Uzun sureli Soguklar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hava_Forum, benimde hayalim öyle. 850hpa'da ve 500hpa'da kara delik üzerimize inmeli.

Geçenlerde ben efsaneleri 25 gün önceden çözerim demiştiniz.O zamanlar 18-19 Ocağa tekabül ediyordu. Beklentiniz bu yönde mi yoksa ?

• 2004 2006 2008 2012 2017 85 87 den vs. asagi gordugum sistemler icin bu sene topa girmeyecegim ama giren arkadaslari destekleyecegim. Henuz bekledigim tarzda bir sistem icin erken.

4 5 ocak gibi gelecek sistemde henuz efsane potansiyeli yok ama ortu yapma ve kartopu oynama gibi ihtimaller mevcut. Bu sisteminde isaretini verdim anlayana. Oyle bir sistem gelmeli oyle bir kar yagmaliki birak resmi daireleri ozel isyerleri bile o gun acmama karari almali. Beklemeye devam edecegim.

Hayalimi anlatabilmisimdir umarim.

İnsan hayalleri ve umut ettiği sürece mutlu yaşar ve hedefine ulaşır der atalarımız Hava_Forum

yarını bekliyoruz umutla8) havada bile olsa yeter ama bize efsane lazım

O hayalinde fazlası olması dileği ile iyi forumlar:thumbup:

uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• 2004 2006 2008 2012 2017 85 87 den vs. asagi gordugum sistemler icin bu sene topa girmeyecegim ama giren arkadaslari destekleyecegim. Henuz bekledigim tarzda bir sistem icin erken.

4 5 ocak gibi gelecek sistemde henuz efsane potansiyeli yok ama ortu yapma ve kartopu oynama gibi ihtimaller mevcut. Bu sisteminde isaretini verdim anlayana. Oyle bir sistem gelmeli oyle bir kar yagmaliki birak resmi daireleri ozel isyerleri bile o gun acmama karari almali. Beklemeye devam edecegim.

hocam öyle bir sistem gelse bırakın tatilleri o efsaneyi fotoğraflayacak kameralar donar....

• Arkadaşlar siz efsane sistem ile iyi sistemi aynı şey sanıyorsunuz galiba. Ocak başında gelecek sistem gayet tatmin edici olabilir ama hocamız daha çok efsane peşinde olduğunu belirtiyor sadece. Bu da iyi bir haber, böyle bir potansiyel var ki hocamız takip süreci başlatmış.

Hem ayrıca ben Semih hocanın Ocak başı efsane gelecek diye bir söylemi olduğunu hatırlamıyorum. Ki kendisi de o kış bu kış diyecek kadar da iddialı. Sadece bekleyelim.

Yani semih hoca ay ortasından sonrasını işaret ediyor.

• arkadaslar bir şeyi atliyorsunuz. Bana göre çok net ve acik. Semih hocamizin aslinda hayal dedigi seyi şaka gelmesin bekliyor. Öngörüsünde mevcut bana gore . Hocamizin soyledigi cumlelerde cikardigim anlam olarak normal sistem olacak once. Sonrasina işaret ediyor zaten. Bu açıkliği yakalamayan arkadaslara tesüp ederim.

Hava_Forum hocam iyi yakaladim ama :)

• Tarihi bilmem ama bence Semih hoca hayalden öte gördüğü ama netleşmesini beklediği sistemi anlattı bize. İnşallah olur Rabbim yar ve yardımcınız olsun hocam.

• Hava_Forum hocamın yazısından anlaşılan isminin başında ki gibi gerçekten tam bir "Efsane" sistem bekliyor olması.İsmine de yakışan o zaten.İnşallah öyle bir veya birkaç sistem gelir de doyarız kar'a .

• arkadaşlar hocamızın bahsettiği sistem gelirse ülkede olağan üstü hal ilan edilir malesef bir çok insan hayatını kaybeder kar güzel seviyoruz ama hiçbir canlıyada zarar gelmesin iyi forumlar:thumbup:

• Azor biraz daha güçlü yükselebilse, 7 ocakta o çekirdek tam üstümüze oturcak ama azor zorlanıyor orada kuzey doğuya itiyor. O çekirdek üstümüze otursa 2-3 gün yağış alsak herhalde istanbulda hayat 2 hafta filan durur.

• Semih hocam bir çok ilde okullar tatil edildi. Bu sistemde karadeniz de güzel kar aldı. İstanbul'un yüksek kesimlerinde örtü oldu. Bu sistemide bize ilk haber veren sizsiniz . İyiki varsınız iyiki bizimlesiniz. Emeğinize sağlık.

• Hava_Forum hocam bahsetmisti onceden.

Ao genellikle notr ve hafif pozitif bie yol izlicek bu sezon fakat zaman zamanda negatife inis gosterir o ayri mesele de. Semih hocamiz kış öngörüşunde bir sinoptik paylasmisti gayet o yonde giden sinoptikler goruluyor.