Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Neden efsane gelmeyecek yazayım Dostlar birde benim ağzımdan dinleyiniz sevgili dostum semihin bu başlığı açtığı zamanlardaki Ao fazı uzun vadeli değerlerde Nötre yakındı fakat zaman yaklaştıkça giderek güncellenen verilerle malesef giderek nötr dışına çıktı ve bize kar gelmesini getirecek çizgilerin dışına çıktı Bazı arkadaşlar beni Sıcak manyağı olduğumu dillendirmeye başladılar aslında hiç alakalı bir durum yok ben hepinizden fazla kar hastasıyım :D ama siz olmayacak duaya amin diyorsunuz hislerinize yenik düşüyorsunuz beklentileriniz fazlalaştırdıkça aslında farkında olmadan ruh halinizi bozuyorsunuz sonra kar yağmayacak diyenlere oraya buraya sataşıyorsunuz hiç sordunuzmu neden sistemci kar yok diyor bak aşağıya görün neden olmadığını tüm kış olan Aonun fazla negatif yani Arctik soğun negatif olmasından o kırmızı çizgiler +1 -1 seviyesinden uzak olduğu için o kırmızı çizgiler 2 yönlü aşağı yukarı odan yada +1den aşağı yukarı olursa pek genelde soğuk sistemler bizim kuşakta yok demektir genelde aşırı negatiften o kırmızı çizgiler hızla nötre çıkar yani 0 noktasına ne kadar yakın olursa o yukardaki soğuklarda o derece aşağıya iniyor ve bize sistem geliyor işte sizin karlı veya efsaneli sistem beklentiniz bu mantıka malesef uymuyor Benim sitede müdür admin mod olmam illa soğuk başlıklar açacağım anlamı taşımaz ben bilimsel veriler ne derse o yönde giderim bunun sıcakcı ılıkçı soğukçukla alakası yok ama bazsı arkadaşlar dar kafanızla sürekli kar beklerseniz bu veriler ışığında istekleriniz pek mümkün görünmeyeceği gibi sonu Allah korusun karsızlık sendromu hastalığına yol açar benden bazı karseverlere abi bu satırları yazmam efsane kardeşimin başlığına saygısızlık anlamı taşımamalı onun fikri bu benim fikrim bu herkes herkesin fikrine aşırı kaba davranmadıkça saygı göstermelidir esen kalınız

• Bir açıklama gerekiyordu bizde yaptık ama bu şartlar illa sistem gelecekmi efsane olmayacakmı anlamı taşımır hayır ama bence genelde olmama ihitmali olma ihtimalinden çok daha yüksek :hfyeni (39):

• Bir açıklama gerekiyordu bizde yaptık ama bu şartlar illa sistem gelecekmi efsane olmayacakmı anlamı taşımır hayır ama bence genelde olmama ihitmali olma ihtimalinden çok daha yüksek :hfyeni (39):

20 Aralık bir efsane değil . 20 Aralık gelse yeterli benim için :D :D

valla hıcbısey anlamadm ama senın odedıgın kıyılarda 2 3 gunlk kar olcak gibi :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Teşekkürler bilgi için :) ama bir sorum daha var. O kadar soğuk havada deniz nasıl buharlaşıyor? Deniz ısısı yüksek, yeryüzü ısısı düşük oluncamı oluyor? ama mantığım el vermedi nasıl olacağına :) Neyse işim bitsin dediğin gibi araştırıyım en iyisi..

Buharlaşma pekte suyun veya havanınin sicakligi ile ilgili değil bilirsin fen bilimlerinin temelini "Her sıcaklıkta buharlaşma olur " teoremi oluşturur.Akabinde Arif abinin bana verdiği bilgiye göre sayıyı tam hatirlamıyorum ama dek yagisi için en az 6-7 derece fark olması gerekiyormuş 2 m sicakligi ve deniz suyu sicakligi arasinda buradan yola çikarbilirsin. :)

• Yani durum yine kotuyemi gidiyo modeller yazi getirmeye çalısıyor gıbi

Kardeş 196 saat sonrası her zaman kesin değildir ancak şunuda unutmayın ki ;Ayın 26'sı İstanbul'da 10 dereceleri aşacak sıcaklık ayın 28'i efsaneye dönüşebilecek bir düşüşü beraberinde getirecek.Yani her normallerin üzerindeki ısınmanın sonu bir o kadar etkili soğuk olur ki; bu özellikle kışın ve martta görülür.
    Atalarımız boşuna ''mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır'' dememiş.

• Ao, nao, mao filan bilmem, ne bilimsel verileri tanırım nede kibirsel verilerle selamlaşırım, tek birşey bilirim o da Yüce rabbim ol dedinmi herşey ters yüz olur!! Bütün veriler 24 saatte değişir.