Şubat II.Sistem / 14-19 Şubat 2012

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir kişi (isim vermeyeceğim) sistemden 10-15 gün önce tahmin yapıyor son güne kadar revize etmeden kar yağacak diye bağırıyor. E kardeşim ben tahminimi değiştirmem diyorsun da hava öyle diyor mu bir bak. Sen tahminini revize etmezsen bu tahmin vermekten çıkar insanları kandırmaktan başka bir şey olmaz. Çünkü kendide biliyor havanın değiştiğini. Bazı kişiler İzmir'e hatta Antalya'ya 3-5 cm kar yağacağını iddaa etmişti ancak takip ettiğim bazı kişiler hala yanıldığını kabul etmedi.
    Havaforum.com'un bu hareketinden dolayı tebrik ederim

Einmal editiert, zuletzt von OnuR ()

• Ben de Hava Forum'u tebrik ediyorum önemli olan hatalardan ders çıkarmak. Hiç olmazsa siz bazıları gibi işte sistemi 1 gün uzatıyorum,size kar veriyorum gibi saçma sapan konuşmadınız.Tövbe tövbe Allah nasip ederse yağar bu tür konuşanlar sistemin bereketini kaçırdılar !!!

• Valla ben istanbul habiblerdeyim dün gece 30 dakkka güzel bir yagıs izledim.12cm civarında yagdı.kısmetımız bu kadarmıs.bırazda sukredelım bu sene bence cok ıyıydı yagıs bakımından istanbulda.bırde sadece yanılan bizim sitemiz degil dmi de yanıldı onlarda cok abarttılar.ve bu konuda takıp ettıgım bır cok kısıde yanıldı.

• [hr]
    Başlıyoruz artık söz havada cuma sistem yağışo artmış gözüküyoe bu arada

Herkese Merhabalar

Bir çok insan gibi tahminimde bende yanıldım fakat yazımın sonundaki huzursuzluğumu okuyan olmuştur. Özellikle istanbul için o ufak oynamalar ne yazık ki bir bir oldu. ( Bu kadar olumsuzluk olmaz diyordum hele kuvvetli soğuk rüzgarda ) Kötü bitirdik varsın olsun gönüller hoş olsun yeter.

Herkese saygılar

• Antakya Hatay diye biliyorum ve Tahminim ;

Cumartesi : Sabah saatlerinde orta öğle saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağmurlu yağmur gece saatlerinde hafifleyecek 5 10

Pazar : Parçalı Bulutlu 6 11

Pazartesi : Parçalı Bulutlu 6 12

Salı : Parçalı Bulutlu 7 12

Çarşamba : Yer yer sağanak yağmurlu ((alçak kesimi)) 5 11

Benim kendime ait tahminlerim.

• Böyle bir soğuğun yağış getirmemesi İstanbul için büyük şanssızlık oldu.Çok iyi kar yağabilirdi, kısmet değilmiş.

• DİKKAT DİKKAT KİMSE ÜZÜLMESİN SISDEM İŞDE EFSANEDİR ARTIK CÜNKÜ YANILTI BİZİ EFSANE OLDU DİKKAT AMA SIRASI VAR AYIN 25DEN SONRA KAR GORCEZ [hr]
    KAR YAGISI SIMSEK GOKGURULTUSU ESLİGİNDE BİZLERLER OLACAK SİZİN EFSANE İSDEDİGİNİZ SOGUK VE YAGISLI HAVA GUNEY YONLERDEN ESEN RUZGARLARIN BIR KAC GUN ONCEDEN ESMESIYLE BASLIYCAKDIR ŞİDDETLİ LODOS ONCE NEMİ AKDENİZ VE EGEDEN YUKARI DOGRU YUKSEK KATMANLARA DOGRU ITICEK VE BU ANİ HAVA BASINCIYLA TEKRAR YERYUZUNE ISTANBULA KAR TANLERI OLARAK DUSUCEKDIR YOK BUHARLASMA OLMAMIS KIMSE DIYEMIYCEK YOK MARMARADAN NEM ALAMADIK KAR YAPMADI GIBI BAHANELER OLMUYCAK UNUTMAYIN BUHARLASMA GECE BILE OLUR CUNKU DUNYAMIZIN KACDA KACI SUYLA KAPLIDIR HERKEZ UYDUYOR BIR SEYLER

Einmal editiert, zuletzt von TT SiNaN NN ()

• DİKKAT DİKKAT KİMSE ÜZÜLMESİN SISDEM İŞDE EFSANEDİR ARTIK CÜNKÜ YANILTI BİZİ EFSANE OLDU DİKKAT AMA SIRASI VAR AYIN 25DEN SONRA KAR GORCEZ [hr]
    KAR YAGISI SIMSEK GOKGURULTUSU ESLİGİNDE BİZLERLER OLACAK SİZİN EFSANE İSDEDİGİNİZ SOGUK VE YAGISLI HAVA GUNEY YONLERDEN ESEN RUZGARLARIN BIR KAC GUN ONCEDEN ESMESIYLE BASLIYCAKDIR ŞİDDETLİ LODOS ONCE NEMİ AKDENİZ VE EGEDEN YUKARI DOGRU YUKSEK KATMANLARA DOGRU ITICEK VE BU ANİ HAVA BASINCIYLA TEKRAR YERYUZUNE ISTANBULA KAR TANLERI OLARAK DUSUCEKDIR YOK BUHARLASMA OLMAMIS KIMSE DIYEMIYCEK YOK MARMARADAN NEM ALAMADIK KAR YAPMADI GIBI BAHANELER OLMUYCAK UNUTMAYIN BUHARLASMA GECE BILE OLUR CUNKU DUNYAMIZIN KACDA KACI SUYLA KAPLIDIR HERKEZ UYDUYOR BIR SEYLER

sinan çok iddialısın ama sanmam bundan sonra etkili sistem geleceğini :bawling: