Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gazi koşusu diyince akıllara Jokey Halis Karataş, At Bold Pilot ve en iyi at yarışı spikeri Ali Kayakıt gelir. 1996 yılında ki Bold Pilot'ın rekor kırdığı yarışı izleyenler gerçekten şanslı insanlar. Aynı şekilde Enternasyonel Boğaziçi Koşusunda Galtee ile olan kıran kırana yarışta efsanedir. O yarışları izlemek nasip olmadı ama 2013 yılında ki jübilesini görmüştüm en azından. Şampiyon kelimesinin karşılığı olan efsane bir at.

popular deamond hızel beyi gibi atlar vardı gazi kosusunu kazanmisti baya zewkliydi o zamanlar.

• Merhabalar benim annem kronik hipertansiyon hastası. Anneniz tuzlu gıdalardan, hamur işlerinden yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak dursun. Tansiyon yükselmesi olduğunda limonlu su içebilir. Randevu gününe kadar düzenli olarak tansiyon ölçümünü yapmadıysaniz yapın hekiminiz ona göre değerlendirme yapacaktır. Geçmiş olsun.

anneme sorduğumda yuksek tansiyon belirtisi yok diyor olcuyorum yuksek çıkıyor belirtileri benden gizliyor olabilirmi sarımsak yoğurt limonlu su tüketimini sürekli yaptırıp düzenli tansiyon ölçümü yapicam bakalım teşekkür ederim dikkat etmemiz gereken hususlar var ise yardımcı olursanız sevinirim

• anneme sorduğumda yuksek tansiyon belirtisi yok diyor olcuyorum yuksek çıkıyor belirtileri benden gizliyor olabilirmi sarımsak yoğurt limonlu su tüketimini sürekli yaptırıp düzenli tansiyon ölçümü yapicam bakalım teşekkür ederim dikkat etmemiz gereken hususlar var ise yardımcı olursanız sevinirim

Aşırı sıcaklar da tansiyonu etkiler, morel bozukluğu tansiyonu etkiler siz takibini yapın not alın hekiminiz değerlendirme yapacaktır. 🙂

• Merhabalar benim annem kronik hipertansiyon hastası. Anneniz tuzlu gıdalardan, hamur işlerinden yağlı yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak dursun. Tansiyon yükselmesi olduğunda limonlu su içebilir. Randevu gününe kadar düzenli olarak tansiyon ölçümünü yapmadıysaniz yapın hekiminiz ona göre değerlendirme yapacaktır. Geçmiş olsun.

hocam tuz derken kristal kaya tuzunu ayiralim rafine tuzlar ise kesinlikle agzina bile almamali ama kristal cankiri kaya tuzu hic bir zarari yok hatta tuketmeli.

• hocam tuz derken kristal kaya tuzunu ayiralim rafine tuzlar ise kesinlikle agzina bile almamali ama kristal cankiri kaya tuzu hic bir zarari yok hatta tuketmeli.

Annem hipertansiyon hastası ve tansiyon ilaclarini dengelerken kesinle hangi tür tuz olursa olsun yasaklandı. Ve arkadaşın annesinin tansiyon ölçümü bayağa yüksek. Yinede çok dikkat edilmeli.

• Bugun Gazi koşusunu özcan yıldırım kazandı.

7 sene üst üste Ahmet çelik

bir zamanlar sabırli ribella luxor kafkasli ozgunhan agakaraca gibi at isimleri vardi ben cocukken baya baya meshurlardi. babam bu meslegi yapti ondan biliyorum :)

• merhaba annemin buyuk tansiyonu 18 20 küçük tansiyonu ise 10 11 arasında gidip geliyor beslenme olarak ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz dahiliye randevu aldık 10 gün sonra sına yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

Öncelikle geçmiş olsun. Eğer devlet hastanesine gidecekse, sabah 8 gibi hastaneye gidip sıra alabilirsin. Artık o şekilde de hasta kabul ediliyor hastanelerde.

• Offizieller Beitrag

merhaba annemin buyuk tansiyonu 18 20 küçük tansiyonu ise 10 11 arasında gidip geliyor beslenme olarak ne yapmalıyız nasıl bir yol izlemeliyiz dahiliye randevu aldık 10 gün sonra sına yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

Merhaba, cok gecmis olsun, annem yillardir yuksek tansiyon hastasi. Ilac vs tabikide duzene sokacaktir ama 2 kesin sey onerebilirim direkt etkileyen;

1. si muhakkak tuzu birakacak

2.si yapabildiginiz kadar hergun sarimsak yedirin, ozellikle taze sarimsak cok iyi bir tansiyon regule edici..

• Merhaba, cok gecmis olsun, annem yillardir yuksek tansiyon hastasi. Ilac vs tabikide duzene sokacaktir ama 2 kesin sey onerebilirim direkt etkileyen;

1. si muhakkak tuzu birakacak

2.si yapabildiginiz kadar hergun sarimsak yedirin, ozellikle taze sarimsak cok iyi bir tansiyon regule edici..

Annem sabah 6 kalkar bahce vs cok kendini yorar troid degeride cok yuksek 50 sekeride kollestrolde yuksek belirti olmadi bu zamana kadar kan tahlili verelim dedik bayadir hastaneye gitmiyordu bir anda sonuclarin kotu oldugunu gorduk

• Annem sabah 6 kalkar bahce vs cok kendini yorar troid degeride cok yuksek 50 sekeride kollestrolde yuksek belirti olmadi bu zamana kadar kan tahlili verelim dedik bayadir hastaneye gitmiyordu bir anda sonuclarin kotu oldugunu gorduk

Bende hipotroidi hastasıyım eğer ilac kullanıyorsa sorun olmaz. Maalesef günümüzde ki hastalıklar da oldukça sinsi. Erken tanı ve tedavi bu yüzden çok önemli.

• Offizieller Beitrag

Annem sabah 6 kalkar bahce vs cok kendini yorar troid degeride cok yuksek 50 sekeride kollestrolde yuksek belirti olmadi bu zamana kadar kan tahlili verelim dedik bayadir hastaneye gitmiyordu bir anda sonuclarin kotu oldugunu gorduk

Yaptigi islerden cok yediklerine ve strese dikkat edecek, ve tabiki yaz aylarinda ozellikle oglen vakitlerinde gunes altinda olmamali, zamanla regule olur yani duzene girer tansiyonu merak etmeyin, gidasina dikkat ederse hepsi duzelir, kolestrol icinde ilac verecekler oda bir sure sonra azalir azalinca ilaci biraktiriyorlar. Annenizi bundan sonra belli zsman araliklariyla aile hekimine goturup kan tahlili vermenizde fayda var