Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar -1-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Oğuz aynen belirtiiğin gibi... Bu konuda 3 aşağı 5 yukarı hemfikiriz :)...

Yusuf bence şimdiden aşırı bi beklenti içinde olmak enerjini olmadık yerde tüketmekle eşdeğerr ...Ben ekim ortalarını bekle derim...

Sağlıcakla kalınn...

• Oğuz aynen belirtiiğin gibi... Bu konuda 3 aşağı 5 yukarı hemfikiriz :)...

Yusuf bence şimdiden aşırı bi beklenti içinde olmak enerjini olmadık yerde tüketmekle eşdeğerr ...Ben ekim ortalarını bekle derim...

Sağlıcakla kalınn...

Evet
    Ben sonbaharın yb'siz geçmesini istiyorum...Kasım'da yağış olmasını istiyorum...

• ARKADAŞLAR AŞAĞIDA FREMETEONUN KAÇKAR DAĞI İÇİN YAPTIĞI TAHMİN VAR DOĞRUMU :confused:

http://www.wmaraclari.com/deft…&u=1475&p=git&site=232724

aşağıda tahmin yok.ama tahmin doğrudur.rize-elevite(rakım 3000) temmuzda kar yağarsa kaçkar dağı için normal bir tahmin.bu arada forumda freemeteonun linkleri hep yanlış çıkıyor.soruna bir el atalım.

• Bugün adıyamanda hava bayağı serin tahminen 31 32 lerde yağmur olsılığıda var nimbus bulutları torosların eteğine yığılmış öğleden sonra yağacak gibime geliyor toroslardan dolayı yani yamaç yağışından dolayı güneydoğunun yağış açısından en zengin ili bugün güneş yakmıyor bence sonbahar kendini hisettiriyor bu arada bilim adamları uyardı kuzey yarımkürede kış sert geçebilirmiş çünkü dünyanın buzdolabı diye adlandırılan kuzey buz denizindeki buzların bu yaz yüksek sıcaklıkla erimesi dolayısıyla denize karışacak soğuk su akıntılarının kuzey yarım küreyi geçen yıllara göre daha soğuk hisettirecek bu türkiye için fazla geçerli olurmu bilmiyorum ama türkiye zaten soğuk bir periyoda girecek bu kış efsane geliyor o mevsimlik tahminlere fazla kapılmayın kasımı bekleyin[hr]
    ahada uzaktan gökgürlüyor yarım saat sonra burda kuzeybatıdan giriş yapıyor adıyamana güneydoğu tarafına ilerleyecek gücünü kaybetmese siverekte yağış alabilir saygılar

SADECE KAR SADECE SOĞUK

Einmal editiert, zuletzt von extra_prens ()

• Bugün adıyamanda hava bayağı serin tahminen 31 32 lerde yağmur olsılığıda var nimbus bulutları torosların eteğine yığılmış öğleden sonra yağacak gibime geliyor toroslardan dolayı yani yamaç yağışından dolayı güneydoğunun yağış açısından en zengin ili bugün güneş yakmıyor bence sonbahar kendini hisettiriyor bu arada bilim adamları uyardı kuzey yarımkürede kış sert geçebilirmiş çünkü dünyanın buzdolabı diye adlandırılan kuzey buz denizindeki buzların bu yaz yüksek sıcaklıkla erimesi dolayısıyla denize karışacak soğuk su akıntılarının kuzey yarım küreyi geçen yıllara göre daha soğuk hisettirecek bu türkiye için fazla geçerli olurmu bilmiyorum ama türkiye zaten soğuk bir periyoda girecek bu kış efsane geliyor o mevsimlik tahminlere fazla kapılmayın kasımı bekleyin[hr]
    ahada uzaktan gökgürlüyor yarım saat sonra burda kuzeybatıdan giriş yapıyor adıyamana güneydoğu tarafına ilerleyecek gücünü kaybetmese siverekte yağış alabilir saygılar

Ben bu yılın geçen yıla göre nerdeyse 2 kat daha sert geçirmesini düşünüyorum...Geçen yıl 4 derece ısınmış...Bu yıl 7 derece..O nedenle Efsane bizi bekler......:D:D:D:D:D:D

• Ohh bee ! Şanlıurfa da 1 saattir inanılmaz rüzgar,Ara ara yağmur,gökgürültüsü,Şimşek var Kurumuş ağaç yaprakları Dökülüyor dışarısı sonbahar kokuyor 30 dk.dır dışarıda yürüyorum.:)Özlemişiz bee[hr]
    Arkadaşlar Gap havaalanın üzerinde öyle bi kütle varki resmen makina gibi üzerine şimşek boşaltıyor. :eek:

Sanırım gap havaalanında fırtına var.RÜZGAR 50 KM

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Gaziantep'te de aynı durum var yusuf. rüzgar estikçe yağmurun kokusunu hissediyorum :) ama acayip toz vardı havada , şimdi kalmadı bitti :)

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Gaziantep'te de aynı durum var yusuf. rüzgar estikçe yağmurun kokusunu hissediyorum :) ama acayip toz vardı havada , şimdi kalmadı bitti :)

Ne tesadüf urfada da toz vardı :D

Ş.urfa 29 derece adıyaman 25 derece

[hr]
    Eylül Bereketli geldi maşaallah DMİ nin son durumunda gap havalanına SAĞANAK RÜYETTE DEMİŞ yani çok yüklü sağanak yağışın aniden boşalması Belliydi zaten böyle bir şey olduğu

• Arkadaşlar siz sonbahara adımınızı atmışsınız.Ama Afyon için en az 10 gün var daha yaa... :no: :no: [hr]

Ohh bee ! Şanlıurfa da 1 saattir inanılmaz rüzgar,Ara ara yağmur,gökgürültüsü,Şimşek var Kurumuş ağaç yaprakları Dökülüyor dışarısı sonbahar kokuyor 30 dk.dır dışarıda yürüyorum.:)Özlemişiz bee[hr]
    Arkadaşlar Gap havaalanın üzerinde öyle bi kütle varki resmen makina gibi üzerine şimşek boşaltıyor. :eek:

Sanırım gap havaalanında fırtına var.RÜZGAR 50 KM

Ohh hasretiniz bitmiştir...Darısı Afyon'un başına... :biggrin: :biggrin: İnşallah bize 10 gün içinde iyi sağnaklar gelir amin...Sizin içinde hee... :biggrin: :biggrin:
    [hr]
    Yarında buna benziyecek gibi:)

• Arkadaşlar siz sonbahara adımınızı atmışsınız.Ama Afyon için en az 10 gün var daha yaa... :no: :no: [hr]

Ohh hasretiniz bitmiştir...Darısı Afyon'un başına... :biggrin: :biggrin: İnşallah bize 10 gün içinde iyi sağnaklar gelir amin...Sizin içinde hee... :biggrin: :biggrin:
    [hr]
    Yarında buna benziyecek gibi:)

İnşaallah yarın hem daha düşük sıcaklık hem daha fazla yağış olur amin...
    [hr]
    ne diyorsunuz ilerleyen saatlerde yağış olurmu şu an Parçalı Bulutlu Ama kuzey-doğu taraflar simsiyah Yüklü bulutlar Ama gökyüzünün batı tarafı açık