İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son 2 gündür modellere bile bakmıyorum 300-400km daha aşşağıya inse kutup soğukları görecektik ama nerden nereye geldik.

Ya bismillah deyin daha araliktayiz Ocak var Şubat var daha yeni başlıyor kış.

• Autochthon dün akşam yaptım analizi, artık bundan sonrası sıcaklık ve radar takibi olup anı yaşamak olacak. Umarım şansımızın yaver gittiği bir sistem olur. Tekrardan dikkat çekmek gerekirse;

Boğaz hattı ve Anadolu yakasının yüksek kesimlerinde 120m üstünde bu akşam daha şanslı.

İlçe, ilçe olarak merak eden ve soran olursa diye;

-Beykoz

-Sarıyer

-Şile

-Şişli

-Maslak

-Beşiktaş

-Üsküdar

-Ümraniye

-Ataşehir

-Çekmeköy

-Sancaktepe

-Bu ilçelerin 120m rakım üstünde bu gece dek gelmesi durumdan kar görme ihtimali oldukça yüksek.

-Ayrıca tekradan şunu da belirteyim bilmeyen arkadaşlar için;

-Dek tamamen şans işi, yani bir bakmışsınız güzel bir kütle yakaladı konumunuz. Anlık örtü dahi oluşabilir. Bunun yanı sıra 2km ötenizde kar varken sizin konumuz da kar yağmayada bilir.

Peki Avrupa yakasında hiç mi birşey olmayacak? Tabi ki hayır, dediğim gibi dek konuşuyor isek her ihtimal olduğunu unutmayın. 😃

Sadece biraz önce saydığım bölgeler daha şanslı durumda son verilere göre.

Bu gece beklenilen dew point sıcaklığı;

Nerdeyse şehir genelinin tamamı için şartlar uygun.

forum.havaforum.com/attachment/124435/

Anlık olarak dew point takip edeceğiniz bir site;

Boğaz köprüsünde ki dew pointi gösteriyor sitenin en aşağı sol altında.

Link:

Ümit Özdağ on Twitter
    “Sevgili Hataylılar, Hatay'a Türk olduğumuz ve Suriye üzerinden kaçak olarak girmediğimiz ve için engellendik. Bu kanunsuz emir kaldırılmazsa, gerekirse…
    twitter.com

Orada ki sıcaklık 1 derece 0.5 derece aralığına indiği zaman bir çok yer için şartlar uygun olmaya başlamış demektir. Takibi yaparken 1-0.5 derece sınırını takip edin. Eğer altında ise şartlar uygundur.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• kütle vurmasını bekleyeceğiz artık söz atmosferde bol şanslar arkadaşlar ihtiyacımız olacak :))

Sistem kuşa döndü uçuyor 🦜

• hocam Sultanbeyli dahil diyin 😁🌨️

• 2017 deki sistem gibi ocak ilk haftayı çıkartır çıkartmaz gelecek olan bir güzellik gözüküyor herşey yolunda giderse inşallah o zamanları yaşarız tekrardan hasret kaldık 🙏🏻

• Keşke bir sürpriz olsa da kütleler direkt istanbulun tam ortasından geçsede her 2 yakada kardan faydalansa ama sanırım böyle bir ihtimal gözükmüyor şu an hangi kütle olursa olsun doğuya doğru kayar

emirhanzr ben açıkçası çok radikal bir değişiklik düşünmüyorum herşey ortada bence belki bişey olurda sınır biraz kayar

uzays3271653126 2022 kışı hava-kars323