İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • olayı tam anlayamadım hocam kar mı kalitesiz yağdı ?

Evet hocam kalitesizdi.Karın su oranı yüksek duruyordu sokak lambasından.Kar tanelerinin yarısı su oranı yüksek olduğu için diğer yarısından daha hızlı iniyordu.Su oranı yüksek olduğundan örtü yapmasına rağmen asfaltın rengi belliydi.Bildiğin karla karışık yağmur gibiydi.Aynı sırada Ümraniye'de oturan emin hocamız karın kalitesinin yüksek olduğundan bahsediyordu.Silivri'de oturan boeing hocamızda kar kalitesiz demişti.Bunu sordum ben de.

• Evet hocam kalitesizdi.Karın su oranı yüksek duruyordu sokak lambasından.Kar tanelerinin yarısı su oranı yüksek olduğu için diğer yarısından daha hızlı iniyordu.Su oranı yüksek olduğundan örtü yapmasına rağmen asfaltın rengi belliydi.Bildiğin karla karışık yağmur gibiydi.Aynı sırada Ümraniye'de oturan emin hocamız karın kalitesinin yüksek olduğundan bahsediyordu.Silivri'de oturan boeing hocamızda kar kalitesiz demişti.Bunu sordum ben de.

ona bende şaşırdım silivriden biri de kar kalitesiz diyodu oysaki silivri diğer bölgelerden daha soğuk olurdu ama benim konumum da -2 dereceydi kar da çok kaliteliydi aybar da ve avar da böyle kaliteli kar görmemiştim mesela

• ona bende şaşırdım silivriden biri de kar kalitesiz diyodu oysaki silivri diğer bölgelerden daha soğuk olurdu ama benim konumum da -2 dereceydi kar da çok kaliteliydi aybar da ve avar da böyle kaliteli kar görmemiştim mesela

Bende şaşırdım çok.Burası da -2.2 dereceydi.Hatta bazı üyeler karın sıkıldığında su gibi aktığını söylemişti.Kar gündüz kaliteliydı.Sıkı sert ve küçük yağıyordu.Graupel değildi.Ama gece 1 saat yağan karın yarısı kalitesizdi.Öbür yarısı idare ederdi.Aybar'da sıcaklık 2.5 gün sıfırın üzerine çıkmadı.En kaliteli kar bundaydı.Kara basıyordum ayağım içine girmiyordu.Zaten kum gibi yağmıştı.Bu akşam yağan kara dokunamadım.Ama Avar'da çok iyi değildi.Erime çoktu.

• İyi geceler herkese.

Konum Küçükbakkalköy -Atasehir. Yorgunluktan 8 de uyumuşum. Yeni kalktık şimdi. Gün içi bütün gün Kartaldaydim. orada öyle bir yağdı ki sıcaklık sorun olmasa baya birikim olurdu ama birikim yaoamadi. Burda su an sokak üzerinde ince bir tabaka var derken yazıya başladığımda gökyüzü sarardı iyi bir kutkeye denk geldik sanırım. Ev hem cadde hem sokak görüyor. Hemen sokak cadde örtü olusmaya başladı.

Windy sitesinde ileriye dönük bakabiliyirum. Anlık radar görüntüsü nereden bakabilirim. Tel uygulaması olarak da varsa süper olur.

Güncelleme: windy De hava radarindan bakiliyormus. Ben hep yeni kara basiyordum tahmin veriyordu saatlik.

Einmal editiert, zuletzt von gan140 ()

• İyi geceler herkese.

Konum Küçükbakkalköy -Atasehir. Yorgunluktan 8 de uyumuşum. Yeni kalktık şimdi. Gün içi bütün gün Kartaldaydim. orada öyle bir yağdı ki sıcaklık sorun olmasa baya birikim olurdu ama birikim yaoamadi. Burda su an sokak üzerinde ince bir tabaka var derken yazıya başladığımda gökyüzü sarardı iyi bir kutkeye denk geldik sanırım. Ev hem cadde hem sokak görüyor. Hemen sokak cadde örtü olusmaya başladı.

Windy sitesinde ileriye dönük bakabiliyirum. Anlık radar görüntüsü nereden bakabilirim. Tel uygulaması olarak da varsa süper olur.

Hocam play/app store meteoroloji hava durumu yazın.MGM Yazilim'in uygulaması var onu indirin.

• Bende şaşırdım çok.Burası da -2.2 dereceydi.Hatta bazı üyeler karın sıkıldığında su gibi aktığını söylemişti.Kar gündüz kaliteliydı.Sıkı sert ve küçük yağıyordu.Graupel değildi.Ama gece 1 saat yağan karın yarısı kalitesizdi.Öbür yarısı idare ederdi.Aybar'da sıcaklık 2.5 gün sıfırın üzerine çıkmadı.En kaliteli kar bundaydı.Kara basıyordum ayağım içine girmiyordu.Zaten kum gibi yağmıştı.Bu akşam yağan kara dokunamadım.Ama Avar'da çok iyi değildi.Erime çoktu.

avar benim için 2.inci 2017 😍 çok küçük bi dek kütlesi bile 10 cm bırakmıştı yollar aniden tuttu hatta kaza lar olmuştu vortex'de turuncu kütleye yakalanmıştım konumum adına müthişti adeta yıkılıyodu ana yollarda bile 30-40 cm bırakmıştı ne geceydi be

• avar benim için 2.inci 2017 😍 çok küçük bi dek kütlesi bile 10 cm bırakmıştı yollar aniden tuttu hatta kaza lar olmuştu vortex'de turuncu kütleye yakalanmıştım konumum adına müthişti adeta yıkılıyodu ana yollarda bile 30-40 cm bırakmıştı ne geceydi be

Konumum adında 2017'nin yarısı ancaydı.En fazla birikim olan yerde 40 cm vardı.Bu fotoğrafların üstüne var olan karın yarisı daha yağmıştı.

forum.havaforum.com/attachment/155765/

forum.havaforum.com/attachment/155767/