Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pazartesi-perşembe arası (3gün) çok soğuk ve kar yağışlı geçecek İstanbul ve doğusunda. Size göre ney değişti ? Dediğimiz, modellerin dedikleri oluyor işte. Bu sistemi beğenmemek, 2014 ve 2013 kışlarından sonra kusura bakmayın ama mantık yoksunluğudur.

• Bu gece hava çok soğuyacak, çoğu ilde yağış kara dönecek dediniz ama Kocaeli'de bırakın karı yağmurdan bile iz yok günlerdir. Ölçmedim sıcaklığı ama hava da pek soğuk durmuyor işin açığı. Tahminlere göre burası bayağı yağış alacaktı, 25-30 cm civarı deniyordu. Sabah güneşliydi hatta, bulutlar yeni yeni geliyor. Yine mi taklaya geliyoruz yahu, zaten İstanbul'da kar gördüğüm yok bari İzmit'e gelmişken kardeşimle bir kardanadam yapayım diyorum. En sonunda Erzurum'a falan taşınacağım.

Kardeşim kendi yazini okursan bile anlarsin bu gece demişiz biraz sabır.

• @carl2 son güncellemeleri baz alırsak salı sabahı istanbul anadolu yakasında örtü bekliyor musunuz? model yorumlama forumunda adminin paylaştığı istanbul grafiğinde havanın eksilere düşmesi ancak çarşamba sabaha karşı olacakmış gibi gözüküyor da ondan soruyorum

• Pazartesi-perşembe arası (3gün) çok soğuk ve kar yağışlı geçecek İstanbul ve doğusunda. Size göre ney değişti ? Dediğimiz, modellerin dedikleri oluyor işte. Bu sistemi beğenmemek, 2014 ve 2013 kışlarından sonra kusura bakmayın ama mantık yoksunluğudur.

Niyetim kimseyle tartışmak değil, ama göz var nizam var, 3 gün önce 850 mb deki -15 ler ve 500 mb deki -35 ve. -38 ler tam 48 saatliğine tepemizdelerdi. Birde şimdi bak bakalım ne durumdalar. Bende en az sizin kadar kar hastasıyım ama gerçekleride görmek zorundayız arkadaşım.

Meriç bunlar avrupa yakası için kesin değil keşke anadolu yakasında otursaydım

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.

• sali sabahi heryerde ortu olacak.sali tatil ihtimali yuzde 50 carsamba ve persembe yuzde 90 dir.
    avrupa yakasinida yogun karli kafa karistiranlara inanmayin.heryerde kardanadam yapicak kadar kar olacak.ilk actigim konu halen gecerli eklenicek cikarilacak bisey yok..

• sali sabahi heryerde ortu olacak.sali tatil ihtimali yuzde 50 carsamba ve persembe yuzde 90 dir.
    avrupa yakasinida yogun karli kafa karistiranlara inanmayin.heryerde kardanadam yapicak kadar kar olacak.ilk actigim konu halen gecerli eklenicek cikarilacak bisey yok..

Hobaaaa süper

Abi rüzgar hangi yönde gözüküyor suanda ? poyrazmi yildizmi karayelmi? dün bir abimiz poyraz demisti.yanlis hatirlamiyorsam

Tamam semih üstad açıklama yaptı daha fazla konuşmaya gerek yok artık sistemi bekleyip tadını çıkarın içime şu serptin üstad Allah razı olsun

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.

• Ben Çamlıca'da oturuyorum Libadiye tarafında kaç cm kar görürüz tahmini ve kar ne zaman başlar?

daha yeni açıklama yapıldı biraz okumaya çalışsan bilgi edinceksin fakat okumuyorsun üste bak açıklamaya