Mart Sistemleri (Olası sistemler hakkında genel tartışma konusu)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Peki ne zmn gelecek sistem :D

Mart gibi tehlikeli bir ay için tahmin yapmak güç. Sistem bir gözüküyor bir gidiyor. Ama ayın 11inden sonra gelecek gibi

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Emrah'a katılıyorum 10 Marttan itibaren adeta atmosfer çıldırıyor , Şuanlık sistemin gücü tam belli değil ama Ankara gibi İç kesimlerde rahatlıkla örtü oluşturabilecek bir sistem gibi . Ayrıntıları 2-3 gün içinde belli olur.

• Zitat

şu an mart ayındayız ve hiç birşey belli olmaz bence .inşallah geçen sistem gibi olmaz.geçen sistemde kuvvetli rüzgar bulutları dağıtmıştı kar da çok az yağmıştı

• Ya biri istanbul için hayırlı bir haber versin son durum nedir istanbul kar alacak mı? görünürde varmı birşeyler

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• Ya biri istanbul için hayırlı bir haber versin son durum nedir istanbul kar alacak mı? görünürde varmı birşeyler

Genel tahmini cuma günü yaparız ama şimdilik kısa bir bilgi vereyim. İstanbul da 11inde gelen sistem de rahat kar alacak gibi. Soğuma yeterli.

[size=small]
    [/size]

• Peki tarih bellimi hocam biri 11 diyor biri 15 yoksa o tariler arasımı

11ide soğuk 15ide. Yani bir bahar bir kış olarak devam.

[size=small]
    [/size]

• Zatn bllıydı emrahcım ıstanbul için her sey olur her an bizim su gn dememiz le olmuyo diger gn olur istanbul zor tahmın yapmak biraz arkdaşlar aslnda sıcaklık degerlerini kar için düşmesi anca

• ‎12-13 MART BU TARİHLERE DİKKAT...

MERHABA SEVGİLİ DOSTLAR,OLDUKÇA SERT GEÇEN BİR KIŞ MEVSİMİNİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ,SİZLERİ BURADAN YAPMIŞ OLDUĞUM TAHMİNLER ve AÇIKLAMALARLA ELİMDEN GELDİĞİNCE BİLGİLENDİRMEYE ÇALIŞTIM,TAHMİNLERİM GENELE BAKARSAK %75 ORANINDA İSABET KAYDETTİ,KIŞIN BU SON GÜNLERİNİ YAŞARKEN SİZLERE DAHA ÖNCE SÖYLEDİĞİM GİBİ BEN BU EFSANE 2012 KIŞININ KENDİNE YAKIŞIR BİR FİNALLE NOKTALANACAĞINI ve 15 MARTA KADAR MUTLAKA GÜZEL BİR KAR YAĞIŞI DAHA GÖRECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM,YAPMIŞ OLDUĞUM ANALİZLER 12-13 MARTI İŞARET EDİYOR,EĞER BEKLEDİĞİM ŞEKİLDE GELİRSE BU TARİHLERDE YOĞUN KAR GÖREBİLİRİZ,BU AKŞAM SAAT 22:00′DE YENİ YAZIMI AYRICA HAFTALIK ANKARA TAHMİNİMİ YAYINLAYACAĞIM,UNUTMAYIN KIŞ HENÜZ BİTMEDİ,MART KAPIDAN BAKTIRIR…KAZMA KÜREK YAKTIRIR… SNOWCEM

• Süprizlere açık bir ay. Bence tahminlerin tutması çok zor bir aya girdik.

Suprizler kar için olumluda olabilir baharı erkende getirebilir. Son iki güne kadar modellere inanmayın derim .

Saygılar