🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu ülke kıyaslamalarını hala anlayamıyorum. Sağlık bakanımız da (atanmış siyaset dışı biri olduğu için) bunu yapıyor. Siyasiler bu konuda tartışabilirler. Atıyorum İtalyada ölen 15bin Amerika'daki 25.000 ya da Yunanistan'daki 1000 kişinin ölümü benim 1500 kaybımın acısını hafifletmiyor. Sadece şu an için bir kesin tedavi olmaması sayılara bakınca beni bu salgın konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini göstermekten başka bir anlam ifade etmiyor...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Gaziantep'te vaka sayısı 158 e yükseldi.Bugüne kadar yapılan test sayısı ise 3022.

Gaziantep'te dün 136 olan vaka sayısı bugün 22 artarak 158 e yükseldi.Şuana kadar hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3. (GP)

• 23 nisan felan olduğu için bu hafta sonu olan sokağa çıkma yasağının bidaki haftasonuyla birleşeceği muhabbeti dönmeye başlamış, inşallah 1 hafta bari olur.

• Firmamız şimdiden 23-24-25 nisan tatil etti. 26 zaten pazar. Önümüzdeki hafta çarşamba gece başlayıp , pazar gece yarısı bitecek sokağa çıkma yasağı çok yüksek ihtimal.

• Dünya salgın tarihi ölü sayıları :

Kara veba : 200 Milyon

Çiçek salgını : 56 Milyon

J.Veba salgını : 40 Milyon

İspanyol gribi : 45 milyon

HIV : 30 Milyon

3.Veba salgını : 12 Milyon

Hong Kong gribi : 1 Milyon

Asya gribi : 1 Milyon

Rus gribi : 1 Milyon

Covid-19 : An itibariyle 133.802 ölü

• 23 Nisan Perşembe Resmi Tatil.

1 Mayıs Cuma Resmi Tatil.

23 Nisan ile 3 Mayıs arasında 5 mesai günü var sadece. 5 işgünü kaybı ile 11 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir!

23 Nisan ile 3 Mayıs arasında 5 mesai günü var sadece. 5 işgünü kaybı ile 11 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir!

Güzel olur hemde çok güzel..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

5 iş gününü kenara atabilecek durumda değiliz .
    çok düşük ihtimal bence.

• Resmi tatilleri sokağa çıkma yasağı ilan etsinler. Cuma işe gideriz, hafta sonu tekrar getirilebilir. Birleştirme bazılarının hayali gibi geldi bana.

Neden hayal olsun 23 Nisan resmi tatil ile birlikte kalan 4 iş gününde de yasak ilan edilebilir

• Bugün bir kısım sosyal medya hesaplarından İçişleri Bakanlığınca önümüzdeki hafta 23-24-25-26 Nisan ve 01-02-03 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağı uygulanacağına ilişkin iddialarda bulunulmuştur.

Söz konusu bu iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Vatandaşlarımızın bu konularla ilgili olarak resmî makamlarca yapılacak açıklamalara itibar etmeleri gerekmekte olup, bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli tahkikatlar başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Emniyet Genel Müdürlüğü (kaynak:https://www.egm.gov.tr/15042020-tarihli-basin-aciklamasi)

• Yarın ve cuma günü hava güneşli bu 2 günde milletimizin hareketi bence belirleyebilir ki milletimiz bu iki günde dışarıya her zaman ki gibi akın edecek.

• İki haftada ki çalışma günlerinin , tatil olarak birleştirilerek , sokağa çıkma yasağı getirilmesi , ne kadar elzem olsa da , kulağa hoş gelse de , 5 iş gününden , ne devlet vazgeçer , ne de iş veren. Reel olarak 23-24-25-26 değerlendirilecek kanımca. Kanımca derken LCW group çalışanıyım. Yönetimden önümüzdeki hafta taril planı bu şekilde geldi.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• İşi olmayanlar hariç dışarı çıkmayı yasaklayabiliriz 11 gün.Demek istediğim şuan sokaklarda gezenlerin çoğunun bir işi olduğunu düşünmüyorum şahsen.Tatil günleri ve hafta sonları genel diğer günler işi olmayanlar çıkamayacak şekilde yapsak güzel olur 11 gün.İş yerlerinden belgeler düzenlenir sokakta polise göstermek için.

İş yok zaten küçük orta esnafta.Büyük firmalar da yıllık izinlerini kullandırır.Ama 11 günlük tedarikçilerde stok mal var mı?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• İşi olmayanlar hariç dışarı çıkmayı yasaklayabiliriz 11 gün.Demek istediğim şuan sokaklarda gezenlerin çoğunun bir işi olduğunu düşünmüyorum şahsen.Tatil günleri ve hafta sonları genel diğer günler işi olmayanlar çıkamayacak şekilde yapsak güzel olur 11 gün.İş yerlerinden belgeler düzenlenir sokakta polise göstermek için.

Dışarıdakilerin çoğunluğu boş boş geziyor, çocuklarında yasağa uyduğu yok.