2013 Yılbaşında Hava Nasıl Olacak ? Özel Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Sayın moderatör yazdıklarınız birbiriyle çelişiyor daha geçen hafta burda İstanbulda ocak başı sibirya soğukları gelecek kar olacak diyen siz değil miydiniz.uyarayım bu konuda sizi hatta kasım aralık sistemleri konununuzda var bu yazılar onuda hatırlatayım ayrıca.

Rica ediyorum birbirimizin hatalarını aramayalım.
    Benim bunu söylediğim zaman 1-1,5 hafta önceydi ve ben bu sistemin geleceğini umut can oğuz arkadaşımla tahmin ettik. Ve bu tahminler günde 4 kere değişen tahminler olmasına rağmen yılbaşında tutacak tahminler. Ve bunu görmekte önemli. Önceden tahmin yaptığım zaman ki sistemle şimdiki tahmin arasında 10 gün var. 10 günde tahminlerin 40 kere değiştiğini düşünürsek bence bu o kadar da çelişkili bir durum değil.
    Son gün gelip tahmin yapmaktansa bunu tercih ederim.
    Saygılar

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Bence aralık 30dan itibaren lodosla birlikte yağış cumartesi ilerleyen günlerde kuvvetli karayelle birlikte gelcek olan balkanlardaki soğuk hava yağışla çakışacaktır bunun sonunu özellikle batı ve iç kesimlerde kar olacaktır izmirde bile yılbaşı gecesi yada sabaha karşı hava da olsa bile kar görebilir çünkü konumlar uygun görünüyor

• Inşallah bu yıl başı kar alırız. :) cumartesi kky. günün en yüksek sıcaklığı 7 en düşük 0 derece bi de yıl başı gecesi kar yağıyormuş.0 derecede tutarsa süper olur.[hr]
    pazar batı iç kesimlerde kar yağar mı? :huh:

• Bence kar 0 derecede istenilen derecede tutmaz. Hemen tutması için öncesinde yağmur yağmamış olması, havanın (-3 ve altı) ve toprağın soğuk olması gerekir. Ancak bu koşullarda yere düşen kar hemen tutar...

• Konuralp arkadaşım verdigin bilgi yanlış GEÇEN SİSTEM DİYARBAKIRDA SICAKLIK 0 DERECE CİVARINDAYDI KAR YAĞDI VE TUTTU 6 7CM CİVARI HEMDE AYRICA SİSTEM GELMEDEN 1 GÜN ÖNCE SICAKLIK (10 DERECE CİVARINDAYDI)

• Hatalısınız demedim çelişiyorsunuz diye size bir hatırlatmada bulundum,benim ne size ne de başkasına karşı hiç bir garezim yok.eğer o yazdıklarımdan size bir tepki verdiğimi düşündüyseniz bende öyleyse bir daha sizin olduğunuz konulara yorum atmam oldu.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Hatalısınız demedim çelişiyorsunuz diye size bir hatırlatmada bulundum,benim ne size ne de başkasına karşı hiç bir garezim yok.eğer o yazdıklarımdan size bir tepki verdiğimi düşündüyseniz bende öyleyse bir daha sizin olduğunuz konulara yorum atmam oldu.

Yanlış anlamalar olmuştur, sorun halledilmiştir. Teşekkürler, iyi geceler. :shy:

• Son verilere göre;Batı bölgeler;Yılbaşı akşamı 1-2 saat yağmurlu ama 12 den sonra hafif karlı.1 Ocakta ise yoğun kar yağış altında yağışlar galiba pazartesi günü akşam saatlerinde sona eriyor. :) <3 kar <3

AF-YOK

• Yılbası sistemi akdeniz kıyı ve ege kıyılar asırı yağıslı olacak kar ise ic anadolu ,ege ickesimleri, batı karadeniz iç kesimlerine gece yarısına doğru kara cevirecek ve pazar aksam saatlerine kadr yoğun olabilir (araba ile yılbasında dısarı çıkan gece yolda kalabilir dikkat)ihtimal dahilinde afyon çevrelerinde direk kky ve kar şeklinde başlayabilir yağıslar

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Yılbaşı Özel tahminlerimiz 29.12.2011 tarihinde akşam saatlerinde - İstanbul, Ankara ve İzmir için ayrıntılı olmak üzere- rapor şeklinde yayınlanacaktır. Duyrulur.