Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hayırlısı hocam kar haritaları güzel şeyler gösteriyor inşaalah bizde bir şeyler nasipleniriz bu sistemden. Gece çevre yolunda 5 mt önümü göremiyordum birde yoğun kar gelirse bu sisin üstüne ankara felç olur :)

• Özellikle Ankara için bir şey söylemek bana çok doğru gelmiyor.Buranın ne yaptığı belli olmuyor.yoğun kar beklediğimiz gün hiç yağmayabiliyor.beklemediğimiz gün bir bakıyoruz her taraf yağış almış ben ankara için özellikle her şey için son 2 günü beklemeyi daha doğru buluyorum..

• Inşallah hocam ya :D

Sana güzel bi haber vereyim şimdiki görüntüye göre söylüyorum Bu değişebilir Genede söyleyim Ankara'da 4 ocak Pazartesi gün boyu yoğun kar gözüküyor 10-11mm yakın yağış gözüküyor şuan bu değişebilirmi evet Ancak sinyalleri yakmış 4 ocaktan sonra Ankarada ciddi yağışlar gözüküyor ocak 15 e kadar ankara 30-35mm yağış alabilir Sıcaklık kar değerlerinde olucağı için Ankarada gündüz belki kky Akşamları çok yoğun kar yağışları gözlemlencek İşte esas kış şimdi başlıyor.

• Sana güzel bi haber vereyim şimdiki görüntüye göre söylüyorum Bu değişebilir Genede söyleyim Ankara'da 4 ocak Pazartesi gün boyu yoğun kar gözüküyor 10-11mm yakın yağış gözüküyor şuan bu değişebilirmi evet Ancak sinyalleri yakmış 4 ocaktan sonra Ankarada ciddi yağışlar gözüküyor ocak 15 e kadar ankara 30-35mm yağış alabilir Sıcaklık kar değerlerinde olucağı için Ankarada gündüz belki kky Akşamları çok yoğun kar yağışları gözlemlencek İşte esas kış şimdi başlıyor.

Saolasın bu güzel haber için umarım dediğin gibi olur :D

• arkadaşlar 4 ocak öğleden 6 ocağa kadar yağış çok iyi umarım sıcaklık artmaz yüksek yerler çok daha fazla kar alacaktır Windyty bulunduğum bölgeye 40 cm kar vermiş inşallah bu görüntü değişmez dahada kuvvetlenir dua etmeye devam arkadaşlar güzel günler yakın.

• Valla bu sistemde Mgm 2 gün hafif karlı demiş ankaraya, Hafif kardan daha fazla olcağını düşünüyorum Dek bantları çok güçlü olucak dağları aşabilcegini düşünüyorum ankaraya lokal olarak orta şiddette kar bırakabilecek bantların gelceğini düşünüyorum.

• Valla bu sistemde Mgm 2 gün hafif karlı demiş ankaraya, Hafif kardan daha fazla olcağını düşünüyorum Dek bantları çok güçlü olucak dağları aşabilcegini düşünüyorum ankaraya lokal olarak orta şiddette kar bırakabilecek bantların gelceğini düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Pazartesi gününden itibaren gelecek olan sistem yine kar olarak düşecek Ankara'ya. Sonunda yüzümüz gülecek :)

• Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca Pazartesi gününden itibaren gelecek olan sistem yine kar olarak düşecek Ankara'ya. Sonunda yüzümüz gülecek :)

evet mgm uzun vadede pazar pazartesi salı günlerini karlı gösteriyor pazar günü sıcaklık sıkıntısı yok daha sonra da olacağını sanmıyorum dediğiniz gibi yüzümüz gülecek bu sefer :)