Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 tane hesabım sırf modlara bölgeci dediğim için engellendi,hem kabul etmiyorlar hemde aksini kanıtlamaya da calısmıyorlar,en ufak rüzgarda bile kendi konusu hariç 3-4 farklı konuda İstanbul tartısılırken Ankara kara gömülmedikçe tartısan konusan olmuyo.Simdi bu yorumuda silip hesabı engellicekler ben bu kadar eleştiri kaldırmayan insan topluluğu görmedim.

Oguz1907 nin yan hesabımıyım modlar zahmet etmesin kim olduğumu çözmekle

Zahmete gerek yok ortaya çıkıyor zaten.Siz bu agresiflikte bu kadar saygısız tutumda olduğunuz sürece.Hiç bir zaman giremeyeceksiniz siteye.

• Konuda 5 dakika da bir aynı mesaj dönmüş.İnsanların özel işleri var yada olabilir.Bu neden gözardı ediliyor.Bölge sorumlusu konuya yapışık yaşamak zorunda mi arkadaşlar?Sanki sistem tam girmiş ne olacağı belli değil gibi konuşuyorsunuz.Neden bu sabırsızlık fazla anlamıyorum.Akşam saatlerinden sonra il geneline yayılacak yağış.

• Hem insanlara fevri agresif çık.Saygısız tutumlara devam et.Kendi ilindeki üyeye karşı bile.Sırf fazla kar aldı diye.Sonra gel burada duygu sömürüsüyle neymiş eleştiri kaldıramıyormuşuz.Tamam kaldıramıyoruz.Sizi kaldıran yere alalım pek çok hesaplı üye.

• Konuda 5 dakika da bir aynı mesaj dönmüş.İnsanların özel işleri var yada olabilir.Bu neden gözardı ediliyor.Bölge sorumlusu konuya yapışık yaşamak zorunda mi arkadaşlar?Sanki sistem tam girmiş ne olacağı belli değil gibi konuşuyorsunuz.Neden bu sabırsızlık fazla anlamıyorum.Akşam saatlerinden sonra il geneline yayılacak yağış.

hocam tamam ınsanların ozel ıslerı olabılır ama o zman ankara sorumlusu daha fazla olabılır dıkkat edıorum semıh hoca basta olmak uzere kac tane hoca sabahtan berıdır ıstanbul konusunda ankara konusuna bır hoca bıle dogru durust gırmıyor bız burda tabırı caızse yırtınıyoruz

• bencede abartiyosunuz adamlar musait olsa zaten bilgi verir hayat bu forumdan ibaret degil bazi arkadaslar cok sabirsiz zaten ortada hersey ne duymak istiyosunuzki yakis kara doncek havanin sogumasiyla radardan goruyosun ustumuzdeki kutleleri gelecek olan kutleleri

• Geciniz arkadaslar, bu sistem istanbul sistemiydi guzel de yagis aldila super oldu onlar adina.. Neyi zorluyorsunuz gelecek 3-5 bisey yagacak gececek belli oldu neden bu kadar sinirlisiniz anlamiyorum. Bu sehir boyle kabul edelim artik. Pis pis soguk yapar yagis gelince isiniverir yagmur olur, sacma salan biyerde yasiyoruz ozeti budur. Adminlerle de ugrasip durmayin bi tarafta resmen efsane yasanirken ankara konusunu kim ne yapsin allahaskina.

• hocam tamam ınsanların ozel ıslerı olabılır ama o zman ankara sorumlusu daha fazla olabılır dıkkat edıorum semıh hoca basta olmak uzere kac tane hoca sabahtan berıdır ıstanbul konusunda ankara konusuna bır hoca bıle dogru durust gırmıyor bız burda tabırı caızse yırtınıyoruz

kardes sen nie bukadar takintilisin kara doymadinmi sanki hayati bi meselede adamlara sitem ediyosun sonucta kar yani yagarsa yagar yagmassa onumuzdeki sisteme bakariz adamlarin sana burda 7 24 cvp verme zorunlulugumu var sonucta bu adamlarinda bi hayati var ankara sorumlusu die 7 24 sana bilgi vermek zorunda degil

• bencede abartiyosunuz adamlar musait olsa zaten bilgi verir hayat bu forumdan ibaret degil bazi arkadaslar cok sabirsiz zaten ortada hersey ne duymak istiyosunuzki yakis kara doncek havanin sogumasiyla radardan goruyosun ustumuzdeki kutleleri gelecek olan kutleleri

sen ıstanbul konusuna hıc bakmıyosun sanırım orası o denlı canlı ıken baskent neden boyle sence

• Bakın ben bu bakış açısına da karşıyım.Bu sene bu çok kafaya takılmaya başladı.Hocalar en başta konu açarken her yere bir şey yazmaya gayret gösterdi.Semih hoca yada diğerleri tabi o konuda olacak.Çünkü sistem şu an marmara sistemi ve en güzel hali orada.Bu insanlarda orada yaşıyor.Burak hoca olsun semih hoca olsun konu açıldıktan sonra konularından her ilden gelen soruları cevaplandırdılar.Bu sabırsızlık niye.Ben onu anlamıyorum.Akşam saatlerinden sonra etkisini artıracak diyoruz daha ne diyelim arkadaşlar.

• Arkadaşlar yolda kaldım 50-55cm kar var. Ayrica ben her dk sizlere nasil bilgi vereyim. Asosyal bir tip olup forumda yapisik duramam. Benimde islerim var,kendi guvenen iddaaliyim diyen kendi tahminini yapar hatta bi Ankara sorumlusu daha alinabilinir. Ben her dk yetisemem sizlere.

• Modeller bu kadar değişkenken tahminler de değişebilir. Eleştiriler de olabilir, öneriler de olabilir. Forum yönetimi de iyileştirmeler yapabilir. Homojen bir grup değiliz. Her şey yavaş yavaş tecessüm edip vuku bulabilir. Öğlen yağış başlayacağı kestiriliyordu, olmadı, kanun değil, suçlama olmaz ama anlık bilgiler paylaşılabilir. Orası İstanbul, burası Ankara. Ayrışma fayda sağlamaz. Moderatör, modeller, diyagramlar, veriler daha çok yetkili tarafından daha sık paylaşılırsa gelişim sağlanır, forum hareketlenir. Nacizane önerilerim. Son önerim foruma üye arkadaşlarla buluşmalar gerçekleştirilip tanışma, kar etkinliği vs. insani ve sosyal ilişkiler vasıtasıyla forumun tanınırlılığı ve aktifliği artırılabilir, en nihayetinde hepimiz kardaşız, arkadaş da olabiliriz.

• sen ıstanbul konusuna hıc bakmıyosun sanırım orası o denlı canlı ıken baskent neden boyle sence

İstanbul 4 tane Ankara eder.Kaldı ki Yarım metreyi bulan kar yağışı aldı ve devam ediyor.Ankara sorumlusu arkadaşta neticesinde İstanbul'da ikamet ediyor.Belki sabaha kadar oturdu yatıyor.Nedir bu sabırsızlığınız şaşırdım kaldım.Sanki sorumlular her an burda olmak zorunda.Ya modarete nedir bilmiyorsunuz ya da sabır sınama çalışmaları yapıyorsunuz.Ben bile bunaldım mesajlardan yetkili olsam kim bilir nasıl tepki verirdim.Sabırlar dilerim yöneticilere...

• Ben totalde 20 cm bile olacağından şüpheliyim. Zaten sistem İstanbul için iyiydi orayada fazlasıyla yağdı. Biz de ne kadar yağarsa onla yetineceğiz. Ama burada eleştiri yapan arkadaşlara da bazı yönlerden katılıyorum. Şuan İstanbul başlığının yoğun olması çok normal ama 2 cm kar yağdığında da çoğu modlar ve hocalara hep o başlıkta.

• sen ıstanbul konusuna hıc bakmıyosun sanırım orası o denlı canlı ıken baskent neden boyle sence

bence sen okuzun altinda biza ariyosun gecen kar zamanida bizim konu canliydi sonucta suan kari istanbul aliyo tabiki o konu canli olcak ne istiyosun butun forumdaki yoneticilerin ankara konusuylami ilgilenmesini bence bukadar bencil davranma seni kirmak istemem ama bencil ve sabirsiz davraniyosun biraz sakin ol bence

• Okadar sabırsızsınız ki anlatamam, görende yıllardır kar göremeyen afrikalı sanacaklar sizleri. Günlerdir 10dan fazla kez söyledim, sistem batıdan doğuya gidiyor klasik şekilde. Ankara Bu gece saatlerine kadar orta şiddette kar almaya devam edecek, geceden sabaha kadar olan süreçte hafifliyecek. sabahtan sonra ile gece arası 15mm kar bekliyorum. burda 20cm ve üstü örtü anlamına geliyor. ben bunları anlattıkca zıtlaşmaya anlamamaya gayret gösterdiniz. Hala anlamamak istemeyen varsa burda benim adım geçen yorum yapmasın.

• Okadar sabırsızsınız ki anlatamam, görende yıllardır kar göremeyen afrikalı sanacaklar sizleri. Günlerdir 10dan fazla kez söyledim, sistem batıdan doğuya gidiyor klasik şekilde. Ankara Bu gece saatlerine kadar orta şiddette kar almaya devam edecek, geceden sabaha kadar olan süreçte hafifliyecek. sabahtan sonra ile gece arası 15mm kar bekliyorum. burda 20cm ve üstü örtü anlamına geliyor. ben bunları anlattıkca zıtlaşmaya anlamamaya gayret gösterdiniz. Hala anlamamak istemeyen varsa burda benim adım geçen yorum yapmasın.

19 olursa karışmam üstad :D