Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar -1-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaşlar sizlere söylediğim gibi 21 25 gelmeyebilir fakat 30 31 ocakta yüzde 90 gelme durumu var bol yağış ve soğukların üstelik ab 'ler doğuakdenize değilde daha batıya çekirdeğini yerleştirebilirr o zaman kuzeyde ki soğuklar bize yağışlar eşliğinde daha rahat ulaşabilirr 1 hafta aralıklarla karr yağışı alabiliriz... Şuan verilerden aldığım sinyaller güzeell artık RABBİMİN takdiri neyse o olur..., Gaziantep e nasipse cumartesi akşamı 9 DAN SONRA 4 5 saatlik ilk 3 saati yoğun bi karr yağışı olasılığı şuan yüksekkk...SAĞLICAKLA akşam GÖRÜŞMEK ÜZERE

%100 katılıyorum ay sonunda darbe geliyor gerçekleşme olasılığı çok yüksek :smile:

• Arkadaşlar kimse moral bozmasın.Cumartesi hocalarımızın dediği gibi bölgenin kuzeyi ve Antep çevrelerinde kar yağışı görülebilir.Bu arada Ay sonu ve Şubat efsaneyim diyor haberiniz olsun.

• Gaziantep : CUmartesi akşamı saat 8 gibi yağmur olarak başlamasını beklediğim yağışlar 9 gibi yoğun karr yağışına dönebilirr...kar yağışıının gece 2 ye kadar yoğun olmasını bekliyorum sonra muhtemelen 1 2 saat kadar hafifleme ve yağışın sona ermesi ....
    Diyarbakır :PAZAR İLK saatlerden (gece 2 den itibaren) sabah 6 ya kadar aralıklı karr yağışlı olasılığı
    Adıyaman:CUMARTESİ AKŞAM 10 dan sabah 3 e kadar aralıklı karr olasılığı
    Şanlıurfa :cUmartesi gece 11 den 2 ye kadar yağmur olasılığı
    bu sırada sistem kaybolması önemli değil önümüzde (sadece cumartesi gününe kadar ülkenin doğusu hariç) bir haftalık ısınma trendi görülüyoo arkasında yüksek olasılıkla ısınmaya nisbet soğuma oluşucak... hayırlı geceler...

• TAhminlerimde dünden bugüne değişen bişey yokk en sağlam yağışlı kütleler bölgenin en batı tarafları görülüyooo yani HATaYDAn OSMaNİYEDEN ANTEP İL SINIRININ DOĞUSUNA KADAR Kİ bölge tabiki bu işler kısmet nasip bekleyip göreceğiz... 27 28 sinde yoğun karr görülüyo
    şuan için... Arkadaşlar merak etmeyin dAHA O MODELLER çok iner çıkarr değişir durur... hayırlı cumalar dilerim

• Herkese hayırlı akşamlar..evet Ocak ayı hiç umduğumuz gibi gitmedi..ALLAHIN TAKDİRİ..tahminim ay sonu değilde Şubat 7-8-9-10 kar yağışlı olacak gibi..daha önceki tahminlerimle bir miktar bilgilendim ama bu yıl son olarak bir tahmin daha yapayım istedim..sizlerden tek istediğim günlük hayatınızda ALLAHIM HAYIRLI BOL KAR NASİP EYLE.... Diyerek dua etmemiz...ve bol bol tövbe etmek...kalın saglıcakla..

• Herkese hayırlıs sabahlar.Afyon'da ceviz büyüklüğünün 2 katı kadar yoğun kar yağıyor ve çok yoğun hayatım boyunca böyle yoğun kar yağışı görmemişimdir. :)

• MGM'den radar kurulması isteğine gelen cevap :) :) :)

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında istemiş olduğunuz bilgi veya belgeler ekte/aşağıda yer almaktadır.

Öncelikle kurumumuzun hizmetlerine ve kullandığımız sistemlere gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.Güneydoğu Anadolu Bölgesine 2013-2017 yılları arasında radar kurulması planlanmaktadır.

Bilgilerinize.

• Akşam saat 9 gibi yağmurun başlamasını bekliyorum. Gece 12 gibi yağış karla karışık yağmura dönebilir Kar da olabilir karla karışık yağmur da. Tam sınırda bir sıcaklık var çünkü. Gece 3-4'e kalmadan yağış kesilir. Tabii Gaziantep için geçerli bu.

• ANTEPTE SON DURUM:
    Antepli hemşerilerim ALLAH izin verirse yağış başladıktan aşağı yukarı yarım içinde kara dönmesini bekliyorum ....yağışlı kütleler şuan akdenizden bölgemize akıyoo...artık hayırlısı diyelim ...