🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar benim anlamadığım siz niye bukadar panik yapıyorsunuz? Hiç güveniniz yokmu devlete? Şuanda yurt dışından gelenler hepsi karantina altında.. ülkede salgın yok ohal olmaz yani onu aklınızdan çıkarın..

Devlete güvenimiz var insanlar fikirlerini söylüyor.Vaka sayısı birden pik yapmasın diye insanlar ohal istiyor zaten yoksa İtalya gibi yayıldıktan sonra ohal ilan etmenin neye faydası var? Çoğu ülke 10 sayısını aştığı an ohal kararı aldı.Yetkililerimiz Allahtan "birşey olmaz,abartılıyor" cular gibi düşünmüyor.

• Arkadaşlar benim anlamadığım siz niye bukadar panik yapıyorsunuz? Hiç güveniniz yokmu devlete? Şuanda yurt dışından gelenler hepsi karantina altında.. ülkede salgın yok ohal olmaz yani onu aklınızdan çıkarın..

hocam italyaya döndükten sonra ohal ilan etsek neye yarar?

• The Guardian ın haberine göre Corona salgını 2021 bahar sonuna kadar devam edecek.İngiltere nin %80 etkilenecek ve %15 i olan 7.9 milyon kişi hastaneye kaldırılacak...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar bilmeden araştırmadan konuşanlar itiraz etmezse çok iyi olur.Yani öğrenmek için benim gibi soru sorabilirsiniz tabi ki ancak yapılan yorumlara itiraz etmeyelim yeterli bilgimiz yoksa..

Avrupadakilerin kendi devletlerine güveni yok mu sizce?Diğer soru bu konunun devlete güvenle alakası ne onu anlamadım?Şunu anlamak gerek bazı şeyleri yukarı çekmek için illa onun olması gerekmez.Erken tedbir iyidir.

• Salgın yok mu ? 6 olan vaka sayısı birden 18'e fırladı.O vakaların temas ettikleri yakın çevrelerini buna dahil edersek üstüne Umre'den dönen vatandaşlarıda eklersek tablo 4 haneli sayılara çıkıyor..Sizin mantığınıza göre ohal olmazsa İtalya gibi oluruz.

OHAL 'in açılımını biliyormusunuz??? Bu durum normal bir durum mu? Olağan olmayanı kontrol etmek için yapılmıyor mu OHAL ?? Panik olacak bisey yok ki ?? Devlete güvenle ne alakası var ???

• daha 5 gün önce ülkede virüs yoktu,bu kadar hızlı yayılması hiç hayra alamet değil. Bunları yazarken bile insanın içi ürperiyor☹️

• oncedende bahsettim kralin biri duzenledi yarismayi bir koylu kaznamis huzuna cagirmis dile benden ne dilersen demis altin ev toprak koylu bakmis kral satranci cok sevdiginden yerde cizilmis satranc karelerini gormus krala ilk kareye 1 ikincise 2 ucuncu kareye 4 katliyarak buday danesi istemis kral biraz kismis koskoca kraldan bunu isitiyon getirin bikac cuval buday demis baslamis askerli buday koymaya 64 kare olan satrancta son kareye gelmeden ulkenin tum buday anbarlari yetmemis bu isin sakasi yok katliyarak cok daha vahim gunler bekliyo gibi