Süper sistem ! (Olası 17 Kasım sistemi)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Diyagramlarda istanbul dahil izmit,sakrya bile kar ihtimali hala devam ediyor iç kesimler de yükselmiş ihtimal sistemin kaybolduğu falan yok.

• Bu sistemi zaten uzun suredir takib ediyordum .1-2 haftadir diyagramlarda kendini gosteriyordu.

Hemşerim sen bu mesajı 5 inde yazmışsın 5 inden önce 1 hafta olsa ayın 28 2, hafta olsa 23 24 civarı kaynağın o zaman dilimlerinde 15 17 yi tahminlemişse süperr gerçekten ...açıkçası 15 17 ayın 2 sinde güneydoğu sayfasında yazdım fakat ben basınç haritalarını kendimce yorumladımm sadece zaten tahmin ettiğim olgu wetterzlanda bi kere görüldü sonra durumlar çok değişti basınç konumları ters düz olduu ... NE DİMM hayırlısı...sağlıcakla...

• Wetterzentrale modellerinde uzun süredir böyle bir oluşum vardı sonra diyagramlarda yansıyınca byük ihtimal bu soğuma gerçekleşir dedim meteociel diyagramlarına bakarsan anlarsın...

• 850 hpa'a -5 kar getirmez nadir durumlar hariç. :) zaten Urfa civarına -1 civarında bir değer verilebilir 850 hpa sıcaklığı olarak buda yağmur demektir yağmuru seviyorsan sorun yok. Model zaten kestane oldu ama dipnot olarak belirteyim istedim.

• 850hpa'da -5 girerse ve rüzgar karayel olursa İstanbul'da -3'ler bile ölçülür.. Önemli olan soğuğun geldiği yön ve rüzgardır. Yani kar 850hpa'da 0 ve altı girdiği sürece muhtemeldir ama yine de sistem uçtu, kuşa döndü :D