi ( Hava Forum Özel Tahminler)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava Forum Özel Tahminler ( 16.12.2012 )

_____________________________________________________________________________________________
    İşte bir olası sistem çıktı...

YAĞIŞ: çizgili kar normal yağmur.

Aralığın 20'si öğle ve sonrası Edirneden itibaren yurda kar giriş yapıyor...

Yağışlar etkisini kaybediyor

bu da ayın 23'ü akşam

24'ü 25'i için çok daha iyi veriler var ama onu ayrı konuda açmayı düşünüyorum

Saygılar;:OĞUZ...

• Bu süpermiş ama sağoll :)

[size=large]HaVa FoRuM [/size]
    [size=large]
    [/size]

[size=large]KaR KaR KaR KaR [/size] :yes: :yes: :yes:

• Perşembe günü öğleden sonra veya akşam saatlerinden itibaren karlakarışık yağmur ve de kar yağışlarının İstanbul'da görüleceğini tahmin ediyoruz.

• 20 Aralık Perşembe

Marmara:Çarşamba gecesi başlayacak olan yağışların sabahın ilk saatlerinde kara dönmesiyle birlikte Trakya'nın tamamı,Bursa,Çanakkale,Balıkesir ve Bilecikte etkili olmasını bekliyorum.İstanbul,Yalova,Kocaeli illerinde yağışların yağmur olarak başlayan yağışlar öğle saatlerinden itibaren yükseklerde kar, merkezlerde ise karla karışık yağmur olarak görülecektir.Yağış gece ise aynen devam edecektir.

Ege:Çarşamba gecesi yağmur olarak görülecek yağışların sabahın erken saatlerinden itibaren Manisa'nın kuzey ve Uşak'ın doğu ilçelerinde kar ve karla karışık yağmur,Kütahya ve Afyonda ise kar olarak görülmesini beklemekteyim.Diğer iller ise sağanak yağışlı.

İç Anadolu:Yağışların Eskişehir,Bolu,Nevşehir,Yozgat,Kayseri ve Sivas çevrelerinde kar,diğer bölegelerde ise yağmur ve karla karışık yağmur olarak görülmesini bekliyorum.Yağışlar bölgenin tamamında gece kara dönecektir.

Akdeniz:Tüm bölge yağışlı geçecek.Yağışlar kuvvetli olacağından sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı.

Karadeniz:Doğu Karadeniz hariç tüm bölgenin yağışlı geçeceğini bekliyorum.Yağışların genelde yağmur yükseklerde ise karla karışık yağmur olarak görülmesi beklenmektedir.

Doğu Anadolu:Bölgenin tamamı kar yağışlı geçecektir.Donma tehlikesine karşı dikkatli olunmalı.

Güney Doğu Anadolu:Tüm bölgede yoğun sağanak yağmur görülecektir.Sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunmalı.Gece yükseklere kar yağabilir.

Senelahmet12