Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cebeci de şakır şakır yağmur var. tamam alçak bi semt yükseklere göre kar alma şansı daha düşük anlıyorum ama 16 senedir bu semtteyim bu kıştan daha kötüsünü görmedim kar anlamında. Nispeten kötü geçen yıllarda bile en kötü 5-6 cm lik bir birikimin bir ya da iki gün kaldığına şahit olmuştum, bu sene daha şöyle bir bir cm lik bir birikim bile yapamadı gelen yağışlar.

Bu işler sırayla şimdi batısına çok yağdıysa bir sonrakinde doğusuna çok yağar :) Neden olduğunu bilmiyorum ama genelde öyle oluyor yaz yağmurları bile genelde böyle. 4 5 sene önce Cebecide 15 cm varken sincanda kar yoktu sıkıntı yok beklemek lazım :)

• Bu sezon şöyle merkeze dahil 30 cm kar bırakacak bir sistem gelse de efsane listemize eklesek 😁

aynen:) ben şöyle bol tipili göz gözü görmeyecek bir sistem istiyorum, tıpkı 8 Mart 2011 de mesai bitimine doğru bastıran tipi gibi 😅 ya da ocak 2006 daki gibi😅

• Bu işler sırayla şimdi batısına çok yağdıysa bir sonrakinde doğusuna çok yağar :) Neden olduğunu bilmiyorum ama genelde öyle oluyor yaz yağmurları bile genelde böyle. 4 5 sene önce Cebecide 15 cm varken sincanda kar yoktu sıkıntı yok beklemek lazım :)

hadi inşallah bakalım, sabırla beklemekteyiz 😅

• rainman056 ikisinden birini seçecek olsam kesinlikle 2006 Ocakdaki sistemi seçerim .

aynen iki gün aralıksız yağmıştı diye hatırlıyorum, üç de olabilir 😂 vizelerimiz iptal edilmişti, yağan karın 1 ayı geçkin bir süre yerden kalkmadığını hatırlıyorum 😬 fotoları olması lazım bulursam atayım, bir de fotoları yüklemek için tavsiye edeceğiniz bir site var mı acaba?

• birazcık nostalji

vayy be ne günlerdi..ntv nin ekstrem hava olayları öncesi kırmızı fonda yaptığı uyarılar dün gibi aklımda, tabi o zamanlar internete erişim o kadar kolay değil, her dakika telefondan açıp takip etme gibi bi lüksümüz de yok, o yüzden bu bültenleri takip ederdik. Bu bülteni de çok iyi hatırlıyorum. Şimdilerde sıcaklık sıfırın altına düşsün de yağış kara çevirsin diye kıvranıp duruyoruz, 2006 daki sistemde sıcaklık gündüz bile -8 derecenin altına çıkamamış 😬 görünce iç geçirdim tekrar... allah bilir yakın zamanda -8 leri bırak sıfırın altına düşmesi bile ekstrem olacak...çok teşekkürler bu güzel paylaşım için bizi eskilere götürdünüz sağolun varolun senseversin

• bu sene günlerce gunduz - derecelerde günlerce aralikla yogun kar yağışı almak nasip olur umarim bu sistemin tadi cok güzeldi

eski fotolara bakarken 2012 kışında çektiklerime de denk geldim. O sene de efsane bir seneydi kar yağışı açısından 5-6 kez 10 cm nin üstü kar almışız çeşitli tarihlerde., Onları da paylaşıcam inşallah yarın

• rainman056 hayatım da gördüğüm en iyi tipi o sistemdeydi . Merkez 30 cm görmüştür özellikle bulunduğum konumda yarım metre kar rahat vardı . Aaaaah ah . İçim acıdı hatırlayınca ...

Kesinlikle öyleydi, gece gündüz aralıksız yağdığını hatırlıyorum, aynı sene ya da 2005 de olabilir, Kasımın 5 nde 15-20 cm e yakın bir kar yağmıştı, Kasım ayında gördüğüm en yüksek kar yüksekliği buydu sanırım, artık nasıl bir salınım olduysa kuzeyden Kasım da 15-20 cm kar yağdırmıştı.