Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bazı şeyleri ya biz anlatamıyoruz ya da anlamak istemeyen çok.Son 5 sayfayı okuyanlar şunu zanneder.Sistem gelmiş geçmiş hiç bir yer bir şey almamış.Tamamiyle fos çıkmış ve beklentinin kalmadığını zanneder.Nedense öğle saatlerinden beri sürekli fos çıktı,hüsran,olmadı gibi mesajlar konuda cirit atıyor.Sistem gelmedi ki bitsin.Bunu söyleyenler bunun farkında mı?Tabi ki hayır.Onların işi gücü İstanbul sayfasına gidip gönderilen fotoğraflara bakıp iç çekmek sonra gelip buraya istanbula BİLE 50 cm yağdı deyip hem kendini hemde başkalarını doldurup burada insanlara sarmak.Başka bir şey değil.Sistem mi bitti de ben eleştiriyi kabul edeceğim yada başka şey yapacağım.Anlamadığınız o.Sistem daha yeni yeni giriş yaparken bu şekilde davranırsanız tabi böyle cevaplar alırsınız.
    Akşam güncellemesinde de söyledim yarın için yağış miktarında artış var bunu diyagram da destekliyor aynı zamanda bu akşamdan itibaren yağışın başlayacağını söyledim.Daha anlaşılmayan ne var acaba?
    Anlaşılabilmek için daha ne yazmam gerek?

• Bir yazi hazırlıyacağım en geç 2 hafta içinde orda düşüncelerimi paylaşacağım özellikle bu konuyla birlikte bütün konuları ilgilendireceğini düşünüyorum burada paylaşsam acaba sıkıntı olurmu samet hocam

• Bir yazi hazırlıyacağım en geç 2 hafta içinde orda düşüncelerimi paylaşacağım özellikle bu konuyla birlikte bütün konuları ilgilendireceğini düşünüyorum burada paylaşsam acaba sıkıntı olurmu samet hocam

Olmaz paylaşabilirsiniz.

• Sistem Ankara için tam olarak başlamadı ki bitmiş gibi yorumlar yapılıyor.Biz eleştiriye her zaman açığız o nedenle Türkiyenin en büyük en değerli meteorolojik forumuyuz.Fakat eleştiri yapmak için önce anlamak bilmek lazım.Anlamayanlar için bir kez daha yazayım verilen kar miktarları çarşamba günü dahil sistemin tamamı için verildi.Önce tutmaması için sistemin bitmiş olması gerekiyor.Gün içi değerlendirmelerde elbette ki yanılmalar olabilir AB nin konumu hava sıcaklığı rüzgar yönü sistemin hızı vs. Bu değişimleri meteorolojiyle ilgilenenler bilir.Doğru yerde doğru zamanda yapılırsa eleştiri ses çıkmaz ki @RulingSnow Daha önce yanıldığında gerekçeleriylede açıklama yapmıştı.Burada sıkıntı şu forumu takip etmeyen kişiler bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorlar.Kimse bizden icazet almayacak elbette ne zamana kadar duracağı yeri bilene kadar.Şimdilik Ankara için vah tüh denecek bişey yok çünkü sistem marmara sistemiydi ve o şekilde giriş yaptı sonrası için gfs-ecmwf güzel çıktılar sundu.Tartışma olmadan güzellikle sistemin tamamen yaşanmasını bekleyelim.Yanılmışsak kabul eden mesajımızı da paylaşırız.İyi forumlar...