17-18Aralık Şanlıurfa Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Görkem arkadaşımızın isteği ile Şanlıurfa tahminimi yaptım.:)

Pazartesi:
    Pazartesi günü Şanlıurfanın suriye sınırında yağmur bekliyorum.Şanlıurfada akşam 20:00dan itabaren yağmur yerini kara bırakabilir.Sivereğin ise 18:00den başlayarak kar alacağını öngörüyorum.Bozovanın merkezinde ise 19:00dan yada 20:00dan başlayarak kar yağacağını düşünüyorum.Hilvanda ise 19:00 gibi kar yağışının başlayacağını düşünüyorum.

Salı:
    Salı günü sınırda yağmur bekliyorum.Ceylanpınarın ve Bireciğin şanlıurfa merkeze yakın yerlerinde kky-kar o- labilir.Halfetide kky ama akşama doğru belkide kar olabilir.Bozovanın genelinde 15:00dan sonra kky-kar bekliyorum.Hilvanda ise kar öğlenden sonra başlayabilir.Şanlıurfa ve ilçelerinde en çok karı siverek alabilir.Sivereğin öğlenden akşama kadar genelinde kar olabilir.Viranşehirde saat 17:00dan sonra dönüşümlü olrak kky-kar yağacağını düşünüyorum.Şanlıurfa merkezin akçakale-harran-suruç sınırlarında yağmur-kky belki akşama doğru kar olacağını bekliyorum.Şanlıurfa merkezin diğer bölgelerinde ise 17:00dan sonra kky ve karın dönüşümlü olarak yağacağını düşünüyorum.

Not:Başka özel tahmin isteyen bu konunun altına yazabilir :)

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

Einmal editiert, zuletzt von metehan Avcu ()

• Nizip için haritalı tahmin yapmayacağım çünkü kardeş ilçe ya lütfen kusura bakma ama tahmin yaptım :D
    Pazar:Bulutlu 1/8c
    Pazartesi:Yağmur-kky yağışlı 2/8c
    Salı:Sulu kar-Kar yağışlı 0/4c
    Çarşamba:Yağmur-kky yağışlı 3/6c
    Perşembe:Yağmur 5/9c

Einmal editiert, zuletzt von metehan Avcu ()

• ALLAH razı olsun.İNŞALLAH gerçekleşir!

• Buyur kardeş :D

Alacakaya
    Pazar:Bulutlu -6/-2c
    Pazartesi:Karlı -6/-1c
    Salı:Karlı -4/-1c
    Çarşamba:Karlı -4/0c
    Perşembe:Sulukar-Kar 0/5c