Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şuraya yazmıyım diorum dayanamıyorum...yahu sürekli bölgemize bi müdahele söz konusu,bırakın bizi rahat da...ana konulara bakıyorum marmaraya gelecek sistem için herkes süper,bomba müthiş sistem, hurra...bencillik had safhada yöneticiler de dahil..e bırakın burada yazan yazsın,burada yazınca bölgecilik vs vs. Tehditler falan...orada herşey serbest,buraya karışmayın bari... daha da yazacağım yok zaten

• Adam haklı sistem marmaya vurunca atılmayan mermi o geliyor ediyor ülke sistemi diyen yok. Karadeniz gömülünce az daha batı az daha batı batıya diye diye ülke sistemi olsun derdimiz o derler. Bıraksınlar bu ayakları.

• ve arkadaşlar model yorumlama sayfasında sisteme kötü demek yasak gibi bir şey dersen ban yiyorsun. bölgecilik oluyor. ama mükemmel dersen bölgen adına hiçbir şey olmuyor :D

• Şuraya yazmıyım diorum dayanamıyorum...yahu sürekli bölgemize bi müdahele söz konusu,bırakın bizi rahat da...ana konulara bakıyorum marmaraya gelecek sistem için herkes süper,bomba müthiş sistem, hurra...bencillik had safhada yöneticiler de dahil..e bırakın burada yazan yazsın,burada yazınca bölgecilik vs vs. Tehditler falan...orada herşey serbest,buraya karışmayın bari... daha da yazacağım yok zaten

Marmaraya gelecek sistem için görünen şey için güzel yazmak size dokunuyorsa benim yapacağım bir şey yok.Orayı kısıtlamaya gittik her yerden herkese yetki verdik herkes fikrini dile getirsin diye ama sonuç sistem göremeyince ağzını bıçak açmıyor arkadaşların.Ben mi yazmayın diyorum o arkadaşlara.Buraya biz hakkıyla müdahale etsek yazabilecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Siz şunu istiyorsunuz biz burdan laf atalım Ecm italya versin buradan lafı çarpalım onlar gülsünler Ecm italyaya veriyor diyelim kimse ses çıkarmasın.Gfs P bozsun manalı manalı yazalım kimse bir şey demesin siz öyle istiyorsunuz.Size göre o konuda yazan sizde kişide yok.Yetki var ama arkadaşlar o konuda yazmak yerine sağdaki soldaki mesajları cımbızladıkları için siz burda kendi buhranınızda boğuluyorsunuz.Olay bu kadar basit.Nerede her şey serbest açıklar mısınız?

• Adam haklı sistem marmaya vurunca atılmayan mermi o geliyor ediyor ülke sistemi diyen yok. Karadeniz gömülünce az daha batı az daha batı batıya diye diye ülke sistemi olsun derdimiz o derler. Bıraksınlar bu ayakları.

Adam haklı dimi sistemi de o adamlar bu hale getirdi mesela sabah italyaya onlar kaçırdı yada paraleli onlar batırdı değil mi?Sonra biz çıkıp saçmalamayın dedikçe biz suçlu oluyoruz değil mi?

• ve arkadaşlar model yorumlama sayfasında sisteme kötü demek yasak gibi bir şey dersen ban yiyorsun. bölgecilik oluyor. ama mükemmel dersen bölgen adına hiçbir şey olmuyor :D

Ne yasak mesela?Dün akşam gibi olsun mu mesela her önüne gelen istediğini yazsın mesela.Olanı söylemek hata söylememek bin hata.

• Başlarda karadenizi vurunca model sayfasında tek konuşulan şey batı 100km batı 200km batı. Batıya diye diye isterim daha batı avrupaya atsın. Kimse kusura bakmasın doğruya doğru.

• Arkadaşlar sakin, sakin, sakin...

Bakın model konusunda bende yazıyorum o konunun gerektirdiği şekilde. Ekim sonundaki sistemde sadece bizim yaylalarımıza kar yağdı. Herkes bize imrendi. Geçtiğimiz sistemde bölgemizin iç kesimlerinde 50 cm üzeri kar gördük. Bırakın da takdiri ilahi nereyi uygun görürse orası kar görsün ordakilerde eğlensin sevinsin. Biz bölge konumuzda bölgemize gelecek sistemleri kovalayalım. Model sayfasında ülkemize inecek sistemleri kovalayalım. O konunun gereği o çünkü. Model sayfasına yazacaksanız muğlaya da Kars'a da yağana aynı sevinci göstermeniz gerekli. Bizden istenen bu.

• Başlarda karadenizi vurunca model sayfasında tek konuşulan şey batı 100km batı 200km batı. Batıya diye diye isterim daha batı avrupaya atsın. Kimse kusura bakmasın doğruya doğru.

O söylendi diye mi batıya gitti italyaya gitti?Onu geçtim mesajları rapor ettiniz mi?Ben söyleyeyim hayır etmediniz burda içten içe kin beslediniz işinize geldi bir nevi.

• Geçen yıl da hep ötelenmiş durmuştu sistem. Gfs bu gece de uyumadan bekleyeceğim bize kar vermez ise benim gözümde kesinlikle bitmiştir. Kral ecm olur. Nedenini resimlerle ortaya koyacağım. Lakin gfs ye geceye kadar mühlet vermeli. İnşallah bölgemiz adına olumlu değişir de bizim de yüzümüz güler.