Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Umarım herşey düzelir.. DMİ tek kar gösteriyor.. umudumu iyice kaybettim yılbaşı için..

• Ankara an itibari 2.3 derece(dmi) tahminim saat 21-22 saatlerinde kar baslıcaktır ve ilk alçaklarda kky zamanla kara dönecektir sabah beyaz örtü ile uynacağız

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• DMİ akşam güncelleştirmesinde Ankara da yağışı yeniden kuvvetlendirdi. Modellere baktığımızda da bu durum aynen geçerli. Yarın ciddi bir kar yağışı bekliyoruz Ankara da modeller de bunu gösteriyor.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

Einmal editiert, zuletzt von kardan emrah ()

• Evt şimdi bende ona bakıyorum keşke biz dmi çalıssak onlar bisey bilmiyo bizim dediğimize geldiler sıcaklık düşüsü var zaten su anda sıcaklık akr değerinde yılbasına sadece yağıs kaldı geliyoooo karrrr

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Evt şimdi bende ona bakıyorum keşke biz dmi çalıssak onlar bisey bilmiyo bizim dediğimize geldiler sıcaklık düşüsü var zaten su anda sıcaklık akr değerinde yılbasına sadece yağıs kaldı geliyoooo karrrr

Ankara bundan sonra ki hiç bir sistemi boş geçmeyecek gibi. ayın 7sinden sonra ki sistemler de bomba gibi.

[size=small]
    [/size]

• Şimdi DMİ'nin sitesindeki günlük tahminlere baktım; akşam, gece ve yarın öğlen yağmurlu, sadece yarın sabah hafif(!) kar vermiş. Biz bu DMİ'ye kalsak Mersin'deki gibi bi kış yaşayacağız. Umarım DMİ haklı çıkmaz...

• Ankara da sabah karla karışık yağmur başlamıştı fakat 9.30 itibariyle yoğun kar yağışına çevirdi. Bugün yoğun kar yağışı devam edecek.

[size=small]
    [/size]

• Tamamen hayal kırıklığı. O kadar övüyosunuz aman ne sistem ne kar yağışı, sabah bi bakıyoruz. Sağanak yağmur. Zaten bu yağıştan sonra havadaki 2-3 kar tanesi de bi işe yaramaz...

• Ankaranın yüksek kesimleri yoğun kar yağıslı ama ne yazıkki alçak kesimler sıcaklık sınırda olduğu icin yağmur yağıyo

ANKARA HAZIRLIKLI OL

• Neyse artık bu sistemden bi beklentim kalmadı ama önümüzde bi sistem daha görünüyor. O da sanırım 7-8'i gibi gelecektir. Heralde sistemi takip eden arkadaşlar da bizi bilgilendirecektir bu konuda...

• Uydu görüntülerine bakıyorum franasada süper bi sistem var o bize gelirse süper olur.şu anlık marmarada yb. var ama akdeniz den gelen alçak basınç var ayın 6 sı gibi yine yağışlar geliyor. :) [hr]
    afyon da örtü yaptı şimdi hafif kky var.

• 7 ocak gibi gelecek bir sistem var şu görüntüsüyle bomba desek yeri ama salı günü netlesir çünkü soğuk hava daha baskın değil simdi bu sefer çoğu yer kara gömülür ama erken konusmamak daha iyidir salı günü netlik kazanır[hr]

Neyse artık bu sistemden bi beklentim kalmadı ama önümüzde bi sistem daha görünüyor. O da sanırım 7-8'i gibi gelecektir. Heralde sistemi takip eden arkadaşlar da bizi bilgilendirecektir bu konuda...

şu anda çoğu yerde yağmur var yarın sabah beyaz örtüyle uyanabiliriz bir beklentim var onu takip ediyorum gerçekleşecek gibi duruyor sadece sabır

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• Pazartesi doğuda etkili olan yağışlı hava yurdu terk edecek,salı ve çarşamba günleri yağışsız ancak soğuk geçecek,perşembe günü esmeye başlıycak lodos havayı ısıtacak ve cuma günü yeni bir sistem yurdumuza giriş yapacak,batıda lodos fırtınası ve yağmur etkili olacak,cumartesi günü yağışlar iç kesimleri de etkisi altına alırken akşam saatlerinde balkanlardan gelecek soğuk dalgayla sıcaklıklar hızlı şekilde azalacak ve yağışlar önce trakya,zamanla marmara,iç ege,batı karadenizin iç kesimleri ile içanadolunun kuzeybatısında kara dönüşecek,pazar sabahı yağışlar tüm yurda yayılırken kar yağışları etkisini daha da artıracak,Ankara cuma günü şiddetli lodosla akşam saatlerinde yağmur almaya başlıycak,cumartesi günü yağışlar şiddetini artıracak ve akşam saatlerinde karayelle kuvvetli tipiye dönüşecek,kar yağışının pazar günü yoğun olarak sürmesini bekliyorum,sıcaklık perşembe ve cuma 7-8 dereceye çıkarken cumartesi 5 pazar 0 dereceye düşecek,şehir merkezi dahil ciddi kar örtüsü oluşmasını bekliyorum,pazar akşamı doğu ve güneydoğu yoğun kar yağışının etkisine girecek özellikle 9 aralık pazartesi günü Urfa dahil güneydoğu ve doğu anadolu yoğun karlı geçecek,batıda yağışlar etkisini kaybederken 10 ocak gibi balkanlardan gelecek yeni soğuk ve yağışlı hava kuzeybatıda yeniden kar yağışlarının başlamasına sebep olacak,10-11 ocak batı ve iç kesimlerde,12-13 ocak doğu kesimlerde yoğun kar yağışları görülecek…SEVGİLİ HAVA FORUMLULAR 7-13 OCAK TARİHLERİ ARASINDA YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜNDE GÖRÜLECEK OLAN YOĞUN KAR YAĞIŞLARINA KARŞI ŞİMDİDEN ÖNLEMİNİZİ ALMANIZDA FAYDA VAR…

ANKARA HAZIRLIKLI OL

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()