Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son yılların en ağır kar yağışını alıyoruz, inanılmaz gerçekten inanılmaz.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• ben bu sistemden bu kadarını beklemiyordum açıkçası şükürler olsun kar dediğin böyle olacak -5 te yağacak ki adam gibi her yer kapansın resmen gece gündüz oldu yoksa neyleyim 3c de yağan karı şakır şakır akıp gider neyse allah onada muhtaç etmesin velhasıl dışarıda tam bir kış havası var, darısı bundan sonraki sistemlerin başına

• ben bu sistemden bu kadarını beklemiyordum açıkçası şükürler olsun kar dediğin böyle olacak -5 te yağacak ki adam gibi her yer kapansın resmen gece gündüz oldu yoksa neyleyim 3c de yağan karı şakır şakır akıp gider neyse allah onada muhtaç etmesin velhasıl dışarıda tam bir kış havası var, darısı bundan sonraki sistemlerin başına

Adınıza çok sevindim. Bizim de karasal iklimimiz oldu ılıman ada iklimi barajlar sayesinde, yalan oldu kışlar Diyarbakır için. Sizin aldığınız bu kar eskiden Diyarbakır için sıradandı. Şimdi ise rüya..

• ey doğu marmaralılar halinize şükredin iyi kötü her yer nasibini aldı bizler burada ve haber bültenlerinde tüm türkiyenin gündemi olmuş kar yağdı yağacak muhabbeti dönerken trakya-çanakkale hatı ne yapsın adamlar günlük güneşlik havalar yaşarken bizler karla boğuşuyoruz, ne kadar büyük tezat değil mi neyse rabbim onun dengesini sağlar, yılbaşı sisteminde olduğu gibi soğuk havayı trakyadan öte geç,rmez bizler yağmurla idare ederken bu sefer onlar karın tadını çıkarırı bu ilahi adalet değil de nedir ama yine de işin kötü tarafı bizler her türlü her sisteöin içinde olyoruz bazı sistemlerde yağmurla yetinmek zorunda olsak da enazından bir beklenti içinde oluyoruz ama sistemin yağış olarak bile tamamen dışında olmak kötü bir duygu olsa gerek

• Bu sene büyük çamlıca civarıda şanssız kaldı aslında. Biz iki gecedir büyük çamlıcaya çıkıp kayıyoruz top oynuyoruz vs.. Ama kar kalınlığı max 5cm :) Birde en zirvesi yani :) Dekler boğaz bölgesini vurur demiştik fakat kendi evimde küçükyalıda bile daha fazla kar var nerdeyse :) Dekler çamlıcayı beklenen düzeyde vurmadı.

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)