İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Paralel nedir kontrol nedir ? Kusurs bakmayın tam bilmiyorum . Başka bir senaryo diye düşündüm ama ?

Kontrol çıktıları 20 tane ufak bilgisiyar gibi düşünün hepsi veri sunuyor bunların ortalaması demek.

Paralel ise ne olduğunu ,ne yapmaya çalıştığını bilmiyorum yalnız yakında ana çıktı olacak .

• Şimdi noraml şartlar altında bu sistem böyle gelse sevinirdim lakin ana çıktı 30-40 cm den dönünce moraller düştü bundan sonra bekleyip göreceğiz 2-3 gün sonra sistem giriş yapacak zaten .

• Arkadaşlar morallerinizi bozmak istemem. İnanın belkide bu sitede İzmir'e kar yağmasını benim kadar isteyen yoktur. Fakat gerçekçi olmakta fayda var. Bakın gelen sistemde sıcaklık kar seviyesine düşmüyor. Pazar günü belki İzmir'in belirli yerlerine kky olabilir. Ama rakım 250 mt. ve altında kalan yerler yağmur olarak nasibini alacaktır. Kemalpaşa ve sonrası ise hafif karasallığın verdiği etki ile havada kar görebilirler. Manisa, Aydın, İzmir, Muğla, Antalya gibi illerimizde yağmur, yağmurun kesildiği an ise soğukla tanışacağız. İnşallah ben yanılırım. Ama bu sitedeki üstadlara sadece şunu sormak istiyorum. Her sene böyle sistemler görüyoruz tam oldu derken birşeyi hep atlamıyor muyuz? Sıcaklık ve BASINÇ

• Arkadaşlar morallerinizi bozmak istemem. İnanın belkide bu sitede İzmir'e kar yağmasını benim kadar isteyen yoktur. Fakat gerçekçi olmakta fayda var. Bakın gelen sistemde sıcaklık kar seviyesine düşmüyor. Pazar günü belki İzmir'in belirli yerlerine kky olabilir. Ama rakım 250 mt. ve altında kalan yerler yağmur olarak nasibini alacaktır. Kemalpaşa ve sonrası ise hafif karasallığın verdiği etki ile havada kar görebilirler. Manisa, Aydın, İzmir, Muğla, Antalya gibi illerimizde yağmur, yağmurun kesildiği an ise soğukla tanışacağız. İnşallah ben yanılırım. Ama bu sitedeki üstadlara sadece şunu sormak istiyorum. Her sene böyle sistemler görüyoruz tam oldu derken birşeyi hep atlamıyor muyuz? Sıcaklık ve BASINÇ

Meteorloji bilginiz yeterli değil galiba sistem analiz etmeye sistem 2-3 farklı aşamadan oluşuyor gelip burada insanları yanıltmayın ve kendinizi biraz geliştirip öyle tahmin yapın iyi günler .

Foruma atmış olduğun 2.mesaj ne güzelmiş öyle.Sırf bu mesajı atmak içinmi foruma girdin.Çok yorduk seni.

• Meteorlojik bilginiz yeterli değil galiba sistem analiz etmeye sistem 2-3 farklı aşamadan oluşuyor gelip burada insanları yanıltmayın ve kendinizi biraz geliştirip öyle tahmin yapın iyi günler .

Berkaycım evet meteorolojik bilgim yeterli değil. 10 yıldır bunun gibi siteleri takip etmekteyim. Ve genelde olumsuz birşey yazanlara senin kurduğun cümle söylenir. İnsanları yanıltmayın. Allah aşkına 850 hpa da sıcaklık -5 derecede yer sıcaklığı ne olur? İzmir için bunu hesapla. Umut satmak tabiki güzel ama gerçekçilik her zaman daha doğrudur.