Kara Kış Geliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Ah ulan ahh gitti buz gibi sistem... Pazartesi yağacak olan karında tadı kalmadı çok kısa sürecek zaten... Keyfimiz kaçtı gece gece..

Pazartesi yağacak karın daha erken başlayacağını ve yoğun olacağını kaç kez söyleyeceğim daha? :)
    İkinci sistem için sevinen sen değil miydin az önce? Bir güncellemeyle sevinip bir güncellemeyle üzülmek olur mu? Az önce dedim, moral bozacak bir durum yok. Tahminlerimde değişiklik yok. :)

• Pazartesi yağacak karın daha erken başlayacağını ve yoğun olacağını kaç kez söyleyeceğim daha? :)
    İkinci sistem için sevinen sen değil miydin az önce? Bir güncellemeyle sevinip bir güncellemeyle üzülmek olur mu? Az önce dedim, moral bozacak bir durum yok. Tahminlerimde değişiklik yok. :)

Evet sen öyle diyince sevindim fakat güncellemelerin istikrarlı düşünün üstüne efsana semihinde olumsuz bir açıklama yapması üzdü beni.. Senin bu güncellemelete rağmen istikrarlı ve tahmininin arkasında durman sevindirici tabiki ama ben kar delisi bir olduğum için moralim bozukdu..

• Root beni yanlış anlama sadece sizler gibi kar hastasıyım.. Kar yağsın diye sabahlara kadar dua eden ve Haberlerde doğuya yağan karı görüp buraya neden yağmıyor diye üzülen biriyim... Tabiki gelecek olan sisteme yinede şükrediyorum onu göremeyecek kar sevenlerde var ama 2. Sistemin geliyor olması daha çok kar ve uzun bir süre demek oluyor bizim için seninde bildiğin gibi... Efsaneye göre Onun gelmeme ihtimali gelme ihtimalinden daha yüksek olunca ister istemez moralim bozuldu... Ama sana güvenmek istiyorum inşallah tutacak tahminin..

• Hocam ızmir biraz sıkıntı gibi görünüyor diğer yerlere göre yani yinede bilemeyiz ama siz ne dersiniz sıcaklıklar ne kadar düşer güzel şeyler gorebilicek mi ızmir bide kar olayı nasıl olur ikinci dalgada yağar mi yine yoksa hic mi yagmiyacak :)

Einmal editiert, zuletzt von FeritGulhan ()

• Ben yatıyorum. Yarın gece uyku yok çünkü. Yatmadan önce son bir tavsiye yapayım. Modeller yine kötü çıkarsa bu sefer oyna gelmeyin. Cenaze yerine çevirmeyin forumu. İyi geceler. :)

• Cephe göründüğünden erken mi geliyor ben mi yanlis goruyorum? İstanbul PPİ radarına bakın. Modeller cephenin su saatlerde ancak Edirne'nin batisinda olmasini bekliyordu. Fakat şuan Edirne 2,5 derece, karayel var ve yağiş Tekirdağda. :)

• Cephe göründüğünden erken mi geliyor ben mi yanlis goruyorum? İstanbul PPİ radarına bakın. Modeller cephenin su saatlerde ancak Edirne'nin batisinda olmasini bekliyordu. Fakat şuan Edirne 2,5 derece, karayel var ve yağiş Tekirdağda. :)

Hocam ayrıca gitgide soğuyan hava var istanbulda sürpriz olabilir.