İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • Türkiye ile ABD'nin Doğusunu hava olayları olarak karşılaştırmak anlamsız iki yer ayrı klasmanda yer alıyor.Bizim efsane dediğimiz sistemler adamların orta şeker sistemi.New York ile İstanbul aynı enlemde ancak New York çok rahat -20'leri alabiliyor 850hpa'da.

  çünkü deniz yok kuzeydeki soguklar kara üzerinden rahatlıkla iniyor yer sekilleride çok engebeli değil soğuk alması gayet doğal yani ama kuru soğukta çok yiyor New York gündüz -10'u gördüğü oluyor

 • Bu kış kar yağışı dışında olması gerektiği gibi gidiyor,hiçbir zaman aralıksız 3 ay soğuk tarafta kalmadık, ılık periyotlar her kış oldu, oluyor da.Bu kış herkes soğuktan da yağmurdan da bıktı daha ne olsun şuana kadar? Şubatta kar alırsak(ciddi bir sistem) bu kış benim için güzel kışlar kategorisine girer.

  "kar yağışı dışında olması gerektiği gibi".

  olması gereken kar yağışı zaten. kış bu, tabi ki soğuk olacak. hava soğuk diye mi şükredelim aralık-ocak ayında ben anlamadım.

 • eğer gulfstream sıcak su akıntısı durursa britanya'nın iklimi değişip yaşanmaz bir hale gelebilir. umarım böyle bir şey olmaz. bize kar yağacak diye başka ülkelerdeki iklimin tamamen bozulmasına gerek yok.

  Yanlış bir düşünce. Gulf Streamin durması halinde en iyi ihtimalde bile İngilterenin sıcaklığı kışın 4-5 derece düşer. Sibirya'ya dönüşmez yani merak etme.

  Ama Gulf Stream(AMOC) yerine tüm akıntılar(MOC) durursa ki ona buzul çağı diyoruz sıcaklıklar her yerde en az 10 derece düşer.

 • Bu kış Anadolu açısından şuana kadar oldukça bereketli ki ülkemiz için önemli olan nokta bu. Ülkeyi büyük şehirler değil Anadolu besliyor soğuklanma süresi olsun Tarım ve bitki gelişimi için gerekli kar bereketli bu sene maşaAllah. Bizde Ocak ikinci yarıya kadar hemen hemen hep mevsim normallerinin altında sıcaklı ve iyi denebilecek bir yağışla geçtik. Her kış öncesi bir bahar vardır bu döngünün bu şekilde bir sıcaklık artışı ile kırılması ve filmin tekrar başa sarması gerekiyordu.

 • Bu kış 2018 kışıyla kıyaslanamayacak kadar iyi (en azından iç kesimler süper bir kış ayı geçiriyor)

  Tek sorun hala kıyı kesim için güzel bir sistem alamamamız

  İnşallah Şubat ayı bunu da başarırız