Kar Türkiye'ye ne zaman gelir;Kasım da koş karı yağar mı;yoksa geç mi gelir?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Emin değilim 16 ocak olmadığını biliyorum 17 olabilir araştıracağım

• Carl ege sence 20-25 ocakta mı girer yaa???Olum ona kıyı kesimler girer..Bi kasım ortası dedin mi?Soğuk gelir çok geçmeden kar yağar yaa... :blink:11
    Geçen yıl Afyon'a 25 kasımda yağdı.

• Carl ege sence 20-25 ocakta mı girer yaa???Olum ona kıyı kesimler girer..Bi kasım ortası dedin mi?Soğuk gelir çok geçmeden kar yağar yaa... :blink:11
    Geçen yıl Afyon'a 25 kasımda yağdı.

Ege derken Afyon'u dahil etmedi rahat ol , aslında Ege' de de Afyon kesimi ben onları Batı Anadolu'dan sayıyorum :D İzmir kesimi 20-25 Ocak Afyon kesimi 10-15 Aralık bence .

• Doğu Anadolu bence Kasım sonu Aralık başında karla buluşur :)

:shifty: 2012-2013 KIŞ SEZONUNU SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ !!! :shifty:

• Karadeniz tahmini biraz geç olmuş 10-15 Ocak biraz fazla Karadeniz geç kar alan bir yer ama Aralıkta da kar alıyor yani bence Karadeniz 25 Aralık-5 Ocak Marmara'da 15 Aralık-25 Aralık benim tahminim diğerleri aynı seninkiyle

• GEÇEN SENE ilk KARR HAVADADA OLSA İRİ TANELERLE ANTEPTE DÜLÜK KARAYOLUNDA 10 KASIMDA GÖRÜLMÜŞTÜ. 9 yada 10 aralıktada ilk karrr örtüsü merkeze inmişti
    ...
    (geçen sene bu ilk örtüyü bünyamin abinin sayfada bi gün önceden vermiştim çok şükür tuttuda :)

BU SENE
    5 7 kasım arası ciddi soğuklar yavaş yavaş etkili olmaya başlar kanımcaaa...

• Hangi bölgeden bahsettiğine göre değişir. İstanbul'da mevsimin ilk kar yağış tarihlerine baktığımızda genel olarak kasım 2.hafta sonrası düştüğü görülmektedir. Son 3-4 sene hariç 15 Kasım - 1 Aralık tarihi arasında sıkışmıştı fakat son 2-3 senedir tarih biraz daha ötelenmiş durumda. Misal geçen sene mevsimin ilk karı İstanbul'a 24.12.2011 tarihinde düşmüştü.

Yok aytaç abi,tum turkıye ye tamamen girişini dedim kıyı bolgelere bile aralığın 1 inde az da olsa çişeler kar!

AF-YOK