Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Önümüzdeki sistem için harekât başlıyor. Bugünden itibaren lodosla birlikte sıcaklıkla artmaya yarın ve bir sonraki gün daha kuvvetli rüzgarla ilkbahar geliyor. Sonra fırtına boyutlarında bir karayel ile hava soğuyacak ve yüksek kesimlerde güzel kar olacak. Yükseklik arttıkça köy yollarının kapandığı yerler bile olabilir çünkü alacağımız yağış miktarı fazla. Kıyılarda ise Batı Karadeniz'de günübirlikte olsa kar geçişi olacak şansınız varsa tutabilir bile ancak yağış kesildiği gibi hava sıcaklığı yükseleceğinden yağmasınında pek önemi yok. Samsun-Artvin hattında ise büyük olasılıkla yağmur olacak belki Samsun-Ordu civarlarında kky olabilir ancak tüm Karadeniz olarak baktığımızda çok hareketli ve bereketli birkaç gün yaşayacağız hazırız öyle değil mi? 23-25 derecelerden bir anda 3-5 derecelere ineceğiz yine klasikleşmiş bir tablo :)

• Bu yil karadeniz dipden basa ocak ayinda aldığı metrelik karlarla işi kurtardı:) boylelikle kasim ve aralik sendromu kalkmiş oldu..şubat ayini özellikle doğu karadenizin boş geçirdiği cok nadirdir...

• 5 şubatta rize trabzon 25 derece sınırları ni rahatlikla görebilir...nasipse...

neden sadece Rize ve Trabzon? Herkes bilirki fön rüzgarlarından en çok etkilenen şehirler genellikle Sakarya ve Samsun'dur. Ama genel olarak baktığımızda Kocaeli-Artvin hattı boyunca ıcaklıklar en az 20 derece olacak diyebiliriz 25'te olur benim beklentim var en çok ısınan kazansın :D

• neden sadece Rize ve Trabzon? Herkes bilirki fön rüzgarlarından en çok etkilenen şehirler genellikle Sakarya ve Samsun'dur. Ama genel olarak baktığımızda Kocaeli-Artvin hattı boyunca ıcaklıklar en az 20 derece olacak diyebiliriz 25'te olur benim beklentim var en çok ısınan kazansın :D

Benim ilgi alanim doğu karadeniz ...

• hocam bizim konumuz yeni konu sayılır ama Gréy hocam Karadeniz Bölge Sorumlusu olunca yeni konu açıldı maruz görün kasım ayında görüntüleme 10 bin civarındaydı 3 ay olmadan 150 bine ulaşmak büyük başarı :)

Güneydoğu konumuzun 4. konu olduğunu unutmayın 3 konu eskittim 4 yılda ben...:D

• Güneydoğu konumuzun 4. konu olduğunu unutmayın 3 konu eskittim 4 yılda ben...:D

hocam tamam yahu eziklik hissettim şimdi :) şaka bi tarafa sizin konuda Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu ve bunun yanında Orta ve Doğu Akdeniz Bölgeleri mevcut Biz sadece Karadeniz :) nüfus bakımından siz daha kalabalıksınız 3 bölge bir arada ;) ;) valla hocam şimdi nüfus haritasını da çıkartırsanız şaşırmam :) :) :)

• @'Umut Can Oğuz' hocam üşenmedim tek tek baktım sizin konunuzda 12.09.2015 tarihinde 289. sayfa var. şuan 698 . sayfadasınız yani o tarihten bu tarafa 409 sayfa yorum yapılmış :) ama Karadeniz konusu aynı tarihte açılmakla birlikte şuan 470 sayfa yorum mevcut :) siz 4 konu eskitmişsinizdir hocam ama eşit tarihler arasında yorum sayısı olarak Karadeniz sayfası önde sanırım :) :) hayırlı günler :)