🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bence bu hastalığa karşı en büyük silahımız yakalanmamak ama pcr testinin biraz burun ve genizi acıttığı doğrudur değerli arkadaşlar

• Abi bu test için o çubuğu o kadar burna sokuyorlar mı gerçekten? Acayip acır diye tahmin ediyorum. Sırf şu acıyı yaşamamak için bile korona kapmamalıyız. :)

3 defa yaptırdım acıtmıyor, kaldı ki sol burun deliğim ileride sinüzitten kaynaklı kapalıdır, ona rağmen acımadı. Boğazda ise bazı yetkili küçük dilin arkasına kadar sokunca öğürme hissi olabiliyor bir keresinde oldu ama öyle büyük bir şey değil yarım dakika sürmüyor. Test anında yaptıran bayanları gördüm daha sokmadan bağıranlar filan oldu. Tabi dua edelim yakalanmayanlar kendini korusun, test en son şey.

Einmal editiert, zuletzt von illaki ()

• Hocam acımıyor hafif anlık sızlatıyor bence burundan değilde boğazdan korkun Haseki devlet Hastanesinde karşımda kusan bile gördüm.

Büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde testin uygulama biçimini değiştireceklermiş, öyle bir haber var.galiba tükürük testinden bahsediyorlar yetkililer.

• Büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde testin uygulama biçimini değiştireceklermiş, öyle bir haber var.galiba tükürük testinden bahsediyorlar yetkililer.

Evet dostum ilk duyduğumda buraya yazmıştım bilen çıkmadı maliyeti düşük bı o kadarda kolay bı test olacakmış. Siz nasıl oldunuz karantina bitti test yaptırdınız mı hocam ben yarın gideceğim benimde bugün sondu fakat test yapmıyorlarmış bulaşıcılıgı 10 günden sonra olmuyor diye bı söylenti var ?

• Tipi54 hocam karantina yarın bitiyor fakat sağlık bakanlığı talimat vermiş ikinci test yapılmayacak demiş doktorlara ama biraz bel ağrısı ve ayak parmaklarımda ağrı var işin ilginç yanı pozitifliğim devam bile etse bulaşıcılık tehlikesi oluşturmuyormuşum aile hekimi böyle söylüyor velhasıl saatli bomba olarak pazartesi işbaşı yapacağız ALLAH c.c ın izniyle sen nasıl oldun bu arada?

• Pazartesi günü dersine girdiğim bir öğrencimin perşembe günü şikayetleri başlamış ve bugün de testi pozitif çıkmış ben de bir sorun yok şu an ancak süreç nasıl ilerleyecek bakalım.

Öğrenciniz p.tesi yada salı günü kapmış coronayı, endişelenmeyin. Maske ve mesafeye dikkat edin mutlaka.

• Tipi54 hocam karantina yarın bitiyor fakat sağlık bakanlığı talimat vermiş ikinci test yapılmayacak demiş doktorlara ama biraz bel ağrısı ve ayak parmaklarımda ağrı var işin ilginç yanı pozitifliğim devam bile etse bulaşıcılık tehlikesi oluşturmuyormuşum aile hekimi böyle söylüyor velhasıl saatli bomba olarak pazartesi işbaşı yapacağız ALLAH c.c ın izniyle sen nasıl oldun bu arada?

Eger işe gitme mecburiyetiniz yoksa ,aile hekiminiz ile görüşün bahsettigjniz ağrılara birde halsizlik ekleyin , 10 gün daha rapor talep edin, büyük ihtimalle verirler.

Hocam çok şükür 6 dakika sonra benim karantinam son buluyor fakat benim test yaptırmam gerekiyor ve negatif çıkmalı yoksa iş başı yapamam bomba gibiyim çok şükür ki her şey ALLAH'TAN. Fakat çok dikkat edeceğim bundan sonra o yattığım 2 günü hayatta unutmam birdaha.

• Eger işe gitme mecburiyetiniz yoksa ,aile hekiminiz ile görüşün bahsettigjniz ağrılara birde halsizlik ekleyin , 10 gün daha rapor talep edin, büyük ihtimalle verirler.

10 günlük raporu ilacı verdiklerinde yapıyorlar dostum tekrardan 10 günlük raporu sağlık ocağının vereceğini zannetmiyorum.

• 'Tipi54' dostum , yalnız hemen negatif cıkmayabilirmiş, ve de kan testi yaptırma o da garanti değil, sonradan pozitif olabilirmiş.hepimizin durumu karışık ALLAH c.c. yardım etsin hastalığı bizden daha ağır geçiren insanlara😥

• Ben bu hastalığa ayakta yakalandım yakalandığım günden beri ALLAH C.C dua ediyorum yatarak geçirenler için çok Zor hakikaten çok zor Rabbim şifa versin hepsine herkese. Biliyorum dostum adım gibi eminim ki bendede pozitif çıkacak. Fakat bulaştırma gibi bı durum olmadığını bı bilsem için rahatlayacak ayakta hastalık geçirenlerde kendi kendine atıyormuş fakat kul hakkının vebali çok büyük kimseye bulaştırmamak için elimden geleni yaparım ama bulaşması lazım.

• İnşallah yetkililerin dediği gibidir. yani bulaşıcılık göstermiyoruzdur pozitif olsak bile. Ama bu musibet çok can yakmaya devam ediyor ve bu konuda kişisel olarak en fazla söylenen tedbirleri alabiliyoruz.Bakalım nasıl geçecek bu günler, Rabbim hayırlısını verir inşallah🙏

• Benim de cuma akşamı testim pozitif çıktı.Ama sanırım ben biraz geç gittim teste.Çünkü şuan koku ve tat duyum geri gelmeye başladı.Karantinamin 2.gunu.Cok şükür ben öyle ağır geçirmedim.Ama ciddiye alın derim.Allah kimsenin başına vermesin.Tat ve koku alamamak ne kadar zor bir durum anlatamam.

• Prof. Dr. Aytuğ Altındağ ve ekibince yapılan araştırma, burun anotomisinin farklı olması nedeniyle koku alanı daha geniş ve koku alma hacmi daha büyük olanlarda, Covid-19 sonrası koku alma bozukluğunun kalıcı olma riskinin daha büyük olduğunu ortaya çıkardı.

• İngiltere, İtalya, İsrail, Tayland, Polonya'da protestolar devam ediyor. İngiltere, İtalya ve Polonya zaten vaka sayısında uçmuşken bu kadar kalabalık protestolardan sonra toparlayamazlar.

(İlk fotoğraf İngiltere, 2. fotoğraf Tayland)