Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• 27-28-29 tarihlerinde etkili olacak ilk salınımın güçlenmesini arzu ederiz . Sistem güçlenmeye çok müsait.27'si gibi top gibi derli toplu inmeye çalışıyor ve üstadlarında dediği gibi Mb değişimi ve azorun gücü ile daha da güçlenebilir. Örnegin azor bence çok iyi konumda sadece soğuk biraz güçsüz inerken daha da güçlenir. Tek bildiğim sahilden 100-200 mt rakımlı yerler kesin örtü alır...Kuzey iç ve doğu bölgeler karadenizin nispeten sahilden yüksek yerleri çok sağlam bir kış periyoduna giriyor.Ah keşke kuzey kuzeydoğudan daha sağlam aksa üstümüze.

• Bizim sıcak sektörde kalmayacagımız ve fön yemeyeceğimiz kesin. Ben güzel bir kar alacağımızı düşünüyorım. 27 si salınımı için pazartesi son noktayı koyarız. Sonra yine bir salınım. Aksiyon bizi bekliyor. Geçen yıl hiç kar yağmadı. Biz gibi doğa da kara aç.

• Rahat olun arkadaşlar kıyılar hava da kar garanti görecek.

Şu anda sadece örtü oranının ne dende olacağını düşünün.

850 hpa'da -8,-9 500 hpa'da -36 değerleri varken içiniz de ki endişeyi çözemedim ben rahatım 5 cm yaparsak bu sistemden müthiş keyif alacağımı düşünüyorum.Sistemin detay bilgileri ve kar yağışının oluşacağı saatler.Bu kadar detay vermem normal de günler yaklaşmadan ancak çok karamsarsınız boş yere kendinizi bunalıma sokmayın.İlk sistem is coming...

zjY0v4.jpg

• Geçen seneki ve ondan önceki iki senede görülen kışları olumsuz ve olumlu olarak üst üste koyduğumuzda insanın gözü daha yükseklerde oluyor ve şu sistemler bizi tatmin etmiyor. 2016 Ocak iki kere ve 2017 ULL sistemi ve o kış görülen sistemlerin yanında bu sistem çerez kalıyor. Umarım Karadeniz'in ayı Ocak çok iş yapsın.