Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• forumu takip etmeyi bırakıyorum nedeni son zamanlardaki artan saçma yorumlar.Kalite yerlerde...

nereye bafralı bizim gibi akil düşünenlerde var mücadelemiz sürecek ;)

• Arkadaşlar meteoroloji mühendisi gökhan abur açıklama yapmış hava yeteri kadar soğumadığı için yağışta 12 saatlik bir gecikme gerçekleşmiş yağışın bugün öğleden sonra etkili olacağını ifade etmiş

• Hic bi onemi yok mu? Kardesim daha hava sogumadi soguk cekerdekler gelicek ki devasa dekler olussun istanbul 0 in altina dussun ki ruzgar yildiza donecek 2012 yenibosna dek ten 25 cm kar aldi bekleyin gorun.

Kardeşim ona bakılırsa biz 2012'de 45 cm almıştık. İnşallah bu sistem de öyle etki bırakır. Rüzgar yönünden dolayı bulutlar hep boğazın doğusuna sapma eğiliminde. İlerleyen saatlerde poyraza çevirirse Avrupa yakası karla buluşur. Ama bu saatlerde kar mümkün değil. Akşama doğru belki. İnşallah...

• Accuweather denilen tahmin kurumu Amerika dışında tahminleri kötüdür.Sin 1 saat kala tahminlerini değiştirir.Ayriyetten Kocaelideki durum yükseltiden ve dekin vurduğu yerde hava soğumaya uğrar ondab kaynaklıdır.-8girdiginde görüşmek üzere

• Daha -8 ler girmedi girse ne olucak dek parcaciklarimi kovaloucaz bu yastan sonrq

kovalamazsan kovalama dostum deklerin ne kadar kuvvetli olduğunu hala bu yaşta öğrenemediysen biz napalım?

• Daha -8 ler girmedi girse ne olucak dek parcaciklarimi kovaloucaz bu yastan sonrq

Bursa bu deklerden etkilenecek mi mgm yoğun vermemiş bu kar duracak diye ödüm kopuyot ve bursanın batı kısmında örtü falan yok etkili de diğil daha sonra orada da etkili olacak mı ???????

• Yalan dolan kar yok istanbulda. Dun bi uzman istanbul merkezi yerlerde kimse 15-20 cm kar beklemesin gokdelenler ve arac trafigi sehrin ustunde isi adasi olusturuyor demisti hakliymis. Burada tahmin yapanlar da saglam cuvalladi.aslinda accuweather en dogru tahmini yapmis bundan sonra oraya bakmak yeterli olacak:)

Bu sistemde sorun ısı adası değil. Bugün ve yarınki sıcaklıklara bakılırsa her yağış kar olarak düşecek zaten. Bu forumdaki kimsenin çuvalladığı da yok. Semih bey sistemi 2 3 hafta önce tahmin edebilen çok değerli bir tahminci.

Anlık duruma gelirsek, Anadolu yakasında fena kar var şuan. Mgm'de Pendik yoğun kar yağışlı gözüküyor. Tek sorun şu. Rüzgar yıldız yönünden esiyor. Bu yüzden kar bulutları Avrupa yakası'na uğramadan boğaza ve anadolu'ya ilerliyorlar. İlerleyen saatlerde rüzgar yönü ve sıcaklığın değişmesi, düşmesiyle Avrupa'da çok etkili kar yağışı olacağını düşünüyorum. Ama ancak salı akşamı bu yağışı alabiliriz...

• kovalamazsan kovalama dostum deklerin ne kadar kuvvetli olduğunu hala bu yaşta öğrenemediysen biz napalım?

Gecen sene gorduk bulut iskalamasin diye evimi tasiycam bulutun ustune o bakimdan diyorum yani kimse yanlis anlamasin biz de kendimize gore dek kuvetini biliyoruz yani ama maksat nereyi vurmasinda onumu kovalicaz diyorum yani anladin mi bilader

• Sistem girsede su insanlar sussa artik gervekten bende skildim semih ustad sirf bu yuzden yazmiyodur adamada gina geldi sistem geldiginde yazacaktir buyuk ihtimal

• Gecen sene gorduk bulut iskalamasin diye evimi tasiycam bulutun ustune o bakimdan diyorum yani kimse yanlis anlamasin biz de kendimize gore dek kuvetini biliyoruz yani ama maksat nereyi vurmasinda onumu kovalicaz diyorum yani anladin mi bilader

anladım