Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Bende aynı şekil pazartesi gün boyu kar alacağımızı düşünüyorum salı günü de çoğu yer saf kar alacaktır. Pazar gecesi ve pazartesi ciddi anlamda çok sağlam kar alacağız inşallah öyle gözüküyor, pazartesi Ankara iptal :)

Einmal editiert, zuletzt von Berkay11 ()

• Ben yarın ankarada tahminen akşam 10-11 den sonra yağışın hafif şekilde başlıyacağını düşünüyorum, gece 2-3 gibi yağışın etkisini arttırıp sabah 10-11 e kadar yoğun şekilde zamanla aralıklı yağmasını bekliyorum. Mgm bi uyarı vercegini sanmıyorum ancak ankaranın yüksekleri +20 olabilir yağışın özellikle gece olması Şuanki yer seviye soguklarının üstüne yağıcak olması her tane yere mıknatıs gibi yapışıcaktır, Öğlene kadar yogun-orta şekilde yağdıkdan sonra yağış akşama doğru gidicektir devamında ise gene yağış var ancak sıcaklık uygun olcagını sanmıyorum en fazla yüksekler +1100 gibi yerler kky alır.

• Ben yarın ankarada tahminen akşam 10-11 den sonra yağışın hafif şekilde başlıyacağını düşünüyorum, gece 2-3 gibi yağışın etkisini arttırıp sabah 10-11 e kadar yoğun şekilde zamanla aralıklı yağmasını bekliyorum. Mgm bi uyarı vercegini sanmıyorum ancak ankaranın yüksekleri +20 olabilir yağışın özellikle gece olması Şuanki yer seviye soguklarının üstüne yağıcak olması her tane yere mıknatıs gibi yapışıcaktır, Öğlene kadar yogun-orta şekilde yağdıkdan sonra yağış akşama doğru gidicektir devamında ise gene yağış var ancak sıcaklık uygun olcagını sanmıyorum en fazla yüksekler +1100 gibi yerler kky alır.

Ben bu sistemle ilgili çok net ifadeler kuramıycam.Sadece dua edecem yağış yüksek inşallah soğuk yeterli olur...

• Kusura bakmayın geç yazıyorum pazartesi hiç bir yerde sıcaklık sıkıntı oluşturmaz ama salı öğle saatleri 1000 rakim altı yerler sıkıntı olabilir.

• Ha bu arada çok çok büyük beklenti içine girmeyin lütfen çok büyük bir kar örtüsü beklemiyorum olursa herkes sevinir olmazsa da olmadı deriz:)

• Kusura bakmayın geç yazıyorum pazartesi hiç bir yerde sıcaklık sıkıntı oluşturmaz ama salı öğle saatleri 1000 rakim altı yerler sıkıntı olabilir.

ah keşke 1000 olsa şuanki görüntü 1400 ve üstü diyor, pazartesi içinse sabahtan kalkın gece ile öğlen 10-11 e kadar güzel kar var örtü fazla olurmu bilmem ama görsellik güzel olur.

• ah keşke 1000 olsa şuanki görüntü 1400 ve üstü diyor, pazartesi içinse sabahtan kalkın gece ile öğlen 10-11 e kadar güzel kar var örtü fazla olurmu bilmem ama görsellik güzel olur.

Nasip kısmet körü körüne bağlanmamak lazım ama dedigim gibi il genelini pazartesi daha şanslı hissediyorum.

• Peki bu sistemden sonra sıcaklıklar nasıl seyredecek? Yine bugünlerdeki gibi çok soğuk mu olacak yoksa 0'a biraz daha mı yaklaşacak?

Salı günü sıcaklıklar yükselecek ve çoğu yer kky alacak.
    Ayın 7sine kadar sıcaklık yükselecek sürekli ve yağmur alacağız sadece.(8 dereceler söz konusu) ayın 8 inden sonra hava sıfır civarlarında geri düşecek ve 14 ocakta olası bir sistem var.

• Nasip kısmet körü körüne bağlanmamak lazım ama dedigim gibi il genelini pazartesi daha şanslı hissediyorum.

Bide şöyle birşey var Sıcak cephe geldigi için Ülkenin üstünde olan soguk hava tam cıkamıyacagı için Ankaranın üstündeki soguk hava Alçak kesimlerde sıkışıp kalıcak Sıcaklık terselmesi olucak mesala yağış il genelinde kar olucak ancak ankara merkez etlik/esertepeden soguk olabilir ogün. Buda merkezin yağışı tam kar alcagını gösteriyor il genelide öyle.

• Bende görsel keyfe odaklanmanızı tavsiye ediyorum çünkü varsayalım örtü oldu kısa sürede eriyeceği için zaten keyif vermeyecek.Ama bolca dua edelim ki olası 18 ocak sisteminden istediğimiz kar yağışını alalım.Üstadlarda bahsetmişti kışın 2. Yarısının daha verimli geçeceği yönünde benim şahsi fikrimde şubatta ve martta iyi sistemler alacağımız yönünde.