Marmara Ocak Ayı Ortası Beyaz Kışla Tanışacak.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gelecek Olan Bu Sistemde Marmara'da En Çok Hangi İl Kar Alır? 20

1. İstanbul (4) 20%
    2. Kocaeli (1) 5%
    3. Sakarya (1) 5%
    4. Bursa (3) 15%
    5. Balıkesir (2) 10%
    6. Bilecik (4) 20%
    7. Yalova (0) 0%
    8. Edirne (3) 15%
    9. Kırklareli (1) 5%
    10. Çanakkale (1) 5%
    11. Tekirdağ (0) 0%

1 haftadır beklenen efsane sisteme adım adım yaklaşıyoruz,öncelikle isterseniz şu 1-2 gündür sistem yok diyen haber kanallarının yaptığı açıklamalara hemen sizlere şöyle kısaca geçerek hatırlatalım;biliyorsunuz Ntv başta olmak üzere Cnn Türk, Habertürk ve Trt kendi ekranlarına yansıttıkları tahminleri genellikle Dmi kaynaklarından alıntı yaparak açıklarlar,yani olayı şu şekilde varsayıp bağlarsak,mesala dün Ntv'nin yaptığı bu hafta pazar hava açacak beklentisi Dmi'nin verdiği tahminle aynıdır ve arasında hic bir fark yoktur.o nedenle sizden şu konuda bir ricada bulunmak istiyorum,haber kanallarının verdiği hava durumu raporlarını mümkünse fazla ciddiye almayın,cünkü onların aktardığı bilgilerin tıpatıp kopyası Dmi'de de vardır ,yani bu konuda biraz daha dikkatli olursanız bir dahaki sefere kimse kar gelcek mi gelmeyecek mi durumuda yaşamaz.evet sistem konusuna gelirsek oldukça uzun süreli ve kuvvetli bir sisteme benziyor ve sistemin etkileyeceği bölgelerde ağırlıkla Marmara ve Karadeniz olacağı beklenmekte .ayrıca bu sistem Sibirya üzerinden geleceği için kar yağışlarınında yüksek olasılıkla ağır ve yoğun şekilde yağma ihtimali var.sıcaklıklarda ise -10 lara kadar düşüşler olacağı bekleniyor tabii değişimde olabilir ama bizim yaptığımız analizlere göre sistem geldiği andan itibaren sıcaklık değerlerinin 2004'ten daha düşük seviyede seyredeceğini düşünüyoruz.neyse kısaca özetlemek gerekirse hafta sonundan itibaren(14 Ocak Cumartesi-15 Ocak Pazar 2012) başlayacak olan kar yağışları şayet ki Marmara geneline yayılırsa önümüzdeki 15 gün boyunca güzel kar yağışları alacağımızı şimdiden sizlere müjdeleyerek sözlerime son noktayı koyuyorum herkese saygılar.

karsever ugur

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• AKDENİZ bölgesinin en çok etkilendiği sistem sibirya sistemididr ;)....Ben ne zaman sibirya dan kuvvetli bi sistem geleceğini duysam Antakya ya kar yağdı :D

• Valla ben artk ınanmıyrm acıkcası kar yagacagına balksr kac gndr karlı gsterdı ama yagmadı

Balıkesir Marmara'nın güneyinde olan bir yerdir oralarda kış aylarında fazla kar yağışı olmamasının sebebi Karadeniz'in batısında(Zonguldak,Bartın,Sinop vs)havanın sıcak olmasından kaynaklanmaktadır.ayrıca Marmara Türkiye'nin batısı ile kuzeyinde kalan bir bölgedir yani buralarda karasal iklim olmadığı için bazı kış mevsimlerinde kar olmaması normaldir şaşırmayalım bence buna tamam.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Ugur abı inşallah dedıgın gıbı olur kara doyarız ve bnım bkletım bu sefer kesn gelıcek buna sonsuz ınanıorum

• Sistem gitmemek için adeta direniyor ve bununda tek bir sebebi var o da kuzeyde oluşan soğumanın Marmara'ya beyaz kışı bu hafta sonu getirecek olması.evet bu kadar açık ve net söylüyorum,hala anlamayanlar varsa lütfen tahminimi bir kez daha okusunlar..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Uğur kardeşim çok güzel kelimler söylüyorsun inşallah dediğin gibi olur açıkçası benim de fikrim senin ki gibi ama dmi hakkında yazdıklarına katılmıyorum katılmama sebebim de dmi tüm türkiye hatta dünyanın gözü önün de olan de ciddi bir kuruluş ve bu yüzden de dmi yetkilileri daha temkinli davranmak zorun da hatırlarmısn bilemiyorum ybundan 5 - 6 sene önce dmi istanbul için kar uyarısnda bulunmuştu hatta okullar tatil edilmişti ve bu kar sadece bir ya da iki gün sonra gelmişti istanbul a ve istanbul olmak üzere tüm türkiye de bu alay konusu olmuştu aslında istanbullular da haksız da değillerdi netice de uyarı yapılmış kar gelmemiş ve okullar tatil edilmiş özürlü vatandaşlarımız işlerine gitmemişti yani boşuna bir gün kayıp olmuştu daha kim bilir kimler dmi nin uyarısını dikkate alarak o gün yapması gereken işlerini yapamamışlardı. sonuçta dmi artık uzun vadeli tahminler yapmıyor yapsa bile işi garantiye almdan uayrı vermiyor yani onlara da hak vermemiz gerekiyor . ama biz bura da istediğimiz gibi tahminler de bulunabiliriz netice de yanılsak bile bizi kimse dikkate almaz tutar sa da yorumlarımızı daha çok takip ederler ve takdir ederler.. ama hafa sonu gerçekten en azından son 5 senenin en güzel sistemi türkiye ye giriş yapacak ve kar severler güzel bir ocak ayı yaşatacak herkese saygılar....

• Merhaba , 15 gün karlı olmamız cok güzel olur .. inşallah eminsinizdir ugur bey heveslendiriyorsunuz bizi .. yanılmamaanız dileğiyle.....

• Şehir şehir tahmin vermeye kalkarsak o zaman sistemi kafamızdan bitirmiş oluruz 15 ocak 2012 pazar gününden itibaren kar yağışları başlayacak arkadaşlar.o günden sonra bahtımıza ne çıkarsa razı olacağız kar konusunda cm ve miktar istemeyin benden.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Istanbulun her yerı zatn örtü kesin olur sahıl kısımları bıle olur bn mesela kartalda oturuyorum sahıl kesmle aramzda 1 km var yukarısındayım bana göre burda en az alcak bölge oalrak 15 cm bilemedn 20