­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• D├╝nyay─▒ bir kenara at─▒n ├Ân├╝m├╝zdeki lokmaya odaklan─▒n May─▒s ortas─▒ avmler a├ž─▒lmaya ba┼čl─▒yor , otel restaurantlar ve e─člence merkezleri yar─▒ kapasiteli ├žal─▒┼čmaya ge├ži┼č i├žin haz─▒rlan─▒yor . Yazl─▒k turistlik yerler a├ž─▒lmayi bekliyor . Normalle┼čme s├╝reci var ├Ân├╝m├╝zde . ├ľn├╝m├╝zdeki lokma ├žok b├╝y├╝k umar─▒m bo─čaz─▒m─▒za tak─▒lmaz . Anlayana... Gene gece gece d├╝┼č├╝n├╝nce daral geldi..

• Global bir d├╝nyada her ├╝lke birbiriyle ba─člant─▒l─▒.Vir├╝s├╝n a┼č─▒s─▒ diyelim ki hi├ž bulunamad─▒ ve viral ila├žlar sadece pozitifleri iyile┼čmesine yard─▒mc─▒ olabildi.─░yile┼čenler tekrar pozitif hale gelebiliyor.Bu durumda ne olacak?

• Birle┼čik Krall─▒k Ba┼čbakanl─▒k Ofisi S├Âzc├╝s├╝, Ba┼čbakan Boris Jonson'─▒n pazartesi g├╝n├╝ i┼če d├Ânece─čini a├ž─▒klad─▒.(Takvim)

• D├╝nyay─▒ bir kenara at─▒n ├Ân├╝m├╝zdeki lokmaya odaklan─▒n May─▒s ortas─▒ avmler a├ž─▒lmaya ba┼čl─▒yor , otel restaurantlar ve e─člence merkezleri yar─▒ kapasiteli ├žal─▒┼čmaya ge├ži┼č i├žin haz─▒rlan─▒yor . Yazl─▒k turistlik yerler a├ž─▒lmayi bekliyor . Normalle┼čme s├╝reci var ├Ân├╝m├╝zde . ├ľn├╝m├╝zdeki lokma ├žok b├╝y├╝k umar─▒m bo─čaz─▒m─▒za tak─▒lmaz . Anlayana... Gene gece gece d├╝┼č├╝n├╝nce daral geldi..

Onlar bizim i├žin ├žok s─▒k─▒nt─▒ olucak,umar─▒m ┼čehir d─▒┼č─▒ yasa─č─▒ kalkar ├ž├╝nk├╝ memleketten al─▒ca─č─▒m 2 tane yatalak hastam var bakaca─č─▒m, ne yapt─▒ysam izin alamad─▒m bu hafta i├ži 2 kere ba┼čvurdum ikiside onaylanmad─▒, reddedildi.

• Onlar bizim i├žin ├žok s─▒k─▒nt─▒ olucak,umar─▒m ┼čehir d─▒┼č─▒ yasa─č─▒ kalkar ├ž├╝nk├╝ memleketten al─▒ca─č─▒m 2 tane yatalak hastam var bakaca─č─▒m, ne yapt─▒ysam izin alamad─▒m bu hafta i├ži 2 kere ba┼čvurdum ikiside onaylanmad─▒, reddedildi.

Umar─▒m ┼čehir d─▒┼č─▒ yasa─č─▒ kalkmadan hastalar─▒na ula┼čabilirsin diye dua etmek istiyorum ├Âncelikle ­čÖĆ di─čer eklemek istedi─čim bu talebinizin reddedilmesi tam bir fiyasko olmu┼č ┼ča┼čk─▒n─▒m . Rabbim yard─▒mc─▒n─▒z olsun Allah'─▒m size sab─▒r versin..

• Umar─▒m ┼čehir d─▒┼č─▒ yasa─č─▒ kalkmadan hastalar─▒na ula┼čabilirsin diye dua etmek istiyorum ├Âncelikle ­čÖĆ di─čer eklemek istedi─čim bu talebinizin reddedilmesi tam bir fiyasko olmu┼č ┼ča┼čk─▒n─▒m . Rabbim yard─▒mc─▒n─▒z olsun Allah'─▒m size sab─▒r versin..

Allah raz─▒ olsun, in┼čallah.B├╝t├╝n yollar─▒ denedim ama izin verilmedi, ├žift├ži belgemle gittim yine verilmedi, tek ├žarem yasa─č─▒n kalkmas─▒ art─▒k

• cok alakasiZ bir sekilde mucbir sebep sayilmadigi icin,izin vermiyorlar alihan kardes.

Hocam bak─▒cak kimse yok k├Âydeler, ├žift├žiler yasaktan muaf oluyor diye ├žift├ži belgemle gittim ├Âyle bi┼čey yok dediler yar─▒m saat laf dala┼č─▒ yapt─▒m yasa geldi nas─▒l yok diye ama verilmedi.Bidaki hafta sonu yasak bitiyor uzat─▒caklar m─▒ tekrar bakal─▒m

• ABD'nin New Jersey eyaletinde klinikleri bulunan T├╝rk doktor Vedat Obuz, koronavir├╝s├╝n laboratuvarda ├╝retilip, DNA's─▒ ile oynand─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.├ľn├╝m├╝zdeki k─▒┼č ├Âncesi veya k─▒┼č aylar─▒nda 2. bir dalga olacak diye tahmin ediyorum dedi.

Dahiliye ve Fonksiyonel T─▒p alan─▒nda uzman olan Obuz, Covid-19 u derinlemesine inceledi─čini kaydederek, bu vir├╝s daha ├Ânceki vir├╝slerin hi├žbirine benzemiyor. ├ç├╝nk├╝ genetik yap─▒s─▒ de─či┼čik, insan v├╝cudunda ├žok fazla bulunan resept├Âr dedi─čimiz yap─▒┼čma yerini kullan─▒yor ve aniden ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemini tamamen fel├ž ediyor diye konu┼čtu.(Y┼×)

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 118

• Samet
    2. Replies
      118
      Views
      1.6k
      118
    3. Aykut53