Geç Kış , Mart Balyozu İhtimali

• hocam kıyıların kar gorebılmesı ıcın mevsım geregı 850 de -12 den asagı olmaması gerekıyor artık fıkrımce.ihtimal cok yuksek degıl ama yuksek sınerjıyle sogukkanlı bır sekılde takıp edebılırız.evet soguk bır donem olacak uzunca bır sure ama bu kıyılar ıcın bosa kombı masrafı gıbıde olabılır.umarım havada da olsa kar gorebılırız kıyısıyla tepesıyle en azından

• hocam kıyıların kar gorebılmesı ıcın mevsım geregı 850 de -12 den asagı olmaması gerekıyor artık fıkrımce.ihtimal cok yuksek degıl ama yuksek sınerjıyle sogukkanlı bır sekılde takıp edebılırız.evet soguk bır donem olacak uzunca bır sure ama bu kıyılar ıcın bosa kombı masrafı gıbıde olabılır.umarım havada da olsa kar gorebılırız kıyısıyla tepesıyle en azından

Yağışta önemli kuru soğuğun çiftçiye çok zararı olur özellikle iç bölgelerde.

• ben baska bır sey soyledım ama.yagıs son gune kadar zaten kestırılemıyor artık.derın ab lı sıstemelrde bıle bır cok kez bunu yasadık bu sene.zaten ortada bır ab yok su an..takıp edıyoruz ıste

• Efso hocam eps doğulu olsa bile ben ana ciktinin batilama eğiliminde olduğunu gördüm .Hem 1-2 için hem 240 saatteki azorun İtalya ayağı oyulma ve devamı daha batılı bir iniş izlenimi veriyor .Bu şekil olursa Marmara'da az çok etkilenir ,Karadeniz için de daha uzun soluklu olabilir .Siz ne dersiniz bugünkü çıktı için .

• İstanbul’da kar artık imkansız diyenler olmuş 😀(hatta yüksekler de dahilmiş buna) bu nasıl bir atmosfer anlayışıdır? hayretler içindeyim

1/3 Mart’ta bile şehrin Yüksekleri kar alabilir ve daha epey gelişme potansiyeli (ihtimali) olan 5/8 Mart var ve Ufukta göz kırpan 11/14 Mart olasılığı var

Seneye görüşürüz çau falan , nasıl ifadeler bunlar

Hayretler içindeyim

İnsanlar birşeye nokta koymaya ne hevesli

Ya bırak gitsin akışına , takip etme umudun yoksa , bir yerden sonra mesele tahmin meselesi olmaktan çıkıyor

Kar mar yok diye bas bas bağırmanın ne alemi var yani , yağacaksa Mart sonu da yağar Nisan başı da , ki bu yıl her şey olur

(Güya Şubat da boştu ama gördük 😀)

Anlamaya çalışmak dururken zorla nokta koymaya çalışanları hiç anlamıyorum

Ve sanırım onlar da bizi ve atmosferi anlamayacaklar

Benim açımdan gayet kayda değer takibe değer bir potansiyel var , sanırım çoğumuz için de öyle

İstanbul dışında olmama , yoğun olmama rağmen düşüncelerimi paylaşmak istedim😊

Ankara’da kaldırımlardaki karlar bize jest yaptı bugün, kar örtülü gün sayım bir daha arttı:hfyeni (18): ❄️☃️

B3155D73-2A04-4A1D-9221-940511DA9279_autoscaled.jpgA365F2A6-8017-4F89-ACD8-93303C6CA1E8_autoscaled.jpg

• Bir de kışı kapattıklarını duyurmak istiyorlar. Kapattıysan kendine kapattın bana mı kapattın. Ben duymak zorunda değilim. Kapatanlar Nisanda yazmaya başlayabilirler buraya. Eğer kışı Kapattılarsa da verileri ile ispatlasınlar ben de kapatıcam o zaman

• Bir de kışı kapattıklarını duyurmak istiyorlar. Kapattıysan kendine kapattın bana mı kapattın. Ben duymak zorunda değilim. Kapatanlar Nisanda yazmaya başlayabilirler buraya. Eğer kışı Kapattılarsa da verileri ile ispatlasınlar ben de kapatıcam o zaman

Aslında kapatan kapatabilir

Çok da zorlayamayız yani :))

Sadece kesin ifadeler kullanıp Üstün analizci geçinen yaklaşımları eleştirdim

Kar sevgisi yüzde 10 ihtimali bile kovalamayı gerektirir

Tahmincilik modeller yüzde 1 verirken bile esneyebilecek ihtimalleri görebilmektir

Yoksa kar mar yok demek coğrafyamızda en koley ve garanti yorumdur

Biz ❄️ yağabilme ihtimalini sevdik :gun_bandana:

Modellere anlık tepkim😀

• Mjo 👍

bir kaç fırından taze çıkan görüntüleride atalım cfs ;

wk1.wk2_20210223.z500.pngwk3.wk4_20210223.z500.png

Naefs ;

naefs_st-bc_tmean_week2_global.png

Ve bir çok veriden toparlanan ( ncep,geps,fim,ccsm4,geos) iklimbilimi ve model ortalamasinin Mart 20 ye kadar görüntüsü "Multi model" ;

bkiVOB.jpg

Israrla ve temkinle takibe devam , bu Mart bambaşka olucak inşallah :S

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 219

• Interstellar
    2. Replies
      219
      Views
      9.8k
      219
    3. Snowcharm

1. Ankara Özel Raporlar - Yorumlar 2.3k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      2.3k
      Views
      175k
      2.3k
    3. Deno

1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart 2021) 140

• Samet
    2. Replies
      140
      Views
      18k
      140
    3. Samet

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 7.1k

• Interstellar
    2. Replies
      7.1k
      Views
      267k
      7.1k
    3. Storm Chaser

1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 595

• Samet
    2. Replies
      595
      Views
      55k
      595
    3. meridyen

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 10k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      10k
      Views
      639k
      10k
    3. Mustafaatikk

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart 2021) 140

• Samet
    2. Replies
      140
      Views
      18k
      140
    3. Samet

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021) Genel Yorumlama 7

• Samet
    2. Replies
      7
      Views
      441
      7
    3. Aykut53

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      287
    1. Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 219

• Interstellar
    2. Replies
      219
      Views
      9.8k
      219