12-13 Aralık Sistemi!!!!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Soruma cevap verebilir misiniz lütfen?

1)Sistem tahmini kaç gün sürecek?
    2)Antalya-Konya sınırı(Akseki-Seydişehir ilçeleri-Rakım 1000-1200) örtü oluşacak şekilde kar alabilir mi?
    3)Eğer bu sistemde örtü olacak şekilde kar almazsa, 15 Aralıktan sonra gelecek sistemde olabilir mi?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Soruma cevap verebilir misiniz lütfen?

1)Sistem tahmini kaç gün sürecek?
    2)Antalya-Konya sınırı(Akseki-Seydişehir ilçeleri-Rakım 1000-1200) örtü oluşacak şekilde kar alabilir mi?
    3)Eğer bu sistemde örtü olacak şekilde kar almazsa, 15 Aralıktan sonra gelecek sistemde olabilir mi?

15 inden sonra yağış artarsa %100 örtü olur hatta yağış ne kadar artarsa cm de o kadar artar

• Arkadaşlar yukarıda 13aralık sisteminin haritasını yaptım.
    Bence marmara bölgesinin genelinde kky ve kar olur.Basınçların bu sistemde önemi büyük olacak.Edirnede 14e kadar yağış olur tabi havaların soğuk olması dolayısıyla bu yağışlar kar şeklinde olacak 14ten sonra görülene göre yağış kesilince hava bulutlu ve soğuk olabilir.Enez kesimlerinde ise kky olabilir.Kırklarelinin birçok bölgesi kar alır ama burdada yağışlar Edirnede olduğu gibi 14e kadar kar olabilir 14gibi 14ten sonra yağışlar kesilince burdada Edirne gibi soğuklar kalır yağışlar ise vize lüleburgaz kesimlerinde günboyu olur.Tekirdağda şarköy ve tekirdağ merkezde kky olur çorlu saray çerkezköy malkara muratlı gibi rakımları alçak olmayan yerlerde gün boyu kar olur.İstanbulun bence kar alabilecek birkaçyeri var bunlar Aydos Çatalca gibi rakımı yüksek yerler...Silivri civarlarında kky olabilir.Boğaz çevrelerinde ise yağış yağmur olarak düşer.Kocaeli merkezde bence kar olur bu kar bir kky bir kar olarak yağar geri kalan yerlerde kky karadeniz ve bazı marmara kıyılarında ise yağış yağmur olarak düşer.Adapazarında Bileciğe sınırı olan bölgelerde ve merkezde kar olabilir.Diğer bölgelerde kky kıyılarda ise yağış yağmur şeklinde olur.Bileciğin birçok yerini kar bazende kky olacağını düşünüyorum.Yalova merkezin kky belki bursaya çok yakın yerlerini kar alacağını düşünüyorum.Gölcük-Kocaeliye yakın yerleri ise kky alabilir.Bursanın kıyı kesimlerinin yağmur uluabat civarlarında ise kky bekliyorum.Geri kalan çoğu yerlerin ise kar bazen ise kky alacağını düşünüyorum.Balıkesirin Ayvalık civarlarının yağmur alacağını düşünüyorum.Bandırmanın kky belkide kar alabileceğini erdeğin yağmur gönenin kar ve geri kalan yerlerin bazen kky bazen kar alabileciğini düşünüyorum.Çanakkalenin gelibolu tarafı bence büyük ihtimal kky alır.Çanakkale merkezde çoğunluk kky ama saat 15ten sonra kar alabileceğini Ayvacık taraflarının yağmur kıyıların kky yada yağmur çan biga gibi iç tarafların ise kar alacağını düşünüyorum.
    Not:İkonlar hafif ve yoğun anlamında değildir.Kar ikonu hafiflik yada yoğunluk belirtmiyor diğer ikonlarda öyle Saygılarımla...

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Kardeş ben genel olarak verdim yani en fazla olacak yağışı şile çoğunluk bence kky alır akşama doğru ise kar alır bence [hr]
    Umutcan kardeş olur aynı konu bence :D

Einmal editiert, zuletzt von metehan Avcu ()

• Metehan yine karışmak gibi olmasın ama bu soğukların en soğuğu çanakkle merkez önceki dalgada 7 dereceyi gördü bence çanakkale merkezde kar olur hatta moderatör ahmet abidende fikrini aldım çanakklede örtü bıakabilir dedi

• Kardeş burda belirttim.Çanakkale merkezde sabah çoğunluk kky ama saat 15ten sonra kar alabileceğini düşünüyorum.İyi bir kar alırsa çanakkale merkez örtüde olur.[hr]
    Okusaydın görürdün kardeş :D yazmıştım oraya

Einmal editiert, zuletzt von metehan Avcu ()

• Konuya Metehan Avcu Tahmini eklenmiştir.Sizinde Tahmininiz eklensin istiyorsanız;
    Tahmininizi
    Senelahmet-

Umut Can Oğuz

-Yusuffb ve @dmin'e yollayabilirsiniz.

Not:Tahminleri o an kim çevrimiçiyse ona yollamanız daha uygun olacaktır.

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()