Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kartali iyi vuruyor su anki gorunuse gore kadikoyunde biseyler almasi gerekiyor bu kutleyle beraber

• Ya radarı şuanda aktif takip ediyorum fakat kar alması gereken, kütle giren bölgelerde kar yok. Radar yağış yüklü bulutları tam tespit edemiyor heralde :@

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• Yarım saattir aynı kütleleri gösteriyor radar, fakat tüm kameraları takip etmeme rağmen yağış göremiyordum. Şimdi hangi kameraya baksam bir anda her yerde yoğun yağış başladı, var olan kütleler dökmeyip dökmeyip neden hepsi bir anda döktü anlam veremedim. Meteoroloji bilgim bu konuda eksik kaldı çözemiyorum valla :D

En sevdiğim mevsim : KIŞ
    En sevdiğim yağış türü : KAR
    En büyük hayalim : KAR DOLAYISI İLE APARTMAN KAPISININ AÇILAMAMASI :)

• avrupa yakası için artık sistem bitti basınç 1035 yb çok fazla dek gelmez bile neredeyse şu basınçta direk anadoluya iteriz

ne dersen bos cıkıyo valla sabahtan berı lapa lapa kar var b.cekmece avcılar b. düzünde;:D

• Evet Arkadaşlar, bu sistemin artık sonuna geldiğimizi dün ki uzun yazımda da söylemiştim. Kimine göre pazartesi akşam kimine göre gecesi bazılarına göre esas salı öğleden sonra akşam derken perşembe sabahı itibariyle artık istanbul il genelinde havada görsellik açısından kar taneleriyle sistem bana göre bitmiştir.. Herkesin fikrine saygı duymamız gerekir.. Ancak benim fikrime göre bu sistemin 2012 ile kıyas görmesi bahse konu bile olamaz !!! hatta ben 8 Ocak 2013 de DEK yağışının ne olduğunu o zaman öğrendim ! Öğrenilmeyecek gibimiydi arkadaşlar !!! tüm İstanbul il geneli aynı anda 7,5-8 saat kesintisiz fırtınayla birlikte çok yoğun kar almıştı !!! O Baba Dek i gördükten sona bana göre bu sistemdeki dekler onun anca evlatları olabilir en fazla ! 2013 8 Ocak sisteminde bile mutsuz olan bir İstanbul ilçesi hatırlamıyorum.. Bu arada benim bölgemde de bu sistemde kar yok değil :) yanlış anlaşılmasın tabiki var 2-3 cm gibi etraf beyaz. Benim kısaca değinmek istediğim belki bir daha kolay kolay yakalayamayacağımız bu muhteşem soğukta KAR miktarıdır :)) , Neyse Allah büyük diyelim. Son olarak herşeye rağmen haftalar önce hem 30 Aralık için hemde 6 Ocak' için soğuk ve kar yağışı açısından nokta atışı yapan Efsane-Semih kardeşime bir kez daha teşekkür ederim..

• Sistemin artik sonuna gelirken iyisiyle kotusuyle 2 gun gecirdik kimi ilce cok sansliydi kimi cok sanssizdi az yagis alan ilceler ilk zamanlarda bende dahil tirt fos gibi laflar ettik fakat bu sitemlerin sebebi herkesin kari cok ozlemesinden kaynaklandigina inaniyorum onumuzde daha uzun sayilabilecek kis gunleri mevcut umarim bu baslangic diyerek gerisinde herkesin sansi bol olmasi dilegiyle semih beye tesekkur ve saygilarimi sunuyorum sürçü lisan ettik ise affola

• Sistemin artik sonuna gelirken iyisiyle kotusuyle 2 gun gecirdik kimi ilce cok sansliydi kimi cok sanssizdi az yagis alan ilceler ilk zamanlarda bende dahil tirt fos gibi laflar ettik fakat bu sitemlerin sebebi herkesin kari cok ozlemesinden kaynaklandigina inaniyorum onumuzde daha uzun sayilabilecek kis gunleri mevcut umarim bu baslangic diyerek gerisinde herkesin sansi bol olmasi dilegiyle semih beye tesekkur ve saygilarimi sunuyorum sürçü lisan ettik ise affola

Sistemi beklemek yaşamaktan daha heyecanlı. Özellikle bu sistemde şanssız ilçelerden olduğumuz için sistemi yaşaarken hiç heyecan duymadım. Geçen seneki kadar kötü olmasa da yine fazlasıyla hayal kırıklığı yaratan bir kış oldu.

• Orhanlida 60 cm yi buldu ocak 2013 u gecti inanilmaz yollari acamiyorlar artik tek kelimeyle burasi icin efsane olarak adini yazdirir tarihe bu sistem

5 senedir kurtköyde oturuyorum bu kadar kar kalınlığı görmedim benim için buranın efsanesi.