Çok Yakında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sabahki Gfs guncellemesi Ecmwf ye benzemeye baslamis ancak hala yeterli degil.dahada duzelecektir insallah.

Ecmwf ise dahada bi guzel hal almis.kara gommeye tipiye vs. devam demis.

iki model arasinda mutabakat saglanirsa bu is tamamdir.tabi gonlumuz ecm den yana.Ecm bu aksamda bozmazsa gfs de ecm ye benzer.ecm bozucaksa ya bu aksam yada yarin sabah bozar.o yuzden sistemin kesinlesmesine son 24 saat.

Ikinci sistemide gorduk uzun vadede.oda gelicek insallah.

• Hocam bu sistemde bursa nasıl etkilenir

• Semih abi sanki sıcaklıklar biraz yüksek gibi kar yağacakken yağmur yağmaz dimi ? Birde senin sıcaklık tahminin nedir istanbul için?

• üstad güneydoğuya etkisi nasıl olur sence sistem(ler)in?

• Ankara için öngörünü sorcam ama sen yine ocaktaki gibi şu günü bu günü bekleyin deyip sonra da alelade bi satır yazıp geçiştireceksin dimi semih kardeş.

• yarin herseh belli olacak 1 gun daha sabret.Mgm be guzel kar vermis.

Semih Kardeşim, mgm İstanbul'a kar iko nlarını pazartesi akşamından perşembe dahil çevirmiş ama sıcakları hala sinir bozucu cinsten 1-3 derece gibi , e kar nasıl tutar hele İstanbul'da gene yılbaşı daki yağış korkusu sardı beni havada görsel şovla kalmaz inşallah ?!!

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Semih Kardeşim, mgm İstanbul'a kar iko nlarını pazartesi akşamından perşembe dahil çevirmiş ama sıcakları hala sinir bozucu cinsten 1-3 derece gibi , e kar nasıl tutar hele İstanbul'da gene yılbaşı daki yağış korkusu sardı beni havada görsel şovla kalmaz inşallah ?!!

Guzel bi noktaya degindin .

• mgm nin sicakliklarina takilmayin.herzaman en basta yuksek veriyo veya kky veriyo ogrenemedinizmi daha.

2007 den beri modellere bakiyorum.sogugun bu denli bi yagisla cakistigini gormedim.simdi ecm yi bekliycez.