İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yarın konya 17 dereceye kadar çıkıyor gerçekten muazzam bir kış yaşıyoruz yüksek basınç bu kadar güçlü kalması neye bağlamak gerek kilanli ha ay sonu gelecek sistem italyaya da kaçabilir böyle bir sürpriz durumuda var sistem giris Anadolu için 26 gecesi gibi duruyor şuan ama kar değil yağmur ile baslayacaz

Büyük ihtimalle olusum adriyatik veya italayda oluşacak önemli değil eninde sonunda burda.hatta orda başlaması a.b kuvvetlenmesi acısından iyi bknz 9 şubat 2022. Hazar y.b genelde hemen hemen her sene oluyor hatta hatırlarsanız bazı zamanlar kışın kıyı ege hariç günlerce yagis olmaz. Bir-kac senedir hazar daha etken cok yayılmacı. Bunda bircok kuresel etken var nino nun bile etkisi vardır domine taşı hesabı. Yine iran ve güneyinde ki ülkelerde olusan a.b lar hemen üstünde y.b ve onun ülkemize irdelenmesi olarak da düşünebildiniz

• arkadaşlar merhabalar , önümüzdeki hafta için iç anadolu da durumlar nasıl olacak yorumlayacak var mı? kuraklığı atlatacağımız günleri görmek dileğiyle..

• arkadaşlar merhabalar , önümüzdeki hafta için iç anadolu da durumlar nasıl olacak yorumlayacak var mı? kuraklığı atlatacağımız günleri görmek dileğiyle..

26 sinda bekledigimiz yagislar geliyor 3 gun kala netlesir haftasonu modellere bakilmaz zaten windy 0 yagis vermis

27sinden sonra yağışlı ama çok kar li olmayan sistemler olacak. En son kar da alacağız insallah.ama ayın 30 unu veya ay başını bulabilir kar.

• Geçen sene tahmin doğruluğum yüksekti. Bu sene Kasım ayında veriler yokken temenni olarak kışın güzel geçeceğini, geçen sene gibi olacağını söyledim. Aralık Ocak ayında benim takip ettiğim veriler sonucu kışın kesinlikle bittiğini söyledim. Herkes üzüntüden bana yükseldi. Bize gelebilecek en iyi sistem ya havada kar gösterir, yada yerde 1-2 cm hepsi bu. 43 yaşındayım deli gibi kar hastasıyım. Benim için de çok zor kabullenmek. Sanki keyif alıyor sanmayın. Öyle olsa neden yıllardır burda kar takibi yapayım. Devlet memuruyum, bu gidişle ardahana tayin isteyeceğim ama çocuklar var. O derece yani.

• Geçen sene tahmin doğruluğum yüksekti. Bu sene Kasım ayında veriler yokken temenni olarak kışın güzel geçeceğini, geçen sene gibi olacağını söyledim. Aralık Ocak ayında benim takip ettiğim veriler sonucu kışın kesinlikle bittiğini söyledim. Herkes üzüntüden bana yükseldi. Bize gelebilecek en iyi sistem ya havada kar gösterir, yada yerde 1-2 cm hepsi bu. 43 yaşındayım deli gibi kar hastasıyım. Benim için de çok zor kabullenmek. Sanki keyif alıyor sanmayın. Öyle olsa neden yıllardır burda kar takibi yapayım. Devlet memuruyum, bu gidişle ardahana tayin isteyeceğim ama çocuklar var. O derece yani.

konya icin hangi model kisin bittigini soyluyor subat mart nisan var ...cin - 51 le tarihin de ki en soguk kisi gordu amerigada 100 yilinin insan hayatinda ancak 1 kere yaayacagi soguk ve kar yagisini gordu italya adriyatik kara doydu 1 ay dir demem oki bu kis farkli oluyor ulu soz soyleme sonra tukurdugunu yalarsin kis bitmedi daha

• konya icin hangi model kisin bittigini soyluyor subat mart nisan var ...cin - 51 le tarihin de ki en soguk kisi gordu amerigada 100 yilinin insan hayatinda ancak 1 kere yaayacagi soguk ve kar yagisini gordu italya adriyatik kara doydu 1 ay dir demem oki bu kis farkli oluyor ulu soz soyleme sonra tukurdugunu yalarsin kis bitmedi daha

Söz istediğin kadar tükür sıkıntı yok. Çok büyük konuşuyorum nokta

• konya icin hangi model kisin bittigini soyluyor subat mart nisan var ...cin - 51 le tarihin de ki en soguk kisi gordu amerigada 100 yilinin insan hayatinda ancak 1 kere yaayacagi soguk ve kar yagisini gordu italya adriyatik kara doydu 1 ay dir demem oki bu kis farkli oluyor ulu soz soyleme sonra tukurdugunu yalarsin kis bitmedi daha

Aralık Ocak Şubat boş geçecek de marta nisana bakacağız öylemi. Bu kadar hayalperest olma. Üzülürsün

• Önümüzdeki dönem güzel yağışlar alacağız bölge genelinde kar veya yağmur ama şuan önemli olan yağış. Lakin hâla kışı kapatan hatta baharı da kapatan var. Bu arkadaşlara kalırsak şuan acilen bölgemizi terk etmemiz gerekiyor.

Atmosferde her şey birbiriyle bağlantılıdır. Oralarda öyle olaylar yaşandığı için bizde bu kış böyle geçiyor. La nina etkisi neymiş ne değilmiş bi araştır öğren bakalım.