🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdi birde sınav dönemine denk geliyor bu karantina dönemi böyle bir durumda ne olacak diye düşünüyorum bilgisi olan varmıdır Okul sınavlarından bahsediyorum

Hocam uygun bir vakitte yalnızca sizi sınava alıyorlar

• Önemli olan o ilk adımı atabilmekti. Artık ortak akıl ile alınan kararları Cumhurbaşkanına sunup onaylanmasını bekleyeceğiz.

En azından bu konuda siyasi kavgaları bıraksalar, herkes için ortak bir şekilde halka şeffaf şekilde verileri yayınlasalar ve birlikte önlemleri alsalar hem insanların korkusu azalır hem de şu gergin ortam yumuşar.

• vaka sayılarının açıklanmaması insanları rehavete sürüklüyor. Bir an önce gerçek sayıların açıklanması gerekiyor ki insanlar korkup kendilerini meydandan çekip evlerine girsin. Çalışanlar için sözüm yok bende çalışanım ama şu işi olmayıpta boş boş gezenler var ya pandemi döneminin en sıkıntılı ve ele avuca sığmaz yatamaz çocukları gibi.

• Ekonomi yüzünden yasak getirmiyorlarsa eğer hastalıktan çalışacak adam kalmayınca ekonomi zaten durmayacak mı.1 kişi hasta olsa kafadan 10 gün çalışamıyor.Katlanarak arttığı düşünülürse nereye kadar gidebilir bu böyle.

• Tamamen kapanma gibi birşey olmaz, o yurt dışında duyduklarımız bile bize yarım yamalak geliyor, yeni sisteme geçiş için bir virüs ürettiler, ceremesini halk çekiyor, orası kapansın yok vaka sayıları açıklansın, yurtdışına veri olarak paylaşacakları uyanıklığıyla hasta verileri bizimle paylaşılsın vs gündemlerle uyutuluyoruz ama burası dahil dışarıda hastalığa bile siyaseti ima beğeni yandaş vs kisveleriyle yaklaşırken, önlemlere uymayan vatandaşların bilmiş edasıyla bilgelik taslamaları gerçekten trajikomik. Kaldı ki bu önlemler için çıldıran vatandaşların bile önlemlere uyduklarını düşünmüyorum. Herkes kendine hikaye tiyatro bulmuş oynuyor. Sonuç itibariyle yeni bir yapıya geçiş için hastalık üretildi, önlemler halkın önlemleriyle neticeye kavuşacak. Devletin ekonomiyi orayı burayı kapatmasıyla çözülecek iş değil, bunu 1.dalgada deneyimledik, halen aynı şeyde ısrar edilmesi niyedir anlaşılır gibi değil. Yorumum biraz agresif gelebilir mazur görün ama kimsenin söyşediğiyşe yaptığı aynı değil, inandırıcı hiç değil. Hayırlı geceler.

• Tam 2 aydır hergün üniler açılsın tagini zirvede tutan , açmazsanız oy yok diyen de Z kuşağımızdı

Biz Z kuşağı ülkeye katkı sunar sanırken en geri kuşak çıktı

Hem yasak için tag açarlar hem üniler açılsın diye tag açarlar

Ben de bir avuç insan dışında kimseyi samimi bulmuyorum çevreme şahitim

Yasak olsun olsun deyip dakika başı dışarı çıkan biri samimi olamaz (ben bugün evden çıkmadım yarın da çıkmam bayat ekmek yerim, gerekirse de ekmek yemem)

• Valla beni millet zerre ilgilendirmiyor, yasak gelirse ülkemiz için iyi olur, gelmezse de ben zaten kişisel önlemimi fazlasıyla alıyorum ailemde dahil, işe gitmek dışında dışarıda çıkmıyorum

• Ben market alışverişi dışında ,hiç dışarı çıkmıyorum. Yani 24 saatin 23,5 saati evde geçiyor. Hiçte sıkılmıyorum. hastalığı da tecrübe ettim tüm tedbirlere rağmen. Çuvaldız vatandaşa , iğne devlete.

• Dün gece 80 yaşında alzeimer hastası dedemi ishal ve öksürük şikayetiyle hastahaneye yatırdılar ciğerlerinde çok az lekelenme tespit eden doktor yatış yaptırmayıp eve yollamak istedi biz bu durumu reddedince adı izolasyon olan ama içinde 1 hastalık şüphesi olan ve sonucunu bekleyen başka biriyle aynı odaya koydular. Dedem ihtiyaçlarını karşılayamadığı için herhangi bir şüphesi semptomu olmayan babam refakatçi olarak odaya kitlediler. Şuan pcr test sonucunu bekliyoruz.

Mümkün olduğunca kendinize dikkat edin arkadaşlar hastahanelerde boş oda kalmadı sırf yatış yapabilmesi için 6 saat yatak boşalmasını bekledik.

Durum sandığınızdan çok çok daha ciddi.

• Tam 2 aydır hergün üniler açılsın tagini zirvede tutan , açmazsanız oy yok diyen de Z kuşağımızdı

Biz Z kuşağı ülkeye katkı sunar sanırken en geri kuşak çıktı

Hem yasak için tag açarlar hem üniler açılsın diye tag açarlar

Ben de bir avuç insan dışında kimseyi samimi bulmuyorum çevreme şahitim

Yasak olsun olsun deyip dakika başı dışarı çıkan biri samimi olamaz (ben bugün evden çıkmadım yarın da çıkmam bayat ekmek yerim, gerekirse de ekmek yemem)

Hocam size katılıyorum ancak birçoğunun aklındaki soru şu;Her yer açıkken neden üniversiteler kapalı? Yani eğer tedbir alınacaksa tam alınsın diye düşünüyor birçoğumuz.Mekanlar bile açıkken üniversiteler neden kapalı diye düşünüyor insanlar.Ancak şu durumda tedbir tagleri biraz da haklı,acil tedbirler şart,yokuş aşağı gidiyoruz resmen..Ayrıca gerçek vakaların açıklanmasının tedbir konusunda çok daha etkileyici olduğunu düşünüyorum.Keşke gerçekler halk ile de paylaşılsa.

• Hocam size katılıyorum ancak birçoğunun aklındaki soru şu;Her yer açıkken neden üniversiteler kapalı? Yani eğer tedbir alınacaksa tam alınsın diye düşünüyor birçoğumuz.Mekanlar bile açıkken üniversiteler neden kapalı diye düşünüyor insanlar.Ancak şu durumda tedbir tagleri biraz da haklı,acil tedbirler şart,yokuş aşağı gidiyoruz resmen..Ayrıca gerçek vakaların açıklanmasının tedbir konusunda çok daha etkileyici olduğunu düşünüyorum.Keşke gerçekler halk ile de paylaşılsa.

Ben tedbir isteyen her talepi destekliyorum

Tag ,haber, yaptırım fark etmez

Çelişki olmasın istiyorum sadece

Samimiyet olsun

Akşama kadar tiktoktan instagramdan gezme tozma videosu paylaşıp sonra da devleti yada belediyeyi suçlayan çapsızlaraydı eleştirim (çoğunluk bu kafada partisi ideolojisi Zengini fakiri fark etmiyor , konuyu ideolojik boyuta çeken birkaç tip bu foruma da sızıyor , onların tuzağına düşmeyelim )

• Ben tedbir isteyen her talepi destekliyorum

Tag ,haber, yaptırım fark etmez

Çelişki olmasın istiyorum sadece

Samimiyet olsun

Akşama kadar tiktoktan instagramdan gezme tozma videosu paylaşıp sonra da devleti yada belediyeyi suçlayan çapsızlaraydı eleştirim (çoğunluk bu kafada partisi ideolojisi Zengini fakiri fark etmiyor , konuyu ideolojik boyuta çeken birkaç tip bu foruma da sızıyor , onların tuzağına düşmeyelim )

Hocam sizi anladım aynı fikirdeyiz tabi.O kesimle Üniversiteli kesim fark ediyor diye düşünüyorum yani çok şükür çevremde öyle en azından:)-- Sosyal Medya aslında doğru kullanıldığında çok büyük bir güç.Yani haber açısından da tarafsızlık yönünü seviyorum.Yeni Dünya düzeninde alışıcaz artık..

• ist kapatmak ekonomiyi kapatmaktır.Bunu ekonomi kaldırmaz sonuçları çok ağir olur Baziları bunu istiyor ibb başkanı toplu tas

Buna katılmıyorum istanbul'da tramvay bir duraktan ayrılmadan diğeri geliyor metrobüs aynı şekilde ama bunlara rağmen kalabalık aktif olarak kullanıyorum toplu taşımayı ve sürekli araç var ama yetmiyor

Toplu taşima geçen sene iş yerimden bindiğim otubüsün sefer saat aralıği 15 dk idi iş girıs çikis saatlerinde zaten tiklim tiklimdi şimdi 35 dk çikti ćoğu zaman durakta bile durmuyor 1 saat beklediğim oluyor bağcilar kabataş hattı zaten felaket