Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Umutla bekledikleri akşam çıktısının da 0'ları vermemiş olmasına üzülenler kötü çıktığını fark ettikçe foruma dolacaklar. :D Ben hiç 0 beklemedim, keyfim de yerinde.

Gfs ne bekliyorsun yani :D

• Ne güzel futbol konusu kapanmıştı meteorolojiden bahsediyorduk yine açıldı.

Fikrimce hem kavgaların engellenmesi hem de meteorolojiden konuşulması için futbol konusunun yalnızca maç günü/saati açık olması daha iyi olur.

Einmal editiert, zuletzt von tahminci ()

• Ne güzel futbol konusu kapanmıştı meteorolojiden bahsediyorduk yine açıldı.

Fikrimce hem kavgaların engellenmesi hem de meteorolojiden konuşulması için futbol konusunun yalnızca maç günü/saati açık olması daha iyi olur.

@'Umut Can Oğuz'
    @'@dmin'
    Samet

Einmal editiert, zuletzt von tahminci ()

• geçen kış efsane semih bir konu açmıştı AO-NAO yorumlamasıyla ilgili,o konuya ne oldu? keşke devam edilseydi,birşeyler öğrenebilirdik diye düşünüyorum,konunun akıbetini bilen var mı?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar bir şey sorucam Bu hafta içi Salı ve cumartesi arası denizlerdeki durum nedir rüzgar durumu ?

Salı günü önemli bir olay yok sadece zamanla Güney Ege ve Akdeniz açıklarında yer yer kuvvetlenecektir.

Çarşamba günü Güney Ege ve Akdeniz açıklarıyla yer yer Doğu Karadenşz açıklarında kuvvetlenebilir.

Perşembe günü dikkat edilmesi gereken bir gün zira zamanla Karadeniz açıklarında şiddetlenecek kuzey yönlü rüzgar Batı Karadeniz'de fırtınaya sebep olacak gibi...Bunu dışında Marmara içinde yer yer fırtına boyutlarına çıkabileceğini şuanki veriler gösteriyor.

Cuma günü durum pek değişmiyor sadece azda olsa kuvvetini azaltacak rüzgar yer yer kuvvetli şekilde Batı Karadeniz-Marmara ve Ege açıklarında etkili olacak.

Cumartesi günü içinse kuvveti rüzgarlar şuan için etkisini kaybedecek gibi vade uzun değişime açık bir tahmin rüzgar tahmini;

Şu anki veriler özellikle Pazar günü Marmara ve Karadeniz için tehlike çanları çalıyor....

• Teşekkür ediyorum . Peki yağış ne zaman başlar Salı günü akşamı bulurmu ?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Teşekkür ediyorum . Peki yağış ne zaman başlar Salı günü akşamı bulurmu ?

Rica ederim. ;) Şuan elimdeki veriler yağışın Salı akşamdan önce başlayacağını gösteriyor, büyük ihtimal çok önemli bir değişim olmaz ama yarın gene size buradan mesaj atarım. ;)

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()

• Rica ederim. ;) Şuan elimdeki veriler yağışın Salı akşamdan önce başlayacağını gösteriyor, büyük ihtimal çok önemli bir değişim olmaz ama yarın gene size buradan mesaj atarım. ;)

Tamamdır haberlerinizi bekliyorum :) Peki bu yağış şiddetlimi ? Ne kadar sürecek ? çok mu soru sordum ben acaba :D

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

• Kaçkar Dağları'nın 2500 metre üstü yerlerinde yoğun kar yağışı var, sis dağılmadığı için göremedik ama dağcılara göre kar etkili oluyormuş.

Semih eğer bilgi kesinse şaşırdım zira şu günlerde o bölgede 2700-2800 m üstü kar yağışı bekliyordum bu şaşırtmadı beni ama 2500 m'yi gördüyseniz çok iddaalı bir rakam ve çok şaşırdım bu rakımı beklemiyordum.

• Tamamdır haberlerinizi bekliyorum :) Peki bu yağış şiddetlimi ? Ne kadar sürecek ? çok mu soru sordum ben acaba :D

Sorun değil yeter ki doğru verileri paylaşabilmiş olayım benim için önemli olan bu... ;) Çok şiddetli olacağını zannetmem uzun sürelide olmayacaktır ancak yeterli miktarda yağış bırakacağını düşünüyorum. Salıdan sonra ilde yerel yağışlar ayın 10-11'ine kadar etkili olacaktır size vurur mı bilememe ama vurursa da Salı günki kadar olmaz...

Einmal editiert, zuletzt von UmuTCaN ()