Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben diyorum her sistemin başında bütün forum bana karşı çıkıyor. Bu efsane denen sistem de diğerleri gibi olacak. Balon gibi sönüp gidecek demiştim. Ama siz karşı çıktınız. N'oldu? Yine ben haklı çıktım. Buraya geceden beri hiç yağış düşmedi hava açıktı hala da açık.Eğer yarın gece kar yağarsa da hayatı mayatı durdurmaz, hiç bi b*k da olmaz. Ancak 5-10 cm bişey olur olsa olsa :realmad: :realmad:

• Ben diyorum her sistemin başında bütün forum bana karşı çıkıyor. Bu efsane denen sistem de diğerleri gibi olacak. Balon gibi sönüp gidecek demiştim. Ama siz karşı çıktınız. N'oldu? Yine ben haklı çıktım. Buraya geceden beri hiç yağış düşmedi hava açıktı hala da açık.Eğer yarın gece kar yağarsa da hayatı mayatı durdurmaz, hiç bi b*k da olmaz. Ancak 5-10 cm bişey olur olsa olsa :realmad: :realmad:

sapına kadar katılıyorum...

• KİM NE DERSE DESİN ANKARA İÇİN BUGÜN İÇİN ALTINI ÇİZİYORUM BUGÜN İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI VEREN DMİ VE ONUN YANINDA NTV,CNN HEPSİ BU TAHMİNDE YANILMIŞTIR BEN ZATEN DMİ NİN TAHMİNLERİNE ALIŞTIM YOĞUN KAR YAĞIŞI GÖSTERDİ BUGÜN ANKARA YA BİR KAR TANESİ BİLE DÜŞMEDİ HATTA GÜN İÇİNDE HAVA AÇTI YARIN İÇİN KAR YOK DİYORDU DÜN, ŞİMDİ İSE KAR VAR DİYOR CUMA GÜNÜ YOĞUN KAR YAĞIŞI DEMİŞTİ ONU DA KALDIRDI DEVLETİN RESMİ KURULUŞUNUN BÖYLE HATALAR YAPMASI BENİ TAM ANLAMIYLA ŞOK EDİYOR.BUNUN ÜZERİNE BUGÜN ANKARA METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ARADIM BANA DEDİKLERİ AYNEN ŞU YARIN AKŞAM(PERŞEMBE)SAAT 7 GİBİ BAŞLAYACAK KAR YAĞIŞI CUMA GÜNÜ SABAH 10 A KADAR SÜRECEK SONRA ETKİSİNİ KAYBEDECEK DEDİLER AMA SİTELERİNDE VERDİKLERİ TAHMİNDE BÖYLE DEMİYORLAR BU NASIL BİR GÖREV BİLİNCİ ANLAMIŞ DEĞİLİM.

• Günaydın arkadaşlar,rüzgarın lodostan esmeye devam etmesi nedeniyle beklenen sıcaklık düşüşü olmadı,bu yüzden yağış yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde gerçekleşti,önümüzdeki bir kaç saat içinde sıcaklıklarda düşüş ve yoğun yağış bekliyorum,bu yağış merkezde karla karışık yağmur ve sulu kar,yükseklerde yoğun kar şeklinde olacak,akşam saatlerinde yağışın etkisini kaybetmesiyle soğuma artacak,gece ve yarın sabah buzlanma ve don olayı görülecek.Arkadaşlar sizleri şimdiden uyarmak istiyorum,yarın (perşembe)akşam saatlerinden itibaren Ankara kar yağışının etkisi altına girecek,gece kuvvetlenecek olan kar yağışı cuma gün boyu poyraz fırtınasıyla birlikte yoğun tipi şeklinde etkisini sürdürecek,cumartesi günü aralıklı ve zaman zaman yoğun olmak üzere devam edecek olan kar yağışının pazar sabahı etkisini kaybetmesini bekliyorum.Perşembe akşam saatlerinde başlayıp,gece ve cuma günü yoğun,cumartesi aralıklı ve zaman zaman yoğun olarak görülecek kar yağışının hayatı olumsuz yönde etkilemesini bekliyorum,kuvvetli esecek poyrazla birlikte cuma günü yer yer kar fırtınasının oluşacağını tahmin ediyorum,görüş mesafesinde azalma,yoğun kar yağışı,buzlanma ve don olayına karşı lütfen dikkatli ve tedbirli olalım,gelişmeleri ve ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğim,tekrarlamak istiyorum çünki çok ağır kar yağışı bekliyorum,lütfen dışarda işleriniz varsa yarın akşama kadar bitirip evlerinize ulaşmış olun,yoksa ciddi sıkıntı çekebilirsiniz,cuma günü Ankara'da okulların tatil olacağını tahmin ediyorum,pazar sabahına kadar şehir merkezinde 40,yükseklerde ve bazı ilçelerde 70-80 cm kar örtüsünün oluşmasını bekliyorum,hepinize iyi günler...

resmen yalan oldu.

• Keçiörende hava açtı. Hiç bulut falan yok.[hr]
    Yalnız bu laflardan sonra gerçekten youn kar yağışı olursa biz yalan oluruz. :D İnşallah da öyle olur. :)

Einmal editiert, zuletzt von kerem38 ()

• Arkadaşlar aceleci davranıyorsunuz,yarın akşam ne demek istediğimi anlayacaksınız,yarın akşama dışarda iş bırakmayın,ev hapsi başlıyor...yarın bu saatlerde hepiniz radara kilitleneceksiniz,radar çökecek...size bir tavsiyem olacak,bu gece erken yatın uykunuzu alın,çünki yarın uyku haram hepimize...iyi akşamlar...

• Keçiörende hava açtı. Hiç bulut falan yok.[hr]
    Yalnız bu laflardan sonra gerçekten youn kar yağışı olursa biz yalan oluruz. :D İnşallah da öyle olur. :)

Merak Etmeyin Özellikle Yarın Geceyi Cuma'ya Bağlayan Saatlerde ve Cuma ve Belki Cuma Öğleye Kadarda Yoğun Kar Var.
    Şimdiden Önlem Alın.

• AFYON DA NE ZAMAN KAR BAŞLAYACAK BEN 2-3 GİBİ DİYORUM.KKY VE SONRA KARA ÇEVİRİ DİYORUM AMA HAVA 2 DERECE OLSA BİLE SERT.ŞU AFYON A ARALIKLARLA YOĞUN KAR YAĞIYOR.NE ZAMAN AFYON DA YOĞUN KAR YAĞACAK TAHMİN YAPABİLİR MİSİNİZ? :biggrin:

NE DİYELİM ARTIK SENEYEYİ BEKLEYECEĞİZ. :biggrin:

• AFYON DA NE ZAMAN KAR BAŞLAYACAK BEN 2-3 GİBİ DİYORUM.KKY VE SONRA KARA ÇEVİRİ DİYORUM AMA HAVA 2 DERECE OLSA BİLE SERT.ŞU AFYON A ARALIKLARLA YOĞUN KAR YAĞIYOR.NE ZAMAN AFYON DA YOĞUN KAR YAĞACAK TAHMİN YAPABİLİR MİSİNİZ? :biggrin:

NE DİYELİM ARTIK SENEYEYİ BEKLEYECEĞİZ. :biggrin:

Yarın Sıcaklık Fazla Yükselmez İse Özellikle Öğleden Sonra 3 Gibi Afyon'a Ulaşmasını Beklediğim Yoğun Bir Kütle Var.Eğer Hava Beklediğimiz Gibi Soğuk Olursa Yoğun Kar Akşam Belki Geceye Kadar Devam Edebilir.

• Arkadaşlar aceleci davranıyorsunuz,yarın akşam ne demek istediğimi anlayacaksınız,yarın akşama dışarda iş bırakmayın,ev hapsi başlıyor...yarın bu saatlerde hepiniz radara kilitleneceksiniz,radar çökecek...size bir tavsiyem olacak,bu gece erken yatın uykunuzu alın,çünki yarın uyku haram hepimize...iyi akşamlar...

forumdaki birçok kişi ben gibi heycanlı yapıya sahip aceleci neyse bekliyoruz mini efsaneyi :D