Zonguldak Gelecek Olan Sistemler. [Part-1]


 • Evet hepimiz kar bekliyoruz. Ama bu kış Zonguldak yuksekler haricinde havada dahi kar göremedi. Ama Sonunda Geliyor.. Buyuk bir Nefretle :) Resmen Uzerımıze tum nefretini kusmak için..


  Evet Zonguldak 24 Ocak gunu Yagmur ve sonrasında KKy yagıslarına sahne olacak. 25 Ocak gunu ise kky olarak devam eden yagıs yerını kar yagısına bırakacak. 25 gecesi 26 ocakta Yoğun olmak uzere [ Sea efect dahil ] 28 ocak sabah saatlerıne kadar surecek sonrasında 29 ocağa kadar bolgesel yagıslar gorulecek. 29 Ocakta Tekrar bir Yoğununda yoğunu bir Kar yagısı beklentımız bir haylı yuksek. 25 sistemi zonguldak 15-20 cm, Ereğli ilçesi 20-25cm olmak uzere tahminimiz bulunmaktadır. 29 ocak sistemi ise su an için belli degil ama 35 cm ve uzeri gibi gozukuyor diyebiliriz.
  Sıcaklıklara gelince 25 gunu : 4 / 1 , 26 gunu : 1 / -2 , 27 gunu : 1 / -3 , 28 gunu : 2 / -1 , 29 gunu : 2 / -3
  Ruzgara gelince : 26 gunu ruzgarın kuvvetlenmesı ile yağışlar tipi seklınde görulecektir.  Part-2 Yarın aksam yayınlanacaktır.


 • özlediğimiz tablo bakalım neler olacak

 • SAMET kardeşim oduller diyagramlar yan çizmeye başladı, yağışın kuvvetli bölümünde soğuma yok. Yağış azalıyor soğmu tavan yapıp kısasüre sonra aniden normale dönüyor. Bu sebeple 26 sında bol bol kar izlesekte örtü yapmayacak. 27 sinde 28 örtü yüpmüsı muhtemel ancak yağışın şiddeti azaldığında fazla kalın bir örtü olacağını düşünmüyorum, benim tahminim 6-8 cm o da yerde fazla kalmayacak, karla mücadeleye gerek kalmadan kendilğinden eriyecek. Sen dua et yağış salıdan önce başlamasın. Çünkü başlarsa 26-28 arasındaki soğumayı ıskalayabilir. Senin de karizma biraz çizilir. TAHMİNLERİN BARTIN VE ZONGULDAK MERKEZLERİ İÇİNDİR. EREĞLİNİN KARAYELİ YAKALAMA ŞANSI BU SİSTEMDE BİZDEN FAZLA ORASI İÇİN BİR ŞEY DİYEMİYCEM. BİZE GÖRE DAHA ŞANSLILAR...

 • Evet 25 Sistemi eridi bitti diye soylemler var. Evet eridi bitti gitti.Ama Zonguldak için Degil. Fakat Zonguldak Ereğli Bu gece baslayacak kky ve kar 25-26 devam edecek ve ortu olusturacaktır.27 gunu bolgesel hafif kar yagısı olabılır. Subat sıstemı modellerden kaybolsada. Aksam ve gecekı guncellemelerde yıne gozukecektır. Beklemede kalın takip edin. İyi forumlar