2013'de Yurdumuzda Nasıl Bir Kış Bekleniyor? Uzun Vadede Öngörülerinizi Yazınız.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sinan Maşaallah kışı çözmüşsün şimdiden balkanlardan gelecek diyon RİCA ETSEM YILBAŞINDA TÜRKİYE GENELİNDE HAVA NASIL OLACAK SÖYLEYEBİLİRMİSİN.

• Abi peki manisada nasıl bir kış olur özellikle salihli için _?
    Manisa dan saygılar...

Blıkesiri ne bekliyorsa aynı şeyler sizin içinde geçerli Manisa bu sene sert bir kış geçirebilir. ;) Yağış konusunda biraz sıkıntı olabilir yanlız :S

• Abi peki manisada nasıl bir kış olur özellikle salihli için _?
    Manisa dan saygılar...

Rakım düşük ama daha iç kesimde olduğu için Manisya göre daha şanslı...:)
    Bazı kişilerin tahminlerine göre Balkan sistemleri bol olacağı için büyük çoğunluk daha karlı geçebilir büyük ihtimal...:D
    Bu yıl 2-3 derece daha soğuk olacak gibi.Polar ataklı sistemler olacağı için O yüzden 1 gün içinde bile rekor kar yağışları görebilirsin.Ocak 2. yarısından sonra ve 2. yarısından sonar efsane sistem gelirse bol kar yapar kankaa.....:D:)
    [hr]

Blıkesiri ne bekliyorsa aynı şeyler sizin içinde geçerli Manisa bu sene sert bir kış geçirebilir. ;) Yağış konusunda biraz sıkıntı olabilir yanlız :S

Evet Ege ve marmara'da yağış daha az olacak gibi modellere göre :down: Ama Allahtan Afyon iç anadoluya yakın olduğu için ya mevsim normallerinde veya çok az altında belki bi ihtimmal biraz daha yağışlı umarım yağış daha da artar:D:)

• Eğer Balkan sistemleri bol olursa Biliyorsunizki Balkan sistemleri güneydoğuya hiç bi yararrı olmuyor.2010 DA balkan sistemleri çok olduğu için güneydoğu çok kötü bi kış yaşamıştı :( BİZE SİBİRYA GEREK SİBİRYA

• Eğer Balkan sistemleri bol olursa Biliyorsunizki Balkan sistemleri güneydoğuya hiç bi yararrı olmuyor.2010 DA balkan sistemleri çok olduğu için güneydoğu çok kötü bi kış yaşamıştı :( BİZE SİBİRYA GEREK SİBİRYA

DAOĞRU LAA...Balkan sistemleri gelince sizde nedense lodos esiyor...Gelir belkiii....Sibirya....Ama aslında Balkan sistemleri doğuyu sevmiyor...doğu andolu bile ısınıyor...Ama batıyı çok seviyorr.Ve batıyı soğutuyorr

• DAOĞRU LAA...Balkan sistemleri gelince sizde nedense lodos esiyor...Gelir belkiii....Sibirya....Ama aslında Balkan sistemleri doğuyu sevmiyor...doğu andolu bile ısınıyor...Ama batıyı çok seviyorr.Ve batıyı soğutuyorr

Evet Batıyı Özellikle İSTANBULU çok seviyor AMA İnşaallah Kışın hep sibirya etkili olur. AMİN

[hr]

DAOĞRU LAA...Balkan sistemleri gelince sizde nedense lodos esiyor...Gelir belkiii....Sibirya....Ama aslında Balkan sistemleri doğuyu sevmiyor...doğu andolu bile ısınıyor...Ama batıyı çok seviyorr.Ve batıyı soğutuyorr

Zaten Sistem Taa edirneden giriyor Güneydoğuya gelene kadar sistem diye bişey kalmıyor sadece Yağmur alıyoruz o kadar

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Evet Batıyı Özellikle İSTANBULU çok seviyor AMA İnşaallah Kışın hep sibirya etkili olur. AMİN

[hr]

Zaten Sistem Taa edirneden giriyor Güneydoğuya gelene kadar sistem diye bişey kalmıyor sadece Yağmur alıyoruz o kadar

Size Sibirya bize Balkan.:)Ama büyük çoğunluk olur çünkü Avrupada Sibiryasız geçen kış yok.Belki bir ara 1,5 ay kadar kar görebilme şansınız var.Belki 2 ay.Aralıktan umudu kes ben de Afyon için sadece aralığın 20'nden sonarasına güveniyorum.:)Ama Şanlıurfa'da 15 ocaktan sonra kar almaya başlar:D:)

• Son NOAA tahminleri geçen sendn daha kötü bir kis geçirecegmizi gösteriyor sibirya dgl dger senelerd oldugu gbi pastirma sicklarinin çok olcgni gösteriyor ama geçen ayda geçen sendn daha iyi bir kis görüntsü vermisti eylül'ün 15-20 sini geçmdn emin olmamak lazim

• Size Sibirya bize Balkan.:)Ama büyük çoğunluk olur çünkü Avrupada Sibiryasız geçen kış yok.Belki bir ara 1,5 ay kadar kar görebilme şansınız var.Belki 2 ay.Aralıktan umudu kes ben de Afyon için sadece aralığın 20'nden sonarasına güveniyorum.:)Ama Şanlıurfa'da 15 ocaktan sonra kar almaya başlar:D:)

Geçen Yıl 14 KASIMDAN İTİBAREN KAR ALMAYA BAŞLADIK BU 1

2. Sİ İSE DAHA BUĞÜN 31 TEMMUZ SEN BANA DİYORSUNKİ Ş.URFA YOK 15 OCAKTAN SONRA KAR ALMAYA BAŞLAR YOK ARALIKTAN UMUDUNU KES OLDUMU BU ŞİMDİ DAHA TEMMUZDAYIZ

• Geçen Yıl 14 KASIMDAN İTİBAREN KAR ALMAYA BAŞLADIK BU 1

2. Sİ İSE DAHA BUĞÜN 31 TEMMUZ SEN BANA DİYORSUNKİ Ş.URFA YOK 15 OCAKTAN SONRA KAR ALMAYA BAŞLAR YOK ARALIKTAN UMUDUNU KES OLDUMU BU ŞİMDİ DAHA TEMMUZDAYIZ

Sağlam bir kar alacağınızı diyorum.Tutan yere düşüpte tutan diyorum.Ama ilk kar alırsınız.Sabah veya gece ve akşam saatlerine denk gelirse yağar be agaa... :biggrin: